Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
panDocent

panDocent

Dołączył 11 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2594
  • Znaleziska 1163
  • Mikroblog 1431
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 30

414

Utknąłeś na przejeździe? Wyłam rogatkę! To nie jest przestępstwo #112 #bezpiecze

Utknąłeś na przejeździe? Wyłam rogatkę! To nie jest przestępstwo #112 #bezpiecze

Short prezentujący jak wyłamanie rogatki zmienia sygnały świetlne pokazywane maszynistom. Bez dzwonienia na numery, których nikt nie odbiera.

Laszl0
z
youtube.com
dodany: 22.02.2026, 18:15:22
  • 105
  • #
    kolej
  • #
    pociagi
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    transport
  • #
    bezpieczenstwowprzemysle
panDocent
panDocent 23.02.2026, 14:29:49 via Wykop
  • 26
@Czerwone_Stringi: na każdym przejeździe kolejowym powinien być numer przejazdu i telefon do dyżurnego/sok. Dzwonisz tam i mówisz co się stało i przyznajesz się do tego, że zrobiłeś coś co spowodowało, że musiałeś wyłamać rogatkę i czekasz na przyjazd służb i to one dalej ustalają, czy należy Ci się mandat czy może srogie pouczenie. Jeżeli uciekniesz, to będą Ciebie szukać po numerze tablic, jak zostaniesz to może będzie można to zakończyć
Pawel993
Pawel993
23.02.2026, 07:43:36
  • 99
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

panDocent
panDocent 23.02.2026, 12:08:06 via Wykop
  • 0
@Pawel993: gdyby tylko obok była jakaś ulica, którą można objechać z drugiej strony? Podpowiem - nazywa się Karolkowa.

Albo może wcześniej, przed remontem było tam lepiej? No nie wiem. Gdyby karetka zaparkowała legalnie na środku ulicy (bo na sygnałach może), to i tak to by nic nie zmieniło.
panDocent - @Pawel993: gdyby tylko obok była jakaś ulica, którą można objechać z drug...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
panDocent
panDocent 23.02.2026, 12:09:28 via Wykop
  • 0
O, nawet @konfitura_w_akcji ładnie to zmontował (。◕‿‿◕。)

https://x.com/KonfituraWAkcji/status/2025309213853917589
panDocent - O, nawet @konfiturawakcji ładnie to zmontował (。◕‿‿◕。)

https://x.com/Kon...
  • Odpowiedz

615

Mieszkańcy mają problem, instytucje rozkładają ręce

Pokaż treści 18+

Mieszkańcy mają problem, instytucje rozkładają ręce

Ulica Górna Droga w warszawskim Ursusie - miejsce, gdzie jeden pas ruchu jest permanentnie zablokowany, a kierowcy z impetem wjeżdżają na chodnik w imię wyrozumiałości i empatii względem innych kierowców. Mieszkańcy od lat alarmują o zagrożeniu, braku oświetlenia i nieskutecznej organizacji ruchu.

o__0
z
youtube.com
dodany: 22.02.2026, 08:02:22
  • 183
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    kierowcy
  • #
    stopcham
panDocent
panDocent 23.02.2026, 11:55:52 via Wykop
  • 0
przepraszam ale ten metr to sobie wymyśliłeś ? Bo mnóstwo razy widuje takie konstrukcje jak na zdjęciu albo właśnie wbite po prostu metalowe słupki.


@dzaro-dzaroslawski: W Internecie wszyscy pisali o 1m, ale zrobiłem rozeznanie i

Szerokość skrajni jezdni jest równa sumie szerokości części drogi wchodzących w jej skład oraz szerokości obustronnych pasów bezpieczeństwa wynoszących 0,50 m. Jeżeli pochylenie poprzeczne części drogi jest większe niż 2,5%, szerokość skrajni jezdni poszerza się po
panDocent - >przepraszam ale ten metr to sobie wymyśliłeś ? Bo mnóstwo razy widuje ta...

źródło: image

Pobierz
pisk
pisk
21.02.2026, 09:24:13
  • 1
#samochodoza #konfitura

O co chodzi?

  • Troska o bezpieczeństwo na drodze 41.5% (49)
  • Monetyzacja filmików na YT 58.5% (69)

Oddanych głosów: 118

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

panDocent
panDocent 21.02.2026, 09:28:44 via Wykop
  • 21
panDocent

źródło: 1000043156

Pobierz
  • Odpowiedz
vvvariacik
vvvariacik
20.02.2026, 20:32:41
  • 8
wystarczy pozbyć się wszystkich scieżek rowerowych i nikt nie będzie po nich jeździł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konfitura #samochodoza #takaprawda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

panDocent
panDocent 20.02.2026, 20:34:46 via Wykop
  • 2
I kurierów, to nie będą blokować ulicy (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
panDocent
panDocent 20.02.2026, 20:45:27 via Wykop
  • 0
Tak jak tu, kilka lat temu? Gdyby po lewej i prawej stały samochody to kurier zablokowałby całą ulicę i nikt by nie objechał go po ścieżce ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
panDocent - Tak jak tu, kilka lat temu? Gdyby po lewej i prawej stały samochody to ku...

źródło: 1000043148

Pobierz
  • Odpowiedz
dlugijohn
dlugijohn
20.02.2026, 09:56:28
  • 238
Czyli co samochodoza rozwalil z buta dziadkowi szybe w aucie i materialu z tego nie ma? No ale jak to, jak samochodziarze cos odwalaja to zawsze jest zeby pokazac jakie to chamy i prostaki.

No ale jemu akurat puscily nerwy, to co innego, on tylko tak na 15 minut sie zdenerwowal i nie nagral. Hipokryzja potezna.

Do tego dochodzi informacja o tym, ze obrzucali sniezkami auta, strzelam ze to nie pierwsza taka
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

panDocent
panDocent 20.02.2026, 09:59:10 via Wykop
  • 9
Moze powinien tez powstac tego typu kanal dla rownowagi


@dlugijohn: będę pierwszym subskrybentem takiego kanału!
  • Odpowiedz

31

Oświadczenie

Oświadczenie

Oświadczenie w związku z incydentem, który miał miejsce 19 lutego 2026 roku około godziny 11 na ul. Noakowskiego w Warszawie.

panDocent
z
youtube.com
dodany: 19.02.2026, 19:28:27
  • 65
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
Szoser
Szoser
Szoser
19.02.2026, 11:54:11
  • 7
Potrzebujemy zmian w przepisach, potrzebujemy zmian w naszych miastach. We wspólnym interesie.

Zastanowiłem się, jak pogodzić twórców i widzów kanałów takich jak #konfitura, #samochodoza, #stopcham z ludźmi, którzy na co dzień korzystają z samochodów, wykonując pracę dostawców zaopatrzenia i kurierów, bez której trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnej gospodarki.

Na pewno wielokrotnie widzieliście na własne oczy, a także na nagraniach, sytuację, w której furgonetka kuriera
Szoser - Potrzebujemy zmian w przepisach, potrzebujemy zmian w naszych miastach. We w...

źródło: parking dla dostawców

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

panDocent
panDocent 19.02.2026, 14:25:20 via Wykop
  • 4
@Szoser, ogólnie pomysł jest bardzo fajny, przemyślany itp., ale zwyczajnie jest "za mądry" na nasze społeczeństwo.

Tak jak sam napisałeś - w Szczecinie Audi TT identyfikuje się jako dostawca i co mu zrobisz?

Jedyna rzecz, jaką teraz można zrobić (i to całkiem małym kosztem, bo Twoje rozwiązania niestety będą kosztowne) to karanie mandatami i wymuszenie na dostawcach, żeby prawidłowo wykonywali swoje usługi. Już to pisałem kilka razy - jak kiedyś
  • Odpowiedz
Tomborus
Tomborus
17.02.2026, 12:12:27
  • 1
Dostałem w spadku po devie projekt napisany w c# z frontem w angularze, dosyć obszerny - żeby było ciekawiej nie mam wiekszego doświadczenia w tych technologiach(taki klimat). Uzywam VS oraz vsc. Który model ogarnia całe projekty i waszym zadaniem będzie najlepszy w "ogarnieciu" tego bajzla? Slyszałem ze #claude daje rade, prawda to ? #ai
#chatgpt #gemini #it
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

panDocent
panDocent 17.02.2026, 12:19:53 via Wykop
  • 1
Moim zdaniem model to ważna rzecz, ale przy obecnych małych różnicach pomiędzy Claue a ChatGPT-Codex ważniejszy jest odpowiedni AGENTS.md oraz np. Skile, które pozwolą odpowiedzieć na ważne pytania, których sam model znać nie może a i w sumie nie powinien.
  • Odpowiedz
NissanZ32
NissanZ32
16.02.2026, 19:39:16
  • 10
beke mam z tego waszego #konfitura który w zasadzie generuje content na poziomie patostreamu tylko dla odbiorców z warszawki.
chad #usunznak to przykład na to, jak powinien wyglądać kanał zajmujący się patologiami drogowymi w kartonlandzie.

#samochodoza #polskiedrogi
NissanZ32 - beke mam z tego waszego #konfitura który w zasadzie generuje content na p...

źródło: chad usun znak

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

panDocent
panDocent 16.02.2026, 20:22:19 via Wykop
  • 12
@NissanZ32:

1. tak, ten rage content tych patokierowców też mnie martwi. Ciągle tylko krzyczą na Konfiturę zamiast zwyczajnie przestrzegać przepisów i np. nie jeździć po chodniku/drodze dla rowerów czy nie parkować na pasach.

2. tak, taki kierowca, co zastawi chodnik czy przejście dla pieszych nieźle uprzykrza życie ludziom. Albo taki co zaparkuje w miejscu przeznaczonym na dostawy. Ale w sumie taki kurier, co legalnie wykonuje swoją robotę też jest w czarnej
  • Odpowiedz
Chuopijak
Chuopijak
12.02.2026, 15:41:27
  • 1
#marvel #mcu
Znalazłem takie coś w necie: https://jacks-custom-mcu.fandom.com/wiki/Alpha:_Rise_of_the_Phoenix_Force

Nigdzie nie mogę znaleźć więcej informacji o tym filmie. Ktoš się orientuje co to? Czy on w ogóle powstał?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

panDocent
panDocent 12.02.2026, 16:40:11 via Wykop
  • 1
@Chuopijak: przecież to fake...
  • Odpowiedz
Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
09.02.2026, 16:49:05
  • 5
W jaki sposób najskuteczniej zgłaszać kogoś łamiącego przepisy -> jazda wzdłuż po chodniku + niszczenie zieleni + 2,5 tony na chodniku?
Bus pewnego sklepu z elektroniką i agd zrobił sobie po moim osiedlu przejazd po chodnikach (z zakopaniem się w śniegu na trawniku). Nagrałem filmik - gdzie to najlepiej wysłać?
#konfitura #samochodoza #parkowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

panDocent
panDocent 09.02.2026, 16:51:19 via Wykop
  • 0
Może https://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html ?
  • Odpowiedz
CleMenS
CleMenS
08.02.2026, 09:43:59
  • 0
#ksef da się zalogować do tego gówna jakoś szybciej niż poprzez autoryzacje bankiem, przepisywaniem gówien z aplikacji bankowych i to jeszcze dwa razy? P-------a dostaję
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

panDocent
panDocent 08.02.2026, 20:22:51 via Wykop
  • 1
@CleMenS: jeżeli masz dowód z "warstwą cyfrową" to chyba najszybciej tym. Jest aplikacja eDo App i nią podpisujesz te "logowania" do KSeF.
  • Odpowiedz
pan_koracz
pan_koracz
04.02.2026, 17:09:10
  • 10
#konfitura - gościnny film z #wroclaw
https://youtu.be/dtEw2cvRoC4
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

panDocent
panDocent 04.02.2026, 18:03:16 via Wykop
  • 19
@witam12: jedyna patologia to kierowca, który jeździ po ścieżce rowerowej i stwarza zagrożenie i tak jak napisałeś - łamie prawo. Na filmie było powiedziane, że są miejsca, ale ludzie i tak wolą robić głupoty.

To że nie chcesz być nagrywany to Twój problem. W Polsce nie ma prawa, które w miejscu publicznym zakazuje nagrywania. Niby w jaki sposób ktoś ma zgłosić wykroczenie, skoro Ty sobie nie życzysz, żeby Ciebie nagrywać?
  • Odpowiedz
panDocent
panDocent 04.02.2026, 18:25:14 via Wykop
  • 8
@witam12: czyli uważasz, że pobicie czy rozbój to najlepsza opcja wyjaśnienia takiej sytuacji? Może wystarczy, żeby samochody jeździły po ulicy i problemu nie będzie?

Ty chyba nigdy w tym miejscu nie byłeś że wypisujesz takie bzdury


Na filmie widać, że jest znak "koniec drogi dla rowerów" i samochód jedzie w stronę tego znaku. To oznacza, że jedzie po ścieżce rowerowej, a nie po ulicy. Dodatkowo wcześniej jest nagranie z drona
  • Odpowiedz
panDocent
panDocent 04.02.2026, 19:17:03 via Wykop
  • 1
dobra pisze z gościem który nawet nie jest z Wrocławia xD


@witam12: to, że nie jestem z Wrocławia nie oznacza, że nie znam znaków xD

Zobacz sobie zdjęcie, z map z kilkuset metrów wcześniej. Tam jest znak Strefa Ruchu, który mówi, ze w tym miejscu jest ruch pieszych, rowerów i samochodów. Znak, który Ty wysłałeś, to znak informacyjny, że jest ciąg pieszo-rowerowy i nie oznacza, że ktoś "powinien jechać górą,
panDocent - >dobra pisze z gościem który nawet nie jest z Wrocławia xD

@witam12: to,...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
panDocent
panDocent 04.02.2026, 19:43:16 via Wykop
  • 0
zwykły patoyoutuber szukający poklasku.


@witam12: powiedział patokierowca nie rozróżniający znaków...

kończąca się klepiskiem - parkingiem dla ROD.


w strefie zamieszkania nie ma czegoś takiego, jak klepisko. Parking musi być oznaczony odpowiednio znakami. Jeżeli znaków nie ma, to nie ma parkingów. Na filmie widać, że właściciel terenu musiał ustawić tam słupki, żeby nikt nie parkował. A parking jest tu, gdzie na zdjęciu lub za szlabanem w strefie "Parkuj i jedź".
panDocent - >zwykły patoyoutuber szukający poklasku.

@witam12: powiedział patokierow...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
panDocent
panDocent 05.02.2026, 09:00:12 via Wykop
  • 0
@witam12:

w sezonie jeżdżę tamtędy codziennie rowerem
  • Odpowiedz
panDocent
panDocent 05.02.2026, 09:01:45 via Wykop
  • 0
@KillzoneJ:
1. jedź samochodem po drodze dla rowerów
2. ktoś przemawia Ci do rozsądku i mówi CI, że to droga dla rowerów i nie powinien tu jeździć
3. miej to w nosie, bo ciężko przemówić patokierowcy do rozsądku

nie ma punktu 4.
  • Odpowiedz

323

65 Ćwok, typowy Warszawiak

65 Ćwok, typowy Warszawiak

Pamiętajcie, empatia wobec egoisty to podstawa zdrowego społeczeństwa!

panDocent
z
youtube.com
dodany: 04.02.2026, 16:36:36
  • 104
  • #
    stopchamwarszawa
  • #
    konfitura
  • #
    samochody
  • #
    warszawa
panDocent
panDocent 01.01.2026, 23:42:00
  • 2
Mogę uzyskać dostęp do maków desktop typu M3 ultra, czy M4 max. Nie wiem dokładnie które bo na Makach się nie znam, ale widzę że dzięki zunifikowanej pamięci można na nich śmiało odpalać #llm .

Jaka jest teraz najlepsza ścieżka żeby na takim sprzęcie odpalić coś w rodzaju "lokalnego" #cursor? Tak żeby działał z agentami do programowania? Słyszałem o opencode i continue.dev w vscode.

Jakie modele są
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Saeglopur
Saeglopur
01.01.2026, 23:47:14 via Wykop
  • 0
@JamesJoyce
  • Odpowiedz

532

Słowo przeciwko słowu

Słowo przeciwko słowu

Samochód zatrzymany na środku chodnika? To normalne. Nadal musisz udowodnić, że to ciebie ktoś próbował rozjechać i nie był to zamach na wolność kierującego. Kierowcy jeżdżący po chodnikach są po prostu wyżej w hierarchii, wspierani przez innych łamiących przepisy kierowców.

panDocent
z
youtube.com
dodany: 07.12.2025, 08:08:09
  • 188
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    kierowcy
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    samochody
panDocent
panDocent 24.11.2025, 09:01:10
  • 0
Szukam rękawiczek zimowych:
- którymi w jako taki sposób będę mógł obsługiwać smartfona
- nie zmarzną mi w nich ręce
- jak zrobię kilka śnieżek to nie przemokną mi całe
- będą miały jakieś stonowane kolory, bez żadnych gadżetów, dodatkowych zapinek, rzepów, ściągaczy itp.

#modameska
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daniel-darcio
daniel-darcio
24.11.2025, 09:04:23 via Wykop
  • 9
@panDocent: powodzenia
  • Odpowiedz
panDocent
panDocent
Autor
24.11.2025, 09:07:10 via Wykop
  • 1
@daniel-darcio: dobrego dnia ʕ•ᴥ•ʔ
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Strona 8 z 12
  • >

Marcin

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 22.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 21.04.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 27.07.2023

    Mikroblogger
  • Komentator
    od 15.01.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking