Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
njay

njay

Dołączył 10 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12653
  • Znaleziska 738
  • Mikroblog 11915
  • Obserwujący 27
  • Obserwowane 52
njay
njay 26.06.2021, 14:25:03
  • 1
Byłem ostatnio w #tarnow i jest tam zaraz przy węźle z A4 beznajdziejnie oznakowane rondo. Jak widać po znakach, mogłem jechać prosto z prawego pasa, przy czym jak się okazuje, ci z mojej lewej mogą opuszczać to rondo tylko z lewego. Z tego powodu pasy się przecinają. Nie wiem, co organizator ruchu miał na myśli, że przecież to aż się prosi o stłuczkę za stłuczką... #prawojazdy #jedzbezpiecznie
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bary94pl
bary94pl
26.06.2021, 15:17:17
  • 4
@njay: Ale ty chcesz jechać prosto, czyli musisz mu ustąpić, bo będziesz przecinał jego pas na którym on już się znajdował przed tobą. A ciągłą ma tam dla tego, że jeżeli ty chciałbyś pojechać w prawo, to wtedy z tego pasa nie musisz się zatrzymywać, bo i on i ty jedziecie bezkolizyjnie. Co nie zmienia faktu, że rondo to faktycznie jest jakiś przedziwny wynalazek, ktoś nie padumał przy jego konstruowaniu.
  • Odpowiedz
r.....8
r.....8
konto usunięte 26.06.2021, 19:54:23
  • 3
@njay: nie będę się spierał o kwestie pierwszeństwa w kontekście samego wjazdu na rondo.
Beznadziejność oznakowania jest tu w tym, że ty wjeżdżając na rondo prawym pasem możesz jechać prosto, ale musisz po drodze zmienić pas, bo ten pas jedzie tylko w prawo. Bus pasa nie zmienia, więc to ty musisz ustąpić.
  • Odpowiedz
njay
njay 22.06.2021, 18:51:09
  • 61
Takiej burzy nigdy w życiu nie widziałem. #burza #krakow #nowahuta
Film ode mnie,
Na filmie pełna dramaturgia - mała widoczność, straż pożarna, wyłączenie świateł, przerwa w dostępie do sieci komórkowej i drzewa na ulicy. Urywa się zaraz przed tym, jak zaczął walić mocny grad.
Godzina przesunięta o 1 do przodu.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

smarterMe
smarterMe
22.06.2021, 19:02:40 via Android
  • 89
Ale burza na POLU
  • Odpowiedz
obecnielekkikasztan
obecnielekkikasztan
obecnielekkikasztan
22.06.2021, 19:36:51 via Android
  • 161
@njay WIDZISZ CO.SIE DZIEJE NA POLU XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
njay
njay 20.06.2021, 18:14:04 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zadanie: znajdź mat w 1. Zadanie raczej proste, ale co zrobiłem ja - debil?


A co zrobił mój przeciwnik - debil?


#szachy
njay - Zadanie: znajdź mat w 1. Zadanie raczej proste, ale co zrobiłem ja - debil?


...

źródło: comment_1624212844UNwwPjJYhAZNM1sc0lgJ5T.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

t.....y
t.....y
konto usunięte 20.06.2021, 18:48:06
  • 2
@hamuj_sie_hamuj_sie:

"Zadanie: znajdź mat w 1"

Zadanie dla Ciebie: poćwicz czytanie ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
t.....y
t.....y
konto usunięte 20.06.2021, 21:38:41
  • 2
@hamuj_sie_hamuj_sie:

No może gdybyś się skupiała na myśleniu, a nie trzymaniu rzeczy w dupie, to by było lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

1661

"86% maturzystek nigdy nie słyszało o kobiecie-naukowczyni" to kłamstwo

"86% maturzystek nigdy nie słyszało o kobiecie-naukowczyni" to kłamstwo

Na stronie akcji #nieczekam107lat można przeczytać, że aż "86% maturzystek nigdy nie słyszało o kobiecie-naukowczyni". Z badania wykluczono Marię Skłodowską-Curie, bo "przyjęto, że jest ona znana każdemu Polakowi i każdej Polce" XD

Utylizacja
z
wykop.pl
dodany: 19.05.2021, 19:40:29
  • 372
  • #
    nieczekam107lat
  • #
    polska
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    feminizm
  • #
    edukacja
njay
njay 20.05.2021, 05:24:46 via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@komarrek: Dokładnie, za każdym razem jak słyszę "tylko dwie kobiety dostały Oskara" to sobie myślę "widocznie kobiety tworzą gorsze filmy"
njay
njay 18.05.2021, 18:25:25 via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aerwin
Aerwin
18.05.2021, 18:27:13
  • 2
@njay: o kudła jaki dzban
  • Odpowiedz

550

Co się stało na Wyspie Wielkanocnej? Zagadki Rapa Nui. Gdzie zniknąl las?

Co się stało na Wyspie Wielkanocnej? Zagadki Rapa Nui. Gdzie zniknąl las?

Historia cywilizacji Rapa Nui, czyli rdzennych mieszkańców Wyspy Wielkanocnej, jest unikalną pod różnymi względami. Jakie zagadki kryje w sobie Wyspa Wielkanocna i dlaczego ją śmiało można nazwać postapokaliptyczną? Bonusem obalam foliarskie „teorie” nt. posągów.

Jariii
z
youtube.com
dodany: 08.05.2021, 09:46:01
  • 54
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    historia
  • #
    archeologia
njay
njay 09.05.2021, 05:46:30 via Wykop Mobilny (Android)
  • 58
@NdFeB: Do wybuchu słońca jeszcze 5 miliardów lat, a cywilizacja ziemska ma ich jedynie 10 tysięcy. Innymi słowy, do tego czasu możemy nauczyć się jak przeciorać ziemię pod inną gwiazdę na jakiejś kosmicznej lawecie.
njay
njay 09.05.2021, 14:24:30 via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@witajswiecie: Jak surowce będą coraz mniej dostępne, to i zaawansowany recykling, i górnictwo kosmiczne staną się opłacalne. Dochodzi jeszcze kwestia nowatorskich materiałów

1235

Łukasz Szumowski i Janusz Cieszyński popełnili poważne przestępstwo VAT?

Łukasz Szumowski i Janusz Cieszyński popełnili poważne przestępstwo VAT?

Przestępstwa przeciwko VAT są ścigane przez państwo z całą surowością. Chyba, że chodzi o Łukasza Szumowskiego i Janusza Cieszyńskiego. Doprowadzili oni do sytuacji, w której skarb państwa stracił 13 mln złotych podatku VAT, ale o szóstej rano nie zapukała do nich policja, nie siedzą w więzieniu...

login112
z
wiesci24.pl
dodany: 13.04.2021, 03:12:36
  • 94
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    vat
  • #
    szumowski
  • #
    pis
  • #
    prawo
njay
njay 13.04.2021, 06:51:22 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adamec: Kto ma ten ma

640

17-latka w szoku zabiła dziecko - wokół szyi miało obwiązaną podkolanówkę.

17-latka w szoku zabiła dziecko - wokół szyi miało obwiązaną podkolanówkę.

Wyrok? rok więzienia. Uzasadnienie wyroku? nie jest znane, gdyż proces był niejawny. Ciekawe czy taki sam wyrok dostałby mężczyzna?

ocynkowanyodpornynahejt
z
o2.pl
dodany: 30.03.2021, 07:21:31
  • 269
  • #
    polska
  • #
    pieklokobiet
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    zalesie
njay
njay 30.03.2021, 16:34:40 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

njay
njay 30.03.2021, 07:13:13 via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

566

Do każdego lockdownu dokładamy z własnych kieszeni. Wyliczono, ile.

Do każdego lockdownu dokładamy z własnych kieszeni. Wyliczono, ile.

Każdy lockdown to gigantyczny koszt dla przedsiębiorców i budżetu państwa. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców postanowił uświadomić ludziom skalę tych problemów: żeby sfinansować kolejne zamknięcie, każda czteroosobowa polska rodzina musiałaby wyjąć z kieszeni aż 20 tys. zł.

Oline
z
innpoland.pl
dodany: 25.03.2021, 13:34:58
  • 61
  • #
    polska
  • #
    lockdown
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
njay
njay 26.03.2021, 09:26:32 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przede wszystkim warto uświadomić, że każdy miliard kosztuje każdego ok 60zl. W 2020 zaciągnięte długi wynoszą ponad 300 miliardów, co daje prawie 20000zl, ale na osobę. I to jest realny koszt, który już zapłaciliśmy. Tylko że w formie kredytu, który będziemy spłacali latami.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

njay
njay 13.03.2021, 07:42:11 via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Ile to jest miliard złotych? Kwota ta przeważnie jest dla ludzi abstrakcyjna, niekiedy do tego stopnia, że emocjonalnie nie widzą różnicy między milionami i miliardami. Tymczasem o ile miliony są mniej lub bardziej pomijalne, to każdy miliard wydany przez państwo ma niebagatelny wpływ na kieszeń każdego podatnika.
W Polsce mamy około 16,5 miliona pracujących Polaków. Robiąc proste dzielenie okazuje się, że miliard złotych budżetu kosztuje każdego pracującego średnio 60 złotych.
Oczywiście obliczenie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

njay
njay 10.01.2021, 21:41:51 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej, czy w hearthstone można mieć więcej niż jedno konto? Czy za to banują? Pytanie może wydawać się głupie, ale za pomocą gier sam ze sobą dużo łatwiej wykonać questy, byłoby to niezmiernie pomocne.
#hearthstone
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

s3v3n
s3v3n
s3v3n
10.01.2021, 22:06:15
  • 1
@njay: a które questy sprawiają Ci taką trudność, że potrzebujesz je grać sam ze sobą?
  • Odpowiedz
s3v3n
s3v3n
s3v3n
11.01.2021, 07:38:35
  • 0
@Voltrex: niestety to, o czym mówi @njay nie może być zrobione w trybie casual i z tego co czytam w meczu ze znajomym również nie.
  • Odpowiedz
njay
njay 08.01.2021, 10:45:05 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Helix
Helix
08.01.2021, 19:20:39
  • 0
@njay: zaj&bista reklama ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Miss_Injustice
Miss_Injustice
09.01.2021, 12:52:49
  • 0
@njay: szczerze, to jest genialna reklama ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
njay
njay 04.01.2021, 14:47:45
  • 60
Na swoje potrzeby stworzyłem filtr do map google zawierający planowane trasy S7 i S52 w okolicach północy Krakowa. Udostępniam, może komuś też się przyda.
Link do mapy

#krakow #s7 #autostrady #pok
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

marcel_pijak
marcel_pijak
04.01.2021, 14:49:04
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Stah-Schek
Stah-Schek
Stah-Schek
04.01.2021, 15:06:07
  • 2
@njay: doskonała robota - komentarz taktyczny :P
  • Odpowiedz
njay
njay 03.01.2021, 16:55:07 via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
Gram w #dixit i trafiłem na taką kartę. Wykop skrzywia mózg, chciałbym mieć normalne skojarzenia #pdk #gryplanszowe
njay - Gram w #dixit i trafiłem na taką kartę. Wykop skrzywia mózg, chciałbym mieć no...

źródło: comment_1609692907XlUlEC8UQQCngCLZBM6e2p.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

triget
triget
03.01.2021, 16:56:11
  • 4
@njay: karta typu Erasmus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
lordgrievous
lordgrievous
03.01.2021, 21:01:03 via Android
  • 1
@njay u nas to było hasło "Eminem"
  • Odpowiedz
njay
njay 18.11.2020, 18:41:37 via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
O w mordę, żeliwna pięść! #cyberpunk2077 #walaszek
njay - O w mordę, żeliwna pięść! #cyberpunk2077 #walaszek

źródło: comment_1605724897vPKRJJI7xF8lQVSMnVJjqj.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szwelx
szwelx
18.11.2020, 19:56:22
  • 1
@njay: żeliwny dżony
  • Odpowiedz
Masterpolska94
Masterpolska94
18.11.2020, 23:00:52 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@njay: Mkbewe
  • Odpowiedz

441

Światowy sondaż: Polacy nie uważają zmian klimatu za problem

Światowy sondaż: Polacy nie uważają zmian klimatu za problem

Tylko 30% ankietowanych z Polski uważa zmiany klimatu za jeden z trzech największych problemów związanych ze środowiskiem naturalnym – wynika z globalnej ankiety przeprowadzonej  przez Ipsos. Ale Polacy znaleźli się w grupie narodów, które najpoważniej traktują problem zanieczyszczenia powietrza.

300GOSPODARKA
z
300gospodarka.pl
dodany: 24.04.2020, 06:56:36
  • 233
  • #
    polska
  • #
    sondaz
  • #
    ekologia
  • #
    smog
  • #
    ankieta
  • #
    klimat
njay
njay 24.04.2020, 14:01:44 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Trochę dziwny sondaż, bo zmiany klimatyczne, transformacja energetyczna i emisja gazów cieplarnianych to są trzy pozycje. Jakby zsumować to już się robi ponad połowa Polaków, czyli nie tak źle jak sugerują.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

njay
njay 22.04.2020, 18:43:01 via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Hejo,
Wróciłem ze spaceru po mieście i to są moje obserwacje.
89 mijanych ludzi miało maseczki zakrywające usta i nos.
21 ludzi miało maseczki zakrywające tylko usta
48 ludzi nie miało w ogóle żadnej maseczki.

Wynika
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ayyy_lmao
ayyy_lmao
22.04.2020, 18:43:53
  • 1
@njay: Czyli ci którzy sprawiają same kłopoty i mogą zniknąć
  • Odpowiedz
Catmmando
Catmmando
23.04.2020, 08:44:55
  • 1
@njay: A skąd wiesz, że ci co nie mieli, nie mieli jakiś problemów z oddychaniem? Wtedy nie muszą nosić maseczek. Mi też ostatnio, zaczęło się duszno robić i kręcić w głowie od ciągłego oddychania przez materiał, i co, miałem zemdleć? Musiałem zdjąć na chwilę.
  • Odpowiedz
njay
njay 22.03.2020, 11:29:57
  • 2
Hej Miraski,
Szukam aktualnie dostawcy internetu i wstępnie zainteresowany ofertą #upc za 59zł (69-10zł za e-fakturę i marketing) wszedłem w regulaminy, żeby upewnić się, że nie ma tam żadnych pułapek i haczyków. I dobrze zrobiłem, bo okazuje się, że internet za rzekomo 69zł to jest część niby-promocji. Faktyczna cena wynosi aż 300zł. Co to zmienia? W przypadku, gdy chcielibyśmy wypowiedzieć umowę przed końcem okresu trwania, trzeba będzie "zwrócić" im ulgi,
njay - Hej Miraski,
Szukam aktualnie dostawcy internetu i wstępnie zainteresowany of...

źródło: comment_15848753174z2rmtGbHUR58dTM8ydrfD.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hpiotrekh
hpiotrekh
22.03.2020, 11:34:44
  • 3
@njay: wykopek odkrywa życie xD

każdy operator tak ma
  • Odpowiedz
TheMan
TheMan
22.03.2020, 15:41:57 via iOS
  • 1
@njay: Próba zatajenia ważnych informacji, które masz wyszczególnione w umowie/regulaminie?
  • Odpowiedz
njay
njay 15.11.2019, 20:22:59
  • 3
Coś nie pykło.
#flightradar24 #lot #krakow #warszawa
njay - Coś nie pykło.
#flightradar24 #lot #krakow #warszawa

źródło: comment_EJAugiLuTZhXzCYjPkW5DJeDZPsSnr0J.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Andczej
Andczej
15.11.2019, 20:39:34
  • 5
nie za bardzo widzę powód żeby z Waw do krk lecieć samolotem.


@mitatuyo:
transfery,
jeśli lecisz tylko z podręcznym to zależnie od miejsca gdzie się udajesz może być szybciej,
cześć ludzi zwyczajnie woli,
do tego biznes który musi być wcześnie rano w mieście i leci pierwszym lotem lub nie łapie się na ostatnie pendo i zostaje tylko samolot
  • Odpowiedz
njay
njay
Autor
15.11.2019, 20:39:45 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mattttx: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
njay - @mattttx: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: comment_jajxUIRzhoUYmMIzW4UBdocyr37AKHBH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 24
  • Strona 17 z 24
  • >
  • Kraków

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.07.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 04.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.03.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 17.12.2016

    Mikroblogger

Autorskie tagi

  • #kupujcopolskie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking