Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Popularne jest tutaj narzekanie na Polskę, ale mam wrażenie, że niewielu z narzekających było zagranicą, by zobaczyć, jak jest gdzie indziej.
Co więcej, wszyscy porównują Polskę tylko do kilku krajów: Niemców, Francji, Wielkiej Brytanii, ewentualnie północnych Włoch lub Czech, ale myśląc jedynie o Pradze.
Tymczasem świat jest dużo szerszy i w znacznej części przypadków wracając do Polski czuję, jakbym wracał do cywilizacji. Polecam przejechać się choćby do południowych Włoch lub do Grecji, ewentualnie z bliższych destynacji na prowincje Słowacji lub Czech. Może wówczas pomyśli się nieco lepiej o swojej ojczyźnie.
#polska
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@njay: ps. Nie wspominam tu o zatrważającej większości innych krajów, które są wielokrotnie biedniejsze i bardziej zacofane, jak choćby kraje arabskie, afrykańskie, azjatyckie czy poludniowoamerykanskie
@njay też z tego kisne. Nawet czytając porównania do bogatszych krajów, mam wrażenie, że piszący to nigdy nie był za granicą, a swoje zdanie opiera tylko i wyłącznie na własnych projekcjach. Szczególnie bawią mnie te, które czasami można przeczytać na tagu #polskiedrogi, gdzie ciągle pokutuje mit o wspaniałych, równych jak stół niemieckich autostradach, gdzie wszyscy jeżdżą kulturalnie i zgodnie z przepisami, rzecz jasna nowiutkimi, lśniącymi nowością autami prosto z salonu( ͡