Mireczki jak mieszkam na południu Krakowa (okolice Czerwonych Maków) to jest jakaś sensowna opcja dojazdu publicznym transportem do Kokotowa? Dostałem zaproszenie na rozmowę a nie mam samochodu, i Google mi pokazuje że dojazdy zbiorkiem na jakąś 7-8 rano to po 2h mogą zająć xD
@Krs90: na stałe, co najmniej na 2 miesiące na staż. Kurde generalnie to widzę że jest fajna bardzo opcja że od siebie w Węgorzycach (czy jak to się nazywa) jestem w 30 minut a dalej 1,5km do firmy (mogę przecież zainwestować w najprostszy rower) tylko jest pewien haczyk - pociąg z Łagiewnik bezpośredni by tak to się spinało jest tylko o 10:30 bodajże xD
@kasiknocheinmal: czekaj czekaj, nie wiesz o jaką firmę chodzi, nie wiesz że ma 3 oddziały w okolicy (w tym w Krakowie), nie wiesz że nie wiedziałem do którego aplikowałem przed aplikacją a się zesrałeś o to że aplikowałem za miasto?
Btw, Kokotów jest na południu Krakowa, do takiej Skawiny to na przykład jadę szybciej niż na Kleparz.
@kris-90: @rooger o ile nie mają % to wątpię by to kosztowało więcej niż 150-200k. Nie oszukujmy się że hotele i przeloty będą kosztować po 100-200 tysięcy, to pewnie kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy. Do tego po Rolandzie pewnie sponsorzy będą walić drzwiami i oknami, więc pewnie drugie tyle wpadnie ze współprac. Już nie wspominając o tym że milionerzy zajawieni w tenis będą jej chcieli płacić dziesiątki tysięcy za możliwość
Połowa premii (do 250 zł) zależy od odpowiedzi na pytanie na ekranie kasy: "Jak oceniasz dzisiejszą wizytę?", na które można odpowiedzieć wyborem zielonej, żółtej lub czerwonej "buźki". Co więcej, sklep musi znaleźć się w gronie top 50 proc. najlepszych placówek w regionie.
Mam taką biedronkę osiedlową, czynna do 23:30. Kiedyś dosłownie przed zamknięciem robiłem zakupy. Kupiłem szynkę pakowaną. Następnego dnia na śniadanie wziąłem ją i patrzę: przeterminowana, termin do wczoraj. No to generalnie z paragonem poszedłem do Biedronki, bo sprzedali mi duże opakowanie szynki do zjedzenia w niecałą godzinę. Pokazuje paragon, tłumaczę że trochę się czuję oszukany i czy by się nie dało wymienić. Kiedyś pamiętam miałem sytuację że kupiłem spleśniały ser to mi
@ziokinek: są zespołem to grają do jednej bramki, może następnym razem wytłumaczą koleżance że więcej towaru to im podczas zmiany wypadnie z rąk i się zmarnuje niż kosztowałaby ich wymiana tego jednego opakowania?
@saakaszi: ta k---a dodatkowe linie XD przed majówką 30 kwietnia byłem na meczu na Reymonta (półfinał europejskich pucharów), mecz się kończył o 23 a o 23:30 cudem dotarłem na rondo grunwaldzkie by ostatnim tramwajem pojechać na maki. Ani nocnych ani nic, SCT, majówka i mecz na 30 koła kibiców to najwyraźniej zbyt mało by stawiać w takich sytuacjach na komunikację miejską.
Ot, średnia aktoreczka i żona dyrektora TVP Sport jak na elity przystało, znalazła sobie drogie hobby i teraz jeździ po świecie biorąc udział w zawodach a których startuje pewnie po 4 osoby?
Ciekawe za to czy ten szczur Kwiatkowski teraz ma czas ją bolcować regularnie, bo jeszcze kilka lat temu gdy ten był zatrudniony w PZPN to ta narzekała że go nigdy nie ma w domu? To za to teraz jak ten
@Wyrewolwerowanyrewolwer: pewnie jest to coś spektakularnego i ktoś kto pierwszy raz by się w to bawił to nie miałby szans. Ale to też nie jest jakieś popularne - po stronie związku widać że uprawia to z 5 osób w Polsce. Faktycznie w tabelkach rekordów jest ona (ale warto dodać że bodajże w 2, kategorii jest znacznie więcej i c--j wie co znaczą xd) tylko warto zauważyć że tabelka przygotowana jest
@looznagooma: toksyczny to jest jej mąż który po w-------u z PZPN’u nagle zmienił się w „tajemniczego” informatora mediów opowiadając o wszystkich krzywych akcjach za czasów jego pracy, a po dostaniu po znajomości roboty w TVP p-------ł coś o odpolitycznianiu działu sportowego i zawieszał Babiarza. Nic dziwnego że laska woli jeździć po świecie i nurkować niż z nim siedzieć na chacie.
@looznagooma: tak tak, b--ń elit, może kiedyś będziesz mógł się im zrzucać na emeryturę jak wszystko przewalą teraz by jeździć po Filipinach i nurkować ( ͡°͜ʖ͡°)
@ngc: super, to może damy jej jeszcze stypendium z naszych podatków? Z resztą widzę że ochoczo oznacza ministerstwo sportu pod swoimi sukcesami, nie zdziwiłbym się gdybyśmy już sponsorowali wyjazdy aktorki na zawody.
@LudzieToDebile: chciałem listę startową zobaczyć ale niestety nigdzie nie ma. Wiemy za to że musiały startować minimum 3 zawodniczki, bo tyle było miejsc na podium XD
Wgl ciekawostka dla tych co uważają że to sport który wymaga poświęceń i nie wiadomo ile lat treningu - Agata Załęcka zaczęła ten sport trenować w 2020 roku, w wieku 38 lat. W 2022 jako 40 latka została członkinią kadry Polski i pobiła pierwszy rekord kraju.
Z jednej strony spoko, z drugiej chyba zbyt dużych progów to tam nie ma skoro wchodzi 40 letni amator i bije rekordy kraju xd
@lapps: większość ludzi nie jest w stanie przebiec 5km, a w maratonach w Polskich miastach potrafi wystartować po kilkanaście- kilkadziesiąt tysięcy osób.
Klub Centrum chce spotkania z minister Martą Cienkowską z Polski 2050 w sprawie ustawy o wsparciu dla artystów. Konfederacja mówi natomiast o odwołaniu minister kultury. Nawet jeśli do głosowania nie dojdzie, to ten projekt i tak zepchnął w tym tygodniu rząd do politycznej defensywy.
XDDDDD K---a Klub Centrum będzie reprymendował Cienkowską? Ten Klub Centrum który powstał z odłamu Polski 2050? Tej Polski 2050 z której wywodzi się Cienkowska, i która zastraszyła wręcz Leo że musi dostać ten stołek? K---a, nie do p--------a są, jeszcze teraz będą udawać że to nie oni XDDDDD
Dla postronnego kibica co nawet nie wie gdzie się kupuje maczetę, Kraków w przyszłym sezonie to będzie raj. Ja tam mam w------e kto w polskiej piłce sobie pały liże a kogo kopie w dupsko, więc co tydzień Wisełka/Cracovia/Wieczysta (na wieczystą bilety po dyszce) a na tygodniu dodatkowo Szachtar (mam nadzieję że w LM). Jest szansa że w przyszłym sezonie obejrzę więcej meczów na żywo ze stadionu niż Arsenalu w TV (o ile
@emerytowany_emeryt: aha, rozumiem że stadion Miejski Cracovii nie może wpuścić Wieczystej na przykład, bo mimo że miasta to miasto ma g---o do gadania? xd
@Zi3L0nk4: mnie to r---------a że Stadion miejski który jest wynajmowany ale tylko jeden klub ma do tego niepisane prawo xd
Chcecie mieć własny stadion to go wykupcie / sami sobie wybudujcie, jak jest szansa że zamiast jednego klubu będą na niego zarabiać aż 2 to odrzucenie takiej opcji powinno być uznawane za niegospodarność władz miasta.
@Zi3L0nk4: po to są służby żeby debili oduczyć takich troglodyckich zachowań. Dopóki będziemy leczyć małpy zakazami stadionowymi to nigdy się nie oduczą, tu trzeba twardo - pałą przez łeb.
@michalxd21: lata temu byłem na meczu Wieczystej jeszcze na IV lidze; przed meczem na bojsko wszedł starszy pan z mikrofonem, który odśpiewał taki banger - KOMU TO PRZESZKADZAŁO? ( ͡°ʖ̯͡°)
Projekt Kwietnia to jest szczyt januszerki. Zero długoterminowej wizji, inwestowania w szkolenie, szkółkę, rezerwy, baze treningową, stadion. Nic, tylko pierwsza drużyna nadziana wymysłami cyrkowego alkoholika Peszki, i klubowy sklepik z badziewnym nikowym merczem. Że się komukolwiek to podoba i nawet im kibicują xD Z drugiej strony mamy finansowany z miejskich funduszy Chrobry, więc nie lepiej. Krótko mówiąc dwa pseudo kluby które w normalnym świecie nie powinny mieć podjazdu pod eklapę. No ale
Zero długoterminowej wizji, inwestowania w szkolenie, szkółkę, rezerwy, baze treningową, stadion
@c0rny: W to wszystko Jakubas zainwestował z Motoru Lublin, i jeśli Wieczysta awansuje to powiedz jaką przewagę w Ekstraklasie będzie mógł mieć Motor nad Wieczystą?
@luczyk: no teoretycznie to Jakubas jest już te 4-5 lat w Motorze. Już można jakąś długoterminową wizję oceniać. I w zasadzie z młodych to nie słychać o nikim ciekawszym poza Frankiem Lewandowskim co jest hypowany od 1,5 roku, a zagrał w tym sezonie zawrotne 11 minut. O innych nie słychać, a można już się czegoś spodziewać po takim czasie. Rezerwy jakoś nie powalają. Zawodnicy odchodzą i przychodzą w większości słabsi.
Finał Ligi Mistrzów dla influencera i jego przydupasów (nawet nie związanych z piłeczką) a ty robaku żal się że bilety z drugiej ręki osiągają chore sumy i nie są dostępne dla zwykłych zjadaczy chleba xd
Nie mogę się doczekać aż to wszystko p--------e i korporacje ogarną że poza wykresami zasięgów w social mediach nie będą mogli się chwalić niczym innym przed dyrektorami. Bo w to że jakaś fanka Mini Majka (XD) zobaczyła
@bgb1: ostatnio w wywiadzie u żurnalisty mówił właśnie że w K0 nikt mu się nie w--------ł i mógł zapraszać kogo chciał, a w TVN potrafił dostać wezwanie na dywanik bo nie bronił oszusta podatkowego jeżdżącego bez prawa jazdy Kraśki publicznie xd
#kanalzero pewnie krzyśGoGo dwoi się i troi żeby przyszedł taki Łatwoganga na swój zlot jehowy, oprócz przyczepienia się do ostatniej akcji to było pewnie też jego celem. Inaczej dla młodzieży będzie wypalony polski raper i pracowity ale nie za bardzo lotny na umyśle chęć xD
a może by tak napisać coś o katastrofie w janonie podlaskim?? co rząd zrobił z jedną z najlepszych stajnii konii w europie docenianiej na całym świecie??? czy nie bardzo?? młodzi mariuszkowiego tego nie pamietają i pamiętać nie mają - robota by #stanowski (każdy młody ma głosować na pis, ewentualnie konfusie)
@eSUBA94: Ale p---------e, wychowałem się 8km od Janowa Podlaskiego i o żadnym upadku stadniny nie można mówić. Jeśli PiS miał doprowadzić do upadku to trwałoby to latami a nie rok-dwa. Tam często są sprzedawane klacze nawet kilkunastoletnie, więc jeśli w 2016 ktoś uznaje aukcję za porażkę to winnych powinniśmy zacząć szukać mniej więcej w okolicach co najmniej 2006 roku. Poza tym w 2015 roku padł rekord, więc każdy niższy wynik
@adammmmm: nie wiem co to ma do rzeczy nawet jeśli w tym okresie można przyjąć luźno uśrednioną inflację euro ok. 20% to i tak wynik ten jest lepszy niż niektóre lata przed 2015. Ale jeśli inflacją chcesz się posługiwać to ostatnie dwa lata w takim rozrachunku musiały być już całkowicie tragiczne, bo w 2024 zarobili jedynie 600 tysięcy a w zeszłym roku 1,3mln. A mimo wszystko stoją i nikt nie
@adammmmm: nie ja uważam tylko dane strefy euro, ale i tak nie da się tego rzetelnie obliczyć tylko trzeba uśredniać bo w takim 2021 miałeś inną inflację we Francji a inną w Estonii, mimo że to była taka sama waluta.
To ty się czepiłeś tej inflacji, i tak w porównaniu do złotówki siła nabywcza euro się nieznacznie zmniejszyła a poza tym jeszcze inna kwestia jest taka że konie te kupują
#mecz Arne Slot out! A mogli zrobić to wcześniej i od razu Xabiego ściągnąć, bo obecnie na rynku trenerskim posucha i poza Iraolą nikt tak na szybko nie przychodzi do głowy.
#krakow
źródło: image
PobierzBtw, Kokotów jest na południu Krakowa, do takiej Skawiny to na przykład jadę szybciej niż na Kleparz.