Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko212
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
cwireq

cwireq

Dołączył 12 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 35049
  • Znaleziska 5931
  • Mikroblog 29118
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 5
garrincha94
garrincha94
garrincha94
22.05.2026, 05:16:42
  • 47
Wykopki tutaj to mi przypominają wyznawców republiki: mamy wroga którego nie lubimy i cokolwiek nie zrobi to źle. Tylko tam jest tusk a tutaj nawrocki.

Trump wstrzymał rotacje -> beka z nawrockiego, ze jego relacja z trumpem jest gowno warta
Trump wysyła żołnierzy -> beka z nawrockiego, że nawet sie nie dodzwonił i przeciez nic nie zrobił

Poziom myślenia dokładnie ten sam mam wrażenie.
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 22.05.2026, 09:10:46 via Wykop
  • 0
@garrincha94: no nie da się ukryć, że tutaj sutener nie jest szczególnie lubiany. A czy tutaj siedzi beton - wątpię. Pamiętam jak w 2015 szczulismy tutaj na PO, ale teraz jedziemy w drugą stronę po 8 latach pewnych rządów.
  • Odpowiedz
Turin89
Turin89
18.05.2026, 13:02:46
  • 222
Że co? Oni próbują wmowic ludziom, że poseł KO zamówiła jedzenie, by przykryć aferę w Kłodzku?
Oni naprawdę uważają swoich wyborców za debili?

#polityka #bekazprawakow #bekazpisu #bekazkonfederacji
Turin89 - Że co? Oni próbują wmowic ludziom, że poseł KO zamówiła jedzenie, by przykr...

źródło: 1000004378

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 18.05.2026, 14:00:21 via Wykop
  • 239
@Turin89: Mają swoich wyborców za debili bo po prostu tak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
breakdown1
breakdown1
11.05.2026, 14:56:43
  • 113
#gielda
breakdown1 - #gielda

źródło: image_picker_A6493150-27E2-4DDC-8951-E48FD015E542-51603-0000138593516637

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 11.05.2026, 16:52:10 via Wykop
  • 7
@breakdown1: sam do siebie alert wysłałeś? Zadziałało?
  • Odpowiedz
Kempes
Kempes
25.04.2026, 08:08:23
  • 903
#heheszki #bekazpisu #bekazlewactwa #pdk
Kempes - #heheszki #bekazpisu #bekazlewactwa #pdk

źródło: 1000077175

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 25.04.2026, 10:28:08 via Wykop
  • 1
@Kempes: perfekt temat dla #stanowski Jonaszek się chowa, można by kilka odcinków nakręcić prawda?
  • Odpowiedz
ossprime
ossprime
02.04.2026, 12:58:22
  • 117
W marcu 2026 roku 29,3% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE - dla porównania, w całym 2025 udział prądu z OZE wyniósł 29%.

Ważona zużyciem godzinowym średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosła 448,5 zł / MWh (45 gr za kWh). Gdyby cały popyt musiał być zaspokojony z wykorzystaniem elektrowni cieplnych, średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosłaby w marcu 760,4 zł / MWh - o 70% więcej, niż przy
ossprime - W marcu 2026 roku 29,3% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE...

źródło: Marzec 2026 reg-imageonline.co-merged

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 02.04.2026, 14:58:06 via Wykop
  • 0
@eklektyczny: w Pstryku już rozliczaja z depozytu wszystkie koszta dystrybucyjne a nie tylko cenę energii
  • Odpowiedz
ukojenie
ukojenie
30.03.2026, 16:38:06
  • 351
#antykapitalizm #kiepscy #kiepskinihilizm #bekazlibka #takaprawda
ukojenie - #antykapitalizm #kiepscy #kiepskinihilizm #bekazlibka #takaprawda

źródło: 1

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 30.03.2026, 18:10:11 via Wykop
  • 35
@ukojenie: z tego co się orientuję ostatecznie terapia szokowa lepiej zadziałała niż powolna przemiana na wzór Rumunii. Ale to tylko mem, więc szkoda strzępić ryja :)
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 30.03.2026, 21:10:28 via Wykop
  • 7
@Iwan_Szatow: Ok to ciężko mi o inny porównywalny przykład. Chyba większym sukcesem jest Korea Południowa od lat 60tych. Z drugiej strony mimo, że zaczęli ponad 30 lat wcześniej gospodarkę wolnorynkową to na dzień dzisiejsi w PKB per capita PPP (moim zdaniem najlepszy wskaźnik porównawczy) jesteśmy tylko 20% w tyle i nadrabiamy. Warto docenić to co mamy i tego nie psuć. Należy unikać też populizmów takich jak budujmy silną niezależną gospodarkę
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 30.03.2026, 22:04:13 via Wykop
  • 0
@Logytaze: kogo zaglodzili bo chętnie się dowiem?
  • Odpowiedz
Aryo
Aryo
21.03.2026, 07:31:10
  • 248
Eh. I co ja mu mogę powiedzieć. W pierwsze miesiące wojny to pewnie bym mu spokojnie trzy auta kupił i kilku chłopaków wyposażył. Dzisiaj to już i z napiwków nie kupię i ja oszczędności też już nie mam. A wojna trwa trwa i trwa..
Jakby ktoś nie wiedział to mój kuzyn już na froncie nie służy. Przeszedł do logistyki kompanii w skutek odniesionych ran i stażu.

"
Cześć bracie, piszę do ciebie w takiej sprawie:
Aryo - Eh. I co ja mu mogę powiedzieć. W pierwsze miesiące wojny to pewnie bym mu spo...

źródło: image

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 21.03.2026, 11:31:43 via Wykop
  • 3
Zrobione Panie @Aryo
  • Odpowiedz
Masc_Dla_Lewaka
Masc_Dla_Lewaka
Masc_Dla_Lewaka
19.03.2026, 07:43:00
  • 32
"SAFE - "Małpy się nigdy nie nauczą" - przeczytajcie do końca może coś do Was trafi.
Kryzys Grecki a SAFE okiem spekulanta.
Tego Wam Niemcy i Francuzi nie powiedzą !
Grecja w latach 2000–2010 masowo kupowała uzbrojenie od Niemiec i Francji.

Była to mieszkanka
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 19.03.2026, 09:34:46 via Wykop
  • 4
@Masc_Dla_Lewaka: teraz wystarczy zamienić Niemcy na Korea Południowa, a Francja na USA i mamy gotowy przepis na wysoki deficyt w następnych latach (aktualnie)
  • Odpowiedz
krystiano_ps3
krystiano_ps3
08.03.2026, 01:36:27
  • 137
XDDDDD
krystiano_ps3 - XDDDDD

źródło: okay-this-one-is-actually-fire-v0-8layno8nrnng1

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 08.03.2026, 06:58:21 via Wykop
  • 47
@krystiano_ps3: podchwytliwe. Wstawiłeś dwie świnie dla niepoznaki
  • Odpowiedz
Alaric
Alaric
07.03.2026, 18:00:19
  • 60
#mecz
Alaric - #mecz

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 07.03.2026, 19:29:14 via Wykop
  • 0
@Alaric: kurde do dziś myślałem że to LUBLIN xD tylko ten węgiel mi trochę nie pasował
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 07.03.2026, 19:50:11 via Wykop
  • 0
@TB0000: spróbuję
  • Odpowiedz
Gensek
Gensek
04.03.2026, 16:35:11
  • 1538
O boże o k---a.
#gielda #polityka
Gensek - O boże o k---a. 
#gielda #polityka

źródło: image

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 04.03.2026, 17:42:57 via Wykop
  • 45
@Gensek: dobry pomysł. Spłacimy kredyt 6proc z Korei tym polskim safe 0proc. A resztę dobierzemy z safe UE 3proc. Taki refinans...
  • Odpowiedz
Hole_to_another_universe
Hole_to_another_universe
06.02.2026, 17:14:14
  • 12
TOTALNA DOMINACJA. chyba postawie 100 zł na live na Zagłębie #mecz #ekstraklasa
Holetoanother_universe - TOTALNA DOMINACJA. chyba postawie 100 zł na live na Zagłębie...

źródło: 1000005523

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 06.02.2026, 18:49:52 via Wykop
  • 0
@Hole_to_another_universe: było robić live
  • Odpowiedz

330

Ukraina i Starlink wprowadzają system weryfikacji terminali

Pokaż treści 18+

Ukraina i Starlink wprowadzają system weryfikacji terminali

Niezweryfikowane terminale zostaną wyłączone, by uniemożliwić rosji wykorzystywanie ich na dronach uderzeniowych.

delulusional
z
pravda.com.ua
dodany: 01.02.2026, 13:58:06
  • 36
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    spacex
  • #
    starlink
  • #
    wojna
  • #
    polityka
cwireq
cwireq 01.02.2026, 18:54:10 via Wykop
  • 6
Tylko trochę sporo czasu dali (sam mam starlinka)
cwireq - Tylko trochę sporo czasu dali (sam mam starlinka)

źródło: 1000028543

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

the_good_guy
the_good_guy
27.01.2026, 06:46:47
  • 169
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 27.01.2026, 08:40:17 via Wykop
  • 1
@the_good_guy: namówiłeś.
  • Odpowiedz
Felixu
Felixu
25.01.2026, 10:55:49
  • 46
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 25.01.2026, 12:38:41 via Wykop
  • 0
@Felixu: w takim razie ja zaraz dam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
uwielbiamnalesniki
uwielbiamnalesniki
23.12.2025, 17:58:28
  • 282
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 23.12.2025, 19:32:32 via Wykop
  • 22
@uwielbiamnalesniki: za taką rozrywkę to powinno być 18zl/msc a nie na rok. No i za 4K to i więcej można by było zapłacić.
  • Odpowiedz
marcpol
marcpol
17.12.2025, 13:10:53
  • 158
Cześć, przygotowałem kolejne porównanie zdolności kredytowej w przypadku dochodów z działalności gospodarczej rozliczanej ryczałtem ewidencjonowanym i podatkiem liniowym.

Przyjęto takie same założenia jak przy poprzednich porównaniach link do założeń. Dodatkowo założono podpisaną umowę B2B - w coraz większej liczbie banków ma to wpływ na zdolność kredytową.

W 2025 roku mieliśmy sześć obniżek stóp procentowych. Dzięki temu kredyty z oprocentowaniem zmiennym i czasowo stałym są dziś tańsze niż w 2024 roku. W ofertach
marcpol - Cześć, przygotowałem kolejne porównanie zdolności kredytowej w przypadku do...

źródło: tabela grudzień 2025

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 17.12.2025, 15:05:46 via Wykop
  • 0
@marcpol: będąc na ryczałcie w który bank najlepiej celować: mBank, millenium czy Santander? Czy pomiędzy bankami są różne wartości prowizji dla doradcy kredytowego w przypadku podpisania umowy?
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 17.12.2025, 18:43:28 via Wykop
  • 1
@SrebrnySurfer: bo nie wiadomo jakie masz koszty prowadzenia działalności. Dodatkowo łatwo można wygenerować fałszywa zdolność na ryczałcie.
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 17.12.2025, 18:44:27 via Wykop
  • 0
@marcpol: chodziło mi o to że jak zdolność wszędzie wychodzi podobnie - z górką. To który bank w praktyce byłby najwygodniejszy. Na mój chłopski rozum mBank lub millenium...
  • Odpowiedz
Gomorakazowa
Gomorakazowa
07.12.2025, 08:54:52
  • 557
Czyli rozumiem, że przedstawiciele państwa, które całą swoją potęge zbudowało na federalizacji, teraz dążą do rozbicia jedności Europy?

Jak jakikolwiek europejczyk mógłby się z nimi zgodzić? Stany zjednoczone a Europa rozbita - to już jest przecież skrajny amerykocentryzm, a nie polska czy europejska racja stanu.

Chodzi o to, żeby łatwiej było dzielić strefy wpływu z Rosją?

Polski
Gomorakazowa - Czyli rozumiem, że przedstawiciele państwa, które całą swoją potęge zb...

źródło: temp_file5615668136399686195

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 07.12.2025, 10:38:25 via Wykop
  • 12
@Towarzysz_Moskvin: USA jak były rozbite to skończyło się wojna secesyjna. Mamy podobne doświadczenia tutaj w UE. Od zjednoczenia w Europie nie było żadnej wojny pomiędzy krajami zjednoczonymi
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 07.12.2025, 11:16:31 via Wykop
  • 0
@Towarzysz_Moskvin: no gdyby nie UE to Niemcy pewnie być chcieli podbić słabszego ekonomicznie wschodniego sąsiada. Który to raz w historii?
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 07.12.2025, 12:00:17 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 07.12.2025, 15:54:25 via Wykop
  • 2
@Towarzysz_Moskvin: wytłumacz mi w takim razie dlaczego gospodarki Białorusi, Serbii, Rosji nie ejdt w takim rozkwjcie a wielka Brytania dostaje tak gospodarczo po dupie a już 8 lat nie jest w Unii?
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 07.12.2025, 16:55:40 via Wykop
  • 1
@Towarzysz_Moskvin: to samo można powiedzieć o Polsce w UE. Rozwija się jak głupia. Czego nie można powiedzieć o Białorusi i Serbii. Ale rozumiem dlaczego nie chcesz rozmawiać o tych krajach wolnych od eurokołchozu. A USA sukces osiągnęlo od czasu federalizacji.
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 07.12.2025, 19:00:43 via Wykop
  • 0
@Towarzysz_Moskvin: ja to Ciebie nie ogarniam.
cwireq - @Towarzysz_Moskvin: ja to Ciebie nie ogarniam.

źródło: 1000027063

Pobierz
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 07.12.2025, 19:02:34 via Wykop
  • 0
@Towarzysz_Moskvin: dodatkowo 2 okolicach 2030 mamy dogonić przeciętnego Brytyjczyka jeśli chodzi o PKB PPP per capita + aktualnie mamy ten wskaźnik na poziomie Japonii.
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 08.12.2025, 06:12:08 via Wykop
  • 0
@Towarzysz_Moskvin: nawet nie stosując metody PPP to kłamstwem jest ze PKB wzrósł 4krotnie przed wejściem do UE. Skąd Ty dane bierzesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
cwireq - @Towarzysz_Moskvin: nawet nie stosując metody PPP to kłamstwem jest ze PKB w...

źródło: 1000027080

Pobierz
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 08.12.2025, 08:03:00 via Wykop
  • 0
@Towarzysz_Moskvin: Ty manipulujesz kolego.
Pierwsze wolne wybory w Polsce były pod koniec 91' wg Twojego źródła PKB 85 mld US
rok 2003 przed wejściem do Unii PKB 218 mld US wzrost o 150% (+ 133mld USD)
rok 2015 - 12 lat po wejściu do Unii PKB 480 mld US wzrost o 120% (+ 262mld USD)
rok 2024 - 21 lat po wejściu do Unii PKB 914 mld US wzrost o 94% (+ 413mld
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 09.12.2025, 05:57:18 via Wykop
  • 0
@Towarzysz_Moskvin: ja wciąż nie rozumiem skoro Unia jest takim hamulcowy to dlaczego Białoruś, Serbia, Ukraina nie mają takiego rozwoju? Ale jest więcej przykładów krajów zaczynający h jak Polska a skończonyli gorzej: Turcja, Meksyk Argentyna. Weź mi to wytłumacz
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 09.12.2025, 13:12:38 via Wykop
  • 0
@Towarzysz_Moskvin: no to podaj przykład który lepiej na tym wyszedł że do Unii nie wszedł? Odwracasz kota ogonem. Podałem Tobie Państwa które startowały z pozycji Polski i są teraz dużo niżej - jest ich bardzo dużo. Liczę na kontrprzykłady. Mi się kojarzy Irlandia, ale ona przecież jest w UE i się nigdzie nie wybiera.

Proszę o kontrprzykłady
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 09.12.2025, 21:02:44 via Wykop
  • 0
@Towarzysz_Moskvin: kompromitujesz się. Zgadnij co się stało w Polsce w 2004 roku:
cwireq - @Towarzysz_Moskvin: kompromitujesz się. Zgadnij co się stało w Polsce w 2004...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 09.12.2025, 21:08:04 via Wykop
  • 0
@Towarzysz_Moskvin: No i porównanie do Korei Płd. Zobacz kiedy różnica pomiędzy PKB per capita zaczęła spadać:
cwireq - @Towarzysz_Moskvin: No i porównanie do Korei Płd. Zobacz kiedy różnica pomię...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Dewator96
Dewator96
09.12.2025, 20:13:47
  • 0
okradli dzika z gola
#mecz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 09.12.2025, 20:21:49 via Wykop
  • 0
gdzie znajde ace streamka?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 21.03.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 30.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.11.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 25.03.2017

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking