Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
cwireq

cwireq

Dołączył 12 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 35289
  • Znaleziska 5937
  • Mikroblog 29352
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 5
vava22
vava22
18.06.2026, 12:00:29
  • 32
Nagle Donald Tusk zorientował się, że mamy problem w NFZ. Dopiero jak afera z Dawidkiem uderzyła w wizerunek partii, zaczyna się wielkie "ratowanie" i standardowe "jak najszybciej".Przymknijmy oko na to, że minęły trzy lata rządów, w czasie których zrobiono z tym okrągłe zero, a nawet dorzucono systemowi 8% podwyżki kosztów. Teraz nagle, w trybie pilnym, na rok przed wyborami – panie premierze, na już! – wymyślili powiązanie PESEL-u z zarobkiem. Uff, kamień
vava22 - Nagle Donald Tusk zorientował się, że mamy problem w NFZ. Dopiero jak afera ...

źródło: image

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 18.06.2026, 14:02:59 via Wykop
  • 1
@vava22: na z tym lekarzem to ładna afera wyszła.

Z czasów PIS takie coś się nazywało środa.
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 18.06.2026, 14:51:29 via Wykop
  • 0
@vava22: człowieku za pisu to co tydzień była mega afera już się rzygać chciało. Po trzech latach masz druga większą aferę (pierwsza to KPO gdzie dla mnie to afery nie ma). Gościu dostał zarzuty, wyleciał z KO i oddał 0.5kk.

3 lata temu byś miał murem za Kacprzykiem albo te pieniądze się po prostu należały.

Jechać z tematem jestem za ale zachowajmy proporcje. Wśród KO zdarzają się różni ludzie, ale
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 18.06.2026, 15:25:53 via Wykop
  • 0
@vava22: no pewnie. Zarobki lekarzy do kontroli czy nie ma takich kwiatków. Wiek emerytalny do zrównania. Przywrócić niedzielę handlowe. Jest trochę tego, a vetomat pewnie zablokuje ale sumienie chociaż czyste...
  • Odpowiedz
Kempes
Kempes
07.06.2026, 07:20:40
  • 569
#polityka #bekazpisu #bekazlewactwa #pis #dobrazmiana #polska #4konserwy

Jak to szło z tymi migrantami w Polsce??? XD
Kempes - #polityka #bekazpisu #bekazlewactwa #pis #dobrazmiana #polska #4konserwy 

J...

źródło: 1000078955

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 07.06.2026, 08:34:38 via Wykop
  • 5
@Kempes: takiemu kolumbijczykowi po 3 latach kończy się pozwolenie o pracę i zwykle przedsiębiorcy występują o kolejne 3 lata. Skoro wartości nie rosną to oznacza że KO nie przyjmuje nowych pracowników-migrantów tylko daje pozwolenia ponownie osobom które już są w Polsce. Zrób sobie research chyba że oficer prowadzący nie pozwala.
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 07.06.2026, 09:34:47 via Wykop
  • 0
@Ranmus: niezależnie od struktury liczba migrantów zarobkowych maleje za rządów KO bazując na tych danych - zgadza się?
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 07.06.2026, 19:55:44 via Wykop
  • 1
@zmarnowany_czas: no to właśnie napisałem: zezwolen jest mniej co sugeruje ze spada ilość migrantów z uwagi na to że duża czesc to zapewne przedłużenia starych pozwoleń. Jeżeli ktoś 3 lata pracował i wytwarza PKB to nie mam z nim problemu większego, ale za większą ilość migrantów to mimo wszystko podziękuję.
  • Odpowiedz
garrincha94
garrincha94
garrincha94
22.05.2026, 05:16:42
  • 47
Wykopki tutaj to mi przypominają wyznawców republiki: mamy wroga którego nie lubimy i cokolwiek nie zrobi to źle. Tylko tam jest tusk a tutaj nawrocki.

Trump wstrzymał rotacje -> beka z nawrockiego, ze jego relacja z trumpem jest gowno warta
Trump wysyła żołnierzy -> beka z nawrockiego, że nawet sie nie dodzwonił i przeciez nic nie zrobił

Poziom myślenia dokładnie ten sam mam wrażenie.
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 22.05.2026, 09:10:46 via Wykop
  • 0
@garrincha94: no nie da się ukryć, że tutaj sutener nie jest szczególnie lubiany. A czy tutaj siedzi beton - wątpię. Pamiętam jak w 2015 szczulismy tutaj na PO, ale teraz jedziemy w drugą stronę po 8 latach pewnych rządów.
  • Odpowiedz
Turin89
Turin89
18.05.2026, 13:02:46
  • 222
Że co? Oni próbują wmowic ludziom, że poseł KO zamówiła jedzenie, by przykryć aferę w Kłodzku?
Oni naprawdę uważają swoich wyborców za debili?

#polityka #bekazprawakow #bekazpisu #bekazkonfederacji
Turin89 - Że co? Oni próbują wmowic ludziom, że poseł KO zamówiła jedzenie, by przykr...

źródło: 1000004378

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 18.05.2026, 14:00:21 via Wykop
  • 239
@Turin89: Mają swoich wyborców za debili bo po prostu tak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
breakdown1
breakdown1
11.05.2026, 14:56:43
  • 113
#gielda
breakdown1 - #gielda

źródło: image_picker_A6493150-27E2-4DDC-8951-E48FD015E542-51603-0000138593516637

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 11.05.2026, 16:52:10 via Wykop
  • 7
@breakdown1: sam do siebie alert wysłałeś? Zadziałało?
  • Odpowiedz
Kempes
Kempes
25.04.2026, 08:08:23
  • 903
#heheszki #bekazpisu #bekazlewactwa #pdk
Kempes - #heheszki #bekazpisu #bekazlewactwa #pdk

źródło: 1000077175

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 25.04.2026, 10:28:08 via Wykop
  • 1
@Kempes: perfekt temat dla #stanowski Jonaszek się chowa, można by kilka odcinków nakręcić prawda?
  • Odpowiedz
ossprime
ossprime
02.04.2026, 12:58:22
  • 117
W marcu 2026 roku 29,3% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE - dla porównania, w całym 2025 udział prądu z OZE wyniósł 29%.

Ważona zużyciem godzinowym średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosła 448,5 zł / MWh (45 gr za kWh). Gdyby cały popyt musiał być zaspokojony z wykorzystaniem elektrowni cieplnych, średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosłaby w marcu 760,4 zł / MWh - o 70% więcej, niż przy
ossprime - W marcu 2026 roku 29,3% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE...

źródło: Marzec 2026 reg-imageonline.co-merged

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 02.04.2026, 14:58:06 via Wykop
  • 0
@eklektyczny: w Pstryku już rozliczaja z depozytu wszystkie koszta dystrybucyjne a nie tylko cenę energii
  • Odpowiedz
ukojenie
ukojenie
30.03.2026, 16:38:06
  • 351
#antykapitalizm #kiepscy #kiepskinihilizm #bekazlibka #takaprawda
ukojenie - #antykapitalizm #kiepscy #kiepskinihilizm #bekazlibka #takaprawda

źródło: 1

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 30.03.2026, 18:10:11 via Wykop
  • 35
@ukojenie: z tego co się orientuję ostatecznie terapia szokowa lepiej zadziałała niż powolna przemiana na wzór Rumunii. Ale to tylko mem, więc szkoda strzępić ryja :)
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 30.03.2026, 21:10:28 via Wykop
  • 7
@Iwan_Szatow: Ok to ciężko mi o inny porównywalny przykład. Chyba większym sukcesem jest Korea Południowa od lat 60tych. Z drugiej strony mimo, że zaczęli ponad 30 lat wcześniej gospodarkę wolnorynkową to na dzień dzisiejsi w PKB per capita PPP (moim zdaniem najlepszy wskaźnik porównawczy) jesteśmy tylko 20% w tyle i nadrabiamy. Warto docenić to co mamy i tego nie psuć. Należy unikać też populizmów takich jak budujmy silną niezależną gospodarkę
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 30.03.2026, 22:04:13 via Wykop
  • 0
@Logytaze: kogo zaglodzili bo chętnie się dowiem?
  • Odpowiedz
Aryo
Aryo
21.03.2026, 07:31:10
  • 248
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 21.03.2026, 11:31:43 via Wykop
  • 3
Zrobione Panie @Aryo
  • Odpowiedz
Masc_Dla_Lewaka
Masc_Dla_Lewaka
Masc_Dla_Lewaka
19.03.2026, 07:43:00
  • 32
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 19.03.2026, 09:34:46 via Wykop
  • 4
@Masc_Dla_Lewaka: teraz wystarczy zamienić Niemcy na Korea Południowa, a Francja na USA i mamy gotowy przepis na wysoki deficyt w następnych latach (aktualnie)
  • Odpowiedz
krystiano_ps3
krystiano_ps3
08.03.2026, 01:36:27
  • 137
XDDDDD
krystiano_ps3 - XDDDDD

źródło: okay-this-one-is-actually-fire-v0-8layno8nrnng1

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 08.03.2026, 06:58:21 via Wykop
  • 47
@krystiano_ps3: podchwytliwe. Wstawiłeś dwie świnie dla niepoznaki
  • Odpowiedz
Alaric
Alaric
07.03.2026, 18:00:19
  • 60
#mecz
Alaric - #mecz

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 07.03.2026, 19:29:14 via Wykop
  • 0
@Alaric: kurde do dziś myślałem że to LUBLIN xD tylko ten węgiel mi trochę nie pasował
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 07.03.2026, 19:50:11 via Wykop
  • 0
@TB0000: spróbuję
  • Odpowiedz
Gensek
Gensek
04.03.2026, 16:35:11
  • 1538
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 04.03.2026, 17:42:57 via Wykop
  • 45
@Gensek: dobry pomysł. Spłacimy kredyt 6proc z Korei tym polskim safe 0proc. A resztę dobierzemy z safe UE 3proc. Taki refinans...
  • Odpowiedz
Hole_to_another_universe
Hole_to_another_universe
06.02.2026, 17:14:14
  • 12
TOTALNA DOMINACJA. chyba postawie 100 zł na live na Zagłębie #mecz #ekstraklasa
Holetoanother_universe - TOTALNA DOMINACJA. chyba postawie 100 zł na live na Zagłębie...

źródło: 1000005523

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 06.02.2026, 18:49:52 via Wykop
  • 0
@Hole_to_another_universe: było robić live
  • Odpowiedz

330

Ukraina i Starlink wprowadzają system weryfikacji terminali

Pokaż treści 18+

Ukraina i Starlink wprowadzają system weryfikacji terminali

Niezweryfikowane terminale zostaną wyłączone, by uniemożliwić rosji wykorzystywanie ich na dronach uderzeniowych.

delulusional
z
pravda.com.ua
dodany: 01.02.2026, 13:58:06
  • 36
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    spacex
  • #
    starlink
  • #
    wojna
  • #
    polityka
cwireq
cwireq 01.02.2026, 18:54:10 via Wykop
  • 6
Tylko trochę sporo czasu dali (sam mam starlinka)
cwireq - Tylko trochę sporo czasu dali (sam mam starlinka)

źródło: 1000028543

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

the_good_guy
the_good_guy
27.01.2026, 06:46:47
  • 169
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 27.01.2026, 08:40:17 via Wykop
  • 1
@the_good_guy: namówiłeś.
  • Odpowiedz
Felixu
Felixu
25.01.2026, 10:55:49
  • 46
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 25.01.2026, 12:38:41 via Wykop
  • 0
@Felixu: w takim razie ja zaraz dam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
uwielbiamnalesniki
uwielbiamnalesniki
23.12.2025, 17:58:28
  • 282
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 23.12.2025, 19:32:32 via Wykop
  • 22
@uwielbiamnalesniki: za taką rozrywkę to powinno być 18zl/msc a nie na rok. No i za 4K to i więcej można by było zapłacić.
  • Odpowiedz
marcpol
marcpol
17.12.2025, 13:10:53
  • 158
Cześć, przygotowałem kolejne porównanie zdolności kredytowej w przypadku dochodów z działalności gospodarczej rozliczanej ryczałtem ewidencjonowanym i podatkiem liniowym.

Przyjęto takie same założenia jak przy poprzednich porównaniach link do założeń. Dodatkowo założono podpisaną umowę B2B - w coraz większej liczbie banków ma to wpływ na zdolność kredytową.

W 2025 roku mieliśmy sześć obniżek stóp procentowych. Dzięki temu kredyty z oprocentowaniem zmiennym i czasowo stałym są dziś tańsze niż w 2024 roku. W ofertach
marcpol - Cześć, przygotowałem kolejne porównanie zdolności kredytowej w przypadku do...

źródło: tabela grudzień 2025

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cwireq
cwireq 17.12.2025, 15:05:46 via Wykop
  • 0
@marcpol: będąc na ryczałcie w który bank najlepiej celować: mBank, millenium czy Santander? Czy pomiędzy bankami są różne wartości prowizji dla doradcy kredytowego w przypadku podpisania umowy?
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 17.12.2025, 18:43:28 via Wykop
  • 1
@SrebrnySurfer: bo nie wiadomo jakie masz koszty prowadzenia działalności. Dodatkowo łatwo można wygenerować fałszywa zdolność na ryczałcie.
  • Odpowiedz
cwireq
cwireq 17.12.2025, 18:44:27 via Wykop
  • 0
@marcpol: chodziło mi o to że jak zdolność wszędzie wychodzi podobnie - z górką. To który bank w praktyce byłby najwygodniejszy. Na mój chłopski rozum mBank lub millenium...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 21.03.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 30.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.11.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 25.03.2017

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking