Sam jestem szczęśliwym posiadaczem elektryka i uważam że to auto nie dla każdego: -mieszkasz w bloku - nie dla Ciebie -robisz czesto trasy 400km+ - nie dla Ciebie -mieszkasz w domu i jeździsz w większości w promieniu 200km - auto zdecydowanie dla Ciebie -jesteś posiadaczem instalacji PV - zdecydowanie dla Ciebie.
@Kamael: Auto elektryczne docelowo będą dla 100% populacji, ale trzeba spełnić szereg warunkow: -baterie 150kWh (zasieg w trasie 700km) o normalnej masie, aktualnie taka bateria to 1000kg. Do osiągnięcia w ciągu 5 lat -cena baterii musi zmalec jeszcze 5x , wtedy nowe auta elektryczne będą tańsze od spalinowych w produkcji (w ciągu 10 lat ceny baterii zmalały 10x) -rozbudowa infrastruktury do ładowania -większy i bardziej przystępny rynek samochodów elektrycznych
@Kamael: nie no dopłaty do elektryków tzn "socjal dla bogatych" jest z d--y. UE nie pomaga zakazujac spalinowek. To sie musi ludzia oplacac, a nie wciskanie na siłe. Co do baterii: aktualne baterie potrzebują niewiele kobaltu lub wcale w przypadku LFP. 95% surowca zostanie odzyskane z tych baterii za 20 lat. Do tego czasu będą w pełni użytkowalne z ograniczeną pojemnością do np 60%
@Kamael: z garażami podziembymi to bzdura ( ͡°͜ʖ͡°) W Norwegii aktualnie powstają garaże tylko dla elektryków ponieważ są one tańsze w wykonaniu - brak konieczności specjalnej wentylacji. Ponadto załączam statystyki norweskie odnośnie palności poszczególnych samochodow. Norwegia jest dobrym przykładem bo ilosc elektryków na drogach jest zbliżona do spalinowek. Ze statystyk najczęściej pala się hybrydy bo posiadają dwa układy które mogą się palić tj. bateria
Liczba rejestracji samochodów elektrycznych w Norwegii osiągnęła w sierpniu rekordowy poziom. Ponad 94 proc. nowych aut kupionych w ubiegłym miesiącu przez Norwegów to samochody elektryczne (Norwegowie kupili w sierpniu 10 480 nowych elektryków). To nowy rekord świata.
źródło: image
Pobierz