Szukam animatora który byłby w stanie wykonać dla nas krótką animację w stylu reklam animowanych z lat 40. 1min - 1:20min. Startup HRowy bez ciężkiej gotówki
Zakładam korporacje z inwestorem w Stanach, w Delaware, a ramach której on otrzymuje udziały a wykłada pieniądzę na rozruch. I wszystko ok tylko że firma (obecnie polskie DG) płynie na oparach, covid nam nakopał i brakuje nam pieniędzy żeby pokrywać koszty bieżące a korporacja założona formalnie będzie dopiero za miesiąc (i tam oficjalnie mogą wpłynąć pieniądzę). Inwestor OK się zachował i zaproponował że wpłaci coś wcześniej żeby
Głupia sprawa mireczki ale być może ktoś jest w stanie nam wzkazać światełko w tunelu.
Budujemy aplikację chmurową do alokacji ludzi na projekty. W przyszłym tygodniu chcemy wystartować z betą, w ciągu 2 dni od ogłoszenia bety, 8 firm zadeklarowało już chęć wzięcia udziału oraz wykupienia subskrypcji miesięcznych. Narazie wychodzi ok $900 miesięcznie ale jeśli w tak krótkim czasie i przy zerowej promocji udało nam się tyle firm przekonać do siebie to jesteśmy
5ty raz próbuje wypełnić ten wniosek do PUP o pożyczkę na 5 tys. Obecnie wywala się na kroku z podpisem z błędem tak jak w screenshocie, 6sty raz przeglądam formularz i nic nie widzę, wszystko jest wypełnione.. wie ktoś coś?
Tarcza finansowa. Jak to jest z tymi wypłatami, muszą być ludzie zgłoszeni do ZUS? Jak w przypadku ludzi na pół etatu? Mikrofirma zatrudniająca 3 osoby na pół etatu każdy
@ayyy_lmao: Nie każdy ma obowiązek płacenia ZUSu. Studenci nie, osoby zatrudnione w innych firmach w których składki przejmuje inny pracodawca nie. My płacimy wszystko co jest należne, choć czasami mam ochotę robić kanał jak widzę jak ludzie wychodzą spoko na robieniu państwa w chu*a a jak ludzie płacący uczciwie są rżnięci
Skąd by tu pifpafnąć jakieś pinionżki na rozkręcenie startupu. Jest aplikacja, jest metoda na monetyzacje, jest zespół, są lukrowane pączki ale nie ma pinionżków i wolno idzie ( ͡°ʖ̯͡°)
Kredyt bym wziął ale firma poniżej 12 miesięcy więc żopa a oszczędności które miałem starczyły tylko żeby wypuścić bazową aplikacje (╯︵╰,)
@corpseRott: 1) Zarówno JDG jak i spółka może być mikroprzedsiębiorcą. 2) Mikroprzedsiębiorca to ktoś kto ma mniej niż 10 pracowników i obrót mniejszy niż 2 mln €, czyli samozatrudnieni to też mikroprzedsiębiorcy.
@zirytowana_plaszczka: kurka, muszę o to spytać jednego z tych studentów który ma 10 tys pln do ręki ( ͡°͜ʖ͡°)
@PfefferWerfer: No tak bym zakładał że to inne prawo jest i nie ma znaczenia ilość zgłoszonych osób co faktyczne legalne zatrudnienie za które się rozlicza z fiskusem. W temacie zwolnień z ZUS'u przez covid
Jak myślicie jak teraz będzie z kredytem dla firm? Gorzej? Zakładałbym że tak mimo gwarancji 80% BGK, jak ludzie się teraz rzucili na odmrożenie długoterminowych depozytów to bank może zwyczajnie nie mieć pieniędzy na udzielanie kredytów.
Pytam się bo sam zastanawiałem się nad kredytem na DG z 6+ miesiąca historii.
@corpseRott: jeśli DG posiadasz od 6+ msc, a mniej niz 12msc, to wlasciwie na rynku nie ma za bardzo produktów dla takich działalności - wszystko zależy od Twojego PKD. Chyba, że masz na myśli 6msc+ historii kredytowej, to zmienia postać rzeczy - wal śmiało na priv
Od 1.04.2020 bank ING wprowadza kilka dość radykalnych zmian do swojej hipoteki: max LTV 70% (czyli obowiązek wkładu własnego 30%) brak akceptacji dochodu z Działalności Gospodarczej (ani główny dochód, ani dodatkowy), brak odstępstw brak możliwości finansowania dla inwestycji deweloperskich rozpoczętych po 1.01.2020 (liczy się data
Na czym w końcu stanęło z tym odpuszczeniem prywaciarzom w trakcie zarazy? Tylko ZUS nie trzeba płacić 3 miesiące? Trzeba się gdzieś zgłosić czy jak to? Zatrudniam obecnie 3 osoby także mikrofirma.
wczoraj odbyła się konferencja prasowa Rządu, na której przedstawione zostały ostateczne założenia projektu ustawy o tarczy antykryzysowej. Najważniejsze z nich
Artykuł jednego z architektów IT z Włoch podsumowujący stan epidemii dla każdego regionu Włoch. Artykuł po Włosku natomiast zakładam że do czytania wykresów włoski zbędny.
Mam umowe zlecenie, chciałbym wprowadzić zmianę w umowie która da człowiekowi podstawowe wynagrodzenie niezależne od przepracowanego czasu i dodatkową stawkę godzinową zależną od projektów które dodatkowo realizujemy. Wymiar tej dodatkowej pracy w ramach stawki godzinowej zależałby od dodatkowych dokumentów podzlecenia w którym wyszczególnione będzie jakiej ilości czasu dotyczy dane podzlecenie.
Czy robił ktoś tak? Czy US się do tego może przywalić?
zauwazyliscie ze na tagu #wieczornezydy jest gosc ktory codziennie od ponad dwoch lat postuje ten sam filmik spiewajacych zydow? #heheszki co ciekawe subskrybowało 127 osob
Tak rozkminiam, znam jednego takiego mireczka co pracował u janusza na czarno, typowa nosacz robota czyli remonty, wiecie taki "hehe anon bedzie fajnie nie dam ci umowy a jak nie chcesz to jest kolejka ludzi hehe anon ok bierzesz czy nie bo buraczano helena upichciła i musze lecieć". Tak sobie parę miesięcy pracowali bez tej umowy, przyszła korona a janusz stracił zlecenia i wykopał gościa z dnia na dzień i gość teraz
@corpseRott: no nic, jego problem, że dymał na czarno. Mógł głupie zlecenie wziąć, nawet w gastro dają umowy zlecenie. Trzeba mieszkać chyba na totalnej wsi z jednym zakładem obok by nie mieć wyjścia, ale zakłady produkcyjne też podpisują umowy
@corpseRott: ale skoro pracował na czarno to dostawał całą pensję, bo pracodawca z jego pieniędzy tych składek i podatku nie odprowadzał. Czyli dostawał netto to co powinien brutto, czyli musi oddać różnicę, a koszt pracodawcy to swoją drogą
#praca #pracaszukaczlowieka #grafika #grafikakomputerowa #animacja
Masz scenariusz?