Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Worm91

Worm91

Dołączył 17 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 36071
  • Znaleziska 13318
  • Mikroblog 22753
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 24
XeNinja
XeNinja
03.06.2026, 05:25:38
  • 185
Stołeczny Ratusz przekazał kwotę 1.700.000 zł tytułem wynagrodzenia za spacery po lesie i opowiadanie o drzewach.
#warszawa #polityka
XeNinja - Stołeczny Ratusz przekazał kwotę 1.700.000 zł  tytułem wynagrodzenia za spa...

źródło: obraz

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Worm91
Worm91 03.06.2026, 08:55:15 via Wykop
  • 21
@XeNinja: Przewodnik turystyczny też dostaje hajs po prostu za chodzenie na spacery? A może jeszcze wyśmiejemy cieciów za to, że dostają hajs "za to że siedzą na dupie nic nic nie robią".
  • Odpowiedz
Kempes
Kempes
02.06.2026, 07:24:53
  • 108
#polityka #prawo #bekazpisu #bekazlewactwa #pis #dobrazmiana #heheszki #4konserwy

Prześladowania przez Tuska JEDYNYCH PRAWDZIWYCH POLSKICH KATOLICKICH PATRIOTÓW nie ustają XD

Prokurator Generalny Waldemar Żurek przekazał dzisiaj do Przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Roberty Metsoli wniosek o wyrażenie przez Parlament Europejski zgody na pociągnięcie europosła Patryka Jakiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie.
Kempes - #polityka #prawo #bekazpisu #bekazlewactwa #pis #dobrazmiana #heheszki #4kon...

źródło: HJyjwq3XoAAPivb

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Worm91
Worm91 03.06.2026, 07:28:26 via Wykop
  • 1
@kolar1: No dobra, zamkniesz więc człowieka w klitcie na kilka lat. Będzie o chlebie, wodzie, zero czegokolwiek innego. Wypuszczasz go po kilku latach i masz człowieka wraka, który nie nadaje się do życia społecznego. Jeśli nie dasz więźniom szans na resocjalizacje to po powrocie na wolność znowu wrócą do przestępczości. I znowu wrócą do więzienia. To bez sensu.
  • Odpowiedz
new-object
new-object
02.06.2026, 08:00:40
  • 71
Idziesz na mecz Polska vs. X

Po drodze widzisz pomnik Piłsudskiego.... A kim on jest dla Ukraińców? Zdrajcą. Ukraińcy razem z nami walczyli za Piłsudskiego, a później Polacy sprzedali Ukraińców, nie dając tego, za co walczyli - niepodległości. I my teraz mamy czelność wypominać to samo UK xD

Kupujesz piwko - wyciągasz Bolesława Chrobrego i płacisz.... ten Bolesław Chrobry co zrobił czystki na Rusi Kijowskiej. I zgwałcił ich księżniczkę.

Śpiewasz
new-object - Idziesz na mecz Polska vs. X

Po drodze widzisz pomnik Piłsudskiego.... ...
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Worm91
Worm91 03.06.2026, 07:23:28 via Wykop
  • 0
@new-object: O historii trzeba pamiętać, ale nie rozpamiętywać. Trzeba ruszyć dalej.
  • Odpowiedz
Mykalele
Mykalele
Mykalele
02.06.2026, 21:11:44
  • 275
Ogólnie, jak obserwuję internet czy też rozmawiam z ludźmi w realu, to naprawdę ciekawe jest widzieć, jak inżynieria społeczna działa w praktyce i jak politycy prawicy efektownie rozgrywają swój elektorat.

Weźmy np. słowo „lewactwo”.
PiS, jak i Konfa, konsekwentnie od lat starają się stworzyć wokół tego słowa skrajne emocje - wiążą z „lewactwem” jakieś najbardziej skrajne feministki czy szalonych transów. Generalnie wszystko, co wzbudza negatywne emocje, łączą z „lewactwem”.

Następnie, gdy już z tym słowem
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Worm91
Worm91 03.06.2026, 06:31:33 via Wykop
  • 2
@alylayl23: Nie zgadzam się z tym projektem emerytur dla artystów, tylko że tym wpisem potwierdzasz to co napisał OP. KO która przewodzi koalicji nie jest partią lewicową. Nawet centrolewicową trudno ją nazwać. Tak bardzo mamy przesunięte okno overtona w kwestii poglądów politycznych, że sam fakt iż ktoś nie chce batożyć gejów wrzuca już partie do worka "lewactwo".
  • Odpowiedz
UczesanyPedryl
UczesanyPedryl
02.06.2026, 10:59:14
  • 40
2024: Rosja bliska upadkowi, wytrzymajcie jeszcze 2 tygodnie

2026 i 6 miesięcy: Rosja bliska upadkowi, wytrzymajcie jeszcze 2 tygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wojna #ukraina #rosja
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Worm91
Worm91 03.06.2026, 06:22:38 via Wykop
  • 1
@UczesanyPedryl: Tak, gadanie "Rosja bliska upadku" było lekką przesadą i hurraoptymizmem. Co nie zmienia faktu, że aktualnie Rosja jest w najgorszym momencie wojny, od jej rozpoczęcia. Wciąż celnie atakują rafinerie, odbijają tereny, nie ponoszą przesadnie wielkich strat, zabijają napastników szybciej niż uzupełnienia dostarczają nowych. Niestety Rosja nieco odbiła sobie na wyższej cenie ropy (bo Trump nie lubi gdy na świecie panuje spokój i stabilizacja), ale nadal nie na tyle by
  • Odpowiedz
Kieranz
Kieranz
02.06.2026, 16:09:00
  • 347
Sukces prawicy w ostatnich latach polega właśnie na zmobilizowaniu do udziału w życiu politycznym (za sprawą tiktoków i innych mózgoj*bnych g*wien), tego typu materiału intelektualnego:
https://x.com/JenevaFMRadio/status/2061762517869724093
#polityka #bekazprawakow #bekazpisu #bekazpodludzi
Kieranz - Sukces prawicy w ostatnich latach polega właśnie na zmobilizowaniu do udzia...
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Worm91
Worm91 03.06.2026, 06:18:47 via Wykop
  • 0
@Kieranz: Na obronę tych młodych ludzi dodam, że 15 czy 20 lat temu też wielu młodych ludzi chciało głosować na Korwina i nawet na niego głosowało, ale później przychodziła dorosłość, życie i okazywało się że korwinizmu sie wyrasta.
  • Odpowiedz
Headcrab_B
Headcrab_B
02.06.2026, 12:47:20
  • 633
Tak wg ECPU wygląda 14-latka.

#ecpu #wtf #bekazpodludzi
Headcrab_B - Tak wg ECPU wygląda 14-latka.

#ecpu #wtf #bekazpodludzi

źródło: 3867

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Worm91
Worm91 03.06.2026, 06:12:18 via Wykop
  • 3
@Headcrab_B: 500 stów za jeden numerek? Dużo. Chyba sam bym się skusił.
Worm91 - @Headcrab_B: 500 stów za jeden numerek? Dużo. Chyba sam bym się skusił.

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz

31

Zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach. Jest decyzja rządu

Zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach. Jest decyzja rządu

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała, że rząd przyjął projekt zakazujący z korzystania przez dzieci ze smartfonów w szkołach podstawowych. Zakaz obejmie uczniów podczas całego pobytu na terenie szkoły, a więc nie tylko w czasie zajęć edukacyjnych, ale również m.in. podczas przerw.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 02.06.2026, 10:59:42
  • 15
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    szkola
  • #
    edukacja
  • #
    technologia
Worm91
Worm91 03.06.2026, 06:01:58 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: Tak, ale jeśli uczniom się zabroni, a nauczycielom pozwoli, to tworzy się kolejną linie podziału i telefon staje się benfitem i luksusem. Dzieci są "te gorsze", nauczyciele są "Ci lepsi". I to kolejna oś konfliktu. By to miało sens nauczyciele też musieliby zrezygnowac z telefonów by dawać przykład.

452

Zamkną do więzienia zielarzy i szamanów "Lex szarlatan"

Zamkną do więzienia zielarzy i szamanów "Lex szarlatan"

Lobby farmaceutyczno-medyczne zniszczy polskie zielarstwo.

ochucki
z
youtube.com
dodany: 29.05.2026, 07:48:25
  • 151
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    ustawodawstwo
  • #
    afera
  • #
    zielarstwo
  • #
    medycynanaturalna
Worm91
Worm91 29.05.2026, 10:03:15 via Wykop
  • 64
"Nie możemy zakazać paramedycznych zabiegów, musimy dać wolność" - dawno niczego durniejszego nie słyszałem. To po co zakazujemy trujących dodatków do żywności? Niech ludzie mają wolność wyboru. Pieprzenie człowieka, który chce reklamować paramedycynę skrytą pod zielarstwem, albo ma dziwne przeświadczenie że wolność polega tylko na tym, żeby nikt Ci niczego nie zakazywał.
Dodatkowo lex szarlatan nie zabrania ziołolecznictwa, a jedynie nie pozwala na nazywanie i promowanie tego lekami. Nadal możesz kupić rumianiek
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Worm91
Worm91 29.05.2026, 10:09:40 via Wykop
  • 18
@ochucki:

A medycyna naturalna jest z nami od zawsze


Ale jakoś tak średnia dlugośc życia, oraz przeżywalność i wyleczalność większości chorób wzrosły dopiero gdy pojawiła się medycyna akademicka. Nikt nie broni nikomu pić ziół. Tylko jak masz nowotwór to idziesz do lekarza i dostajesz chemię, a nie pijesz napar z rumianku.
Tak, medycyna ma problemy, lekarze bywają bezkarni, a problem faszerowania antybiotykami był duży, ale na szczęście się poprawia. To
Worm91
Worm91 29.05.2026, 10:11:01 via Wykop
  • 15
@ochucki: Ustawodawca dosłownie próbuje Cię uratować przed ludźmi którzy sprzedają Ci oszustow, którzy próbują zrobić Ci w wała. To tak jakbyś się oburzał, że wprowadzono większe kary dla "oszutów na wnuczka". Przecież ta starsza pani sama dała temu człowiekowi 20k do ręki, to po co kogokolwiek ścigać?
Worm91
Worm91 29.05.2026, 13:48:03 via Wykop
  • 3
@ochucki: No i spoko. Tylko historii tych, których sami sie leczyli i im nie pomogło nie słyszymy na wykopie bo nie żyją. To się nazywa paradoks przetrwańców.
Worm91
Worm91 29.05.2026, 14:09:19 via Wykop
  • 5
@ochucki:

Nowotwory nie są niczym strasznym


I właśnie przeciwko takim ludziom jak Ty jest ustawa. Bo dopuszczasz się tutaj paskudnej manipulacji, która gdyby zastosować ją masowo doprowadziłaby do masowych zgonów z powodu choroby
Worm91
Worm91 31.05.2026, 11:51:33 via Wykop
  • 0
@ochucki: Te czynniki również wpłynęły pozytywnie na wydłużenie średniej długości życia, oraz mniejszą ilość wielu chorób. Kluczowe jednak były tutaj szczepienia. I tak, gdybyśmy utrzymali szczepienia ale zrezygnowali z kanalizacji, czy odpowiednich reguł sanitarnych, choroby mogłyby wrócić. Tylko, że skoro wszystkie te czynniki pozwoliły nam na życie w świecie niemalże bez chorób zakaźnych, czemu mamy z nich rezygnować?
Worm91
Worm91 01.06.2026, 05:40:08 via Wykop
  • 0
@ochucki: NO tak. I przed szczepionkami występowały epidemie, które wywoływały wiele śmierci. Choroby zakaźne zazwyczaj nie zabijały całej populacji, to byłoby z punktu ewolucyjnego głupie dla danej choroby (na kim patogen żerowałby później). Była jednak cała masa chorób, które przetaczały się przez społeczeństwo. Odra, ospa prawdziwa, krzusiec (ten szczególnie niebezpieczny dla dzieci), polio, gruźlica. Te choroby nie występują już praktycznie dzięki szczepieniom. Acz wielu antyszczepionkowców pracuje byśmy wrócili do tamtych
Worm91
Worm91 01.06.2026, 05:54:09 via Wykop
  • 0
@ProstyHuop: Otóż to. to jest najgorsze w szurksich przekazach. Tak samo jest z wlewami witaminy C. Są nowotwory w których jest to pomocne przy chemioterapii, zwiększa skuteczność, zmniejsza efekty uboczne, pozwala na zastosowanie mniejszych dawek. No ale szury biorą takie okruchy i rozdmuchują to do skali "wlewy z witaminy C leczą raka!!!!!! big pharma to ukrywa"
Worm91
Worm91 01.06.2026, 05:58:29 via Wykop
  • 1
@Breda: Szczepionki pfizera nie były homeopatyczne. Homeopatia to coś zupełnie innego. Chcesz d-----ć pfizerowi zrób to chociaż merytorycznie, bo jest za co.
Worm91
Worm91 01.06.2026, 08:10:18 via Wykop
  • 0
@ochucki: Przyczynianie się lekaży do zakażen podczas porodu to raczej XIX wiek. W XX wieku stosowanie podstawowych środków odkażających w medycynie było powszechne.

Tak, z czasem odporność słabnie, tylko jeśli wyszczepimy wszystkich, po czym szczepimy tylko młodych, to nie tworzymy sytuacji do powstawania ognisk choroby. Ksztusiec jest najgorźniejszy dla dzieci, dlatego te lata odporności sprawiają że choroba nie zbiera krwawego żniwa. Dodatkowo odporność nie jest zero-jedynkowa. Szczepionka przeciw gruźlicy chroni
Worm91
Worm91 01.06.2026, 11:25:43 via Wykop
  • 0
@ochucki: No tak. Przejdą bezobjawowo, nie będą chorzy na krztusiec. Dlatego ważne jest szczepienie dzieci bo to dla nich choroba jest najgroźniejsza.
Czyli jesteś za dawkami przypominającymi? To mnie zaskoczyłeś. Bo te argumenty które podajesz (może poza gruźlicą) sugerują mi, że powinniśmy poszerzyć program szczepień o szczepienia przypominające.
Ten system działa, gdyż najbardziej zagrożone były dzieci i to dzieci są bardzo szerokim ogniskiem. Śmiertelność na choroby zakaźne często była największa
Worm91
Worm91 02.06.2026, 05:47:41 via Wykop
  • 0
@ochucki:

Chorowałem na odrę, ospę i kilka innych chorób zakaźnych, odporność w taki sposób nabyłem.


A dzieci na Samoa zachorowały na odrę i kilkadziesiąt z nich umarło na tą chorobę, bądź z powodu powikłań na nie. Twój jednostkowy przypadek nie jest wiążący i nie oddaje pełni skali zagrożenia, to tak jakbyś powiedział "Paliłem p-------y całe życie i jakoś nie dostałem raka płuc". To, że Ty nie dostałeś, nie neguje faktu,
Worm91
Worm91 03.06.2026, 05:54:55 via Wykop
  • 0
@ochucki: Fakt, istnieje szansa że w mleku matki byłby przeciwciała przeciw odrze by pomogły. Tylko że wciąż, te przeciwciałą mogłybyć chociażby z zaszczepioncyh matek. W 2019 zmieniła się tylko jedna rzecz. Spadła wyszczepialność. I to ona była powodem zgonów. Dodatkowo wiele małych dzieci mogło być już poza okresem karmienia (powiedzmy 2 latki). Tak, mogły mieć obniżoną odporność, ale jakoś kilka lat wcześniej gdy wyszczepialność była na wysokim poziomie nie sypały

5

Spodziewasz się dziecka? Bank zetnie Twoją zdolność kredytową o ponad 100 tys.

Spodziewasz się dziecka? Bank zetnie Twoją zdolność kredytową o ponad 100 tys.

Wyobraź sobie, że przeglądasz rynek nieruchomości z ustalonym budżetem i nagle z Twojego portfela wyparowuje ponad 100 000 PLN. Nie masz już szans na zakup wymarzonego mieszkania. Niestety to brutalny realizm polskiego sektora finansowego.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 02.06.2026, 09:39:36
  • 15
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    pieniadze
Worm91
Worm91 02.06.2026, 11:43:11 via Wykop
  • 0
@HammerWZZN: Niby tak, ale nie. Tak długo jak spłacasz, bank ma głęboko i szeroko w dupie skąd bierzesz pieniądze.

9

Żebranie ma być w Polsce legalne. Pomysł łączy posłów PiS, KO i Razem

Żebranie ma być w Polsce legalne. Pomysł łączy posłów PiS, KO i Razem

Do Sejmu trafił projekt zakładający usunięcie z kodeksu wykroczeń przepisu karzącego za żebranie.

K-S-
z
dorzeczy.pl
dodany: 02.06.2026, 11:26:16
  • 14
  • #
    polityka
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    ekonomia
Worm91
Worm91 02.06.2026, 11:38:41 via Wykop
  • 2
@galicjanin: Jeśli przepis o zakazie żebrania miał na celu uniemożliwienie cyganom żebrania to baaardzo nie działa.

538

Sci-Hub: "ukradła" naukę 88 milionom ludzi i nadal jest na wolności

Sci-Hub: "ukradła" naukę 88 milionom ludzi i nadal jest na wolności

Alexandra Elbakyan mając 23 lata napisała skrypt, który udostępnił za darmo ponad 88 milionów artykułów naukowych kosztujących nawet 40 dolarów za sztukę. Elsevier wygrał nakaz na 15 milionów dolarów, ona wciąż jest nieuchwytna i właśnie odpaliła własną kryptowalutę.

aiport
z
aiport.pl
dodany: 01.06.2026, 05:22:59
  • 104
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    nauka
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
Worm91
Worm91 01.06.2026, 08:27:35 via Wykop
  • 107
Dzięki sci-hubowi nauka jeszcze się rozwija. Ze sci huba korzystają praktycznie wszyscy, nawet z topowych uczelni.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Worm91
Worm91 02.06.2026, 05:54:47 via Wykop
  • 2
@KaiserBrotchen: Nie zawsze z wszystkiego. Nie każda uczelnia. Nawet topowe amerykańskie uczelnie o największych budżetach korzystają z sci huba. Nie tak intensywnie jak biedniejsze kraje, ale nadal.

https://www.science.org/doi/10.1126/science.352.6285.508
Worm91
Worm91 02.06.2026, 06:56:45 via Wykop
  • 1
@wokeulski: Bo sam korzystał :D Wiadomo, nikt nie może się przyznać. Aktualnie system czasopism naukowych jest patologiczny i to jest jedyna możliwosć by dzielić się wiedza naukową. Co ciekawe, Sci hub nie do końca robi pirackie rzeczy. To jest szara strefa bo Schi hub wykorzystuje legalne klucze z opłaconymi dostępami (udzielone przez miłych ludzi). tylko żongluje tymi kluczamu tak by każdy mógł znich skorzystać.
PrzegranySlazak26
PrzegranySlazak26
01.06.2026, 13:02:41
  • 223
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Worm91
Worm91 02.06.2026, 06:18:59 via Wykop
  • 0
@Kojot2077: dziwne masz fantazje, ale ja nie oceniam.
  • Odpowiedz
KRZYSZTOF_DZONG_UN
KRZYSZTOF_DZONG_UN
01.06.2026, 14:05:56
  • 796
Dobrą robotę robicie

#bekazpisu #polityka #heheszki #kanalzero #neuropa #humorobrazkowy
KRZYSZTOFDZONGUN - Dobrą robotę robicie

#bekazpisu #polityka #heheszki #kanalzero #n...

źródło: stano xd

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Worm91
Worm91 02.06.2026, 06:04:11 via Wykop
  • 0
@trach: Nie, ne jest. Ale gdyby za tymi alarmami stał brat kuzyna jakiegoś posła z Platformy Republika i Kanał Zero zrobiłyby larum na pół kraju.
  • Odpowiedz
codziennaKasia
codziennaKasia
codziennaKasia
01.06.2026, 09:02:45
  • 391
2026 rok.
AI, loty w kosmos, wojny dronowe... a prezes największej partii w sejmie - Kaczyński nazywa homoseksualizm anomalią i patologią przed którą trzeba chronić Polskę xD

2026 rok, a psychoprawica znowu zbuduje kampanię wyborczą na nienawiści do:
- gejów
- imigrantów
codziennaKasia - 2026 rok.
AI, loty w kosmos, wojny dronowe... a prezes największej p...

źródło: image

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Worm91
Worm91 01.06.2026, 11:49:01 via Wykop
  • 3
@Chuopijak: Jeśli jako anomalie uznasz wszystko co jest odstępstwem od normy, a normę jako to co jest typowe dla większości, to owszem homoseksualizm jest anomalią, ale tak samo anomalią jest bycie leworęcznym. I analogii jest trochę, bo przez laty leworęczni byli siłowo przestawiani bo uważano to za niewłaściwe, ale na szczęście zrezygnowaliśmy z tego procesu (jako osoba leworęczna mogę Ci powiedzieć, że próba przestawienia to coś bardzo niemiłego. Mnie na
  • Odpowiedz
Worm91
Worm91 01.06.2026, 13:03:00 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
szychun
szychun
01.06.2026, 08:16:38
  • 332
#polityka #bekazpisu Niemcy kasą z polskiej pożyczki z------e od Monachium po Hannover (╥﹏╥)
szychun - #polityka #bekazpisu Niemcy kasą z polskiej pożyczki z------e od Monachium ...

źródło: 1000019033

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Worm91
Worm91 01.06.2026, 11:43:14 via Wykop
  • 0
@szychun: Czernica i Jelcz dostały, moje rejony. Fajnie fajnie.
  • Odpowiedz

4

Ryzykujemy utratę Gigafabryki AI i szansy na gospodarczą przyszłość Polski

Ryzykujemy utratę Gigafabryki AI i szansy na gospodarczą przyszłość Polski

Rozmowa z Krzysztofem Szubertem, pełnomocnikiem dyrektora ds. Komercjalizacji i Współpracy Międzynarodowej w Instytucie Łącznośc

gierobak
z
itwiz.pl
dodany: 01.06.2026, 09:17:32
  • 2
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    ai
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
Worm91
Worm91 01.06.2026, 10:25:41 via Wykop
  • 2
Wczesniej gdy powstawały jakieś duże inwestycje, to były miejsca pracy, cały region się rozwijał. Teraz centrum AI to tylko same problemy. Zbudują go zapewne zewnętrzni kontraktorzy którzy przyjadą spoza regionu. Zatrudnia to ludzi tyle co nic i to też raczej fachowców spoza regionu. Ciągnie przy okajzi tyle prądu i wody że może zabraknąć wszystkim w okolicy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

924

Bezos głosi erę dobrobytu przez AI. Pytanie: skąd te 16 000 zwolnień w Amazonie?

Bezos głosi erę dobrobytu przez AI. Pytanie: skąd te 16 000 zwolnień w Amazonie?

Jeff Bezos w wywiadzie dla CNBC ogłosił, że AI sprawi, że domy i jedzenie będą tańsze, a bezrobocia nie ma się co bać. W tym samym czasie Amazon zwalnia 16 000 pracowników, a Bezos prowadzi własny startup AI wart już 10 miliardów dolarów.

aiport
z
aiport.pl
dodany: 01.06.2026, 05:20:54
  • 256
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    amazon
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    biznes
Worm91
Worm91 01.06.2026, 08:23:43 via Wykop
  • 22
@lewoprawo: Pytanie brzmi, kto będzie konsumował, jeśli nikt nie będzie miał pracy?
Worm91
Worm91 01.06.2026, 08:25:05 via Wykop
  • 22
@ChaoticNeutralGodd: Związki zawodowe w wielkich korpo w USA są niszczone na systemowym poziomie od lat (od czasów Regana będąc dokładnym).

67

"Financial Times": Ukraina na drodze do wygrania wojny

"Financial Times": Ukraina na drodze do wygrania wojny

Tak dobrych nastrojów wśród ukraińskich żołnierzy nie było od dawna. Kraj odbił się od dna. Ratunek nadszedł z niespodziewanej strony - z wewnątrz. Masowa produkcja dronów zmieniła reguły gry na froncie. Rosja traci więcej żołnierzy niż rekrutuje. Na Kremlu popłoch

etepetete
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 31.05.2026, 09:37:56
  • 31
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    polityka
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
Worm91
Worm91 01.06.2026, 05:50:23 via Wykop
  • 2
@high_tower: Niby tak, ale nie. Gdyby Ukrainie naprawdę udałoby się wygonić Rosję, to i tak oznaczałoby to zwiększenie bezpieczeństwa dla Polski. Ukraińcy nie są głupi i nie osiądą na laurach. Nawet w czasie pokoju będą gotowi by w przypadku ewentualnego ataku znowu Rosji dowalić. I tak, zdaje sobie sprawę, żę Rosja może się odbudować, zyskać nową siłę i zaatakować ponownie. Tylko aktualnie to kwestia dziesięcioleci.
Worm91
Worm91 01.06.2026, 05:51:44 via Wykop
  • 1
@kwanty: To dość mroczny i wisielczy humor, ale pękłbym ze śmiechu jakby rosja odpaliła jakąś atomówkę a ta spadłaby i nie wybuchła, bo nie konserwowali właściwie bomb od 20 lat, albo ktos ukradł części. To byłby szczyt kompromitacji tego kraju. (I podejrzewam że po takiej akcji reszta świata jak nigdy wcześniej zjednoczyłąby się by ten kraj rozmontować, bo używanie atomu anie na rękę ani USA, ani Chinom, ani nikomu).
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
  • Strona 3 z 15
  • >

Kamil

  • Nysa

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 20.10.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 03.11.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking