Jak UE tak bardzo gardzi #trump to niech nie robią z USA interesów i tyle xD A tutaj psioczą na niego, marudzą, wyśmiewają a jak ten wprowadza cła to jest płacz i panie Trumpie nieeeee! Oj jak boli, oj jak boli... NIech się UE z Chinami dogaduje jak im Trumpek śmierdzi
Oni tam wszyscy w szoku, że ten straszny lewak, którym straszyli ich przez lata, tak mądrze gada.
@donttalktome: no bo on mądrze gada, ale ja np. mieszkam w UK i gdyby któryś z brytolskich polityków powiedział, że imigracja tak, ale nei kosztem rodzimych pracowników i mieszkań dla rodzimych mieszkańców to mógłby się zapisywać do UKIPu, zostałby zwyzywany od faszystów probrexitowców i wszystko co najgorsze. Skąd to wiem? Bo przed brexitem
ja uważam że to naturalne ziarno, światło, barwy, nasycenie - sprawia że te filmy wyglądały jak filmy a nie kolejny serial tv czy stream
@WhiskyRomeo: chodzi o to pod co je kręcono. Na youtubie jest mnóstwo ludzi od filmów, którzy to tłumaczą. Seriale do oglądania w telewizji na telewizorze 20-30 cali z kanapy nie mogły mieć wiele szczegółów. Stąd amerykański albo bliski plan, praktycznie połowa scen to twarz aktora na pół-cały
W latach 2020-2024 do NFZ odprowadziłem 38 971,71 zł w postaci składek zdrowotnych. W tym samym okresie naraziłem Fundusz na refundację kosztów leczenia w wysokość 2001,15 zł
Gdy chciałem zarejestrować się w systemie publicznym do specjalisty ze skierowaniem od lekarza POZ otrzymałem termin wizyty na kwiecień 2026. Poszedłem prywatnie wydając 280 zł, przy czasie oczekiwania na wizytę 4 dni.
Gdybym miał te 36 970,56 zł na swoim koncie zamiast na zamrożonym “wspólnym” z
nie byłem bananem ale dostałem na święta 99 tomb raider 4 chyba za 199 zł
@impact18: Byłeś. To tak jakby teraz ktoś kupił JEDNA grę dziecku za 1000+ złotych. Choć w sumie nie, znacznie gorzej bo jednak teraz więcej jest ludzi których byłoby stać więc relatywnie bardziej jakby ktoś kupił dziecku jedna grę za cenę PS5. (bo 1999 to całe.mnostwo ludzi jeszcze grało na pegasusach, które kosztowały na bazarze ok
@KishonaKapusta: To ja niszczyciel zabawy bo nieironicznie ten wykres pokazuje że wzrosty są coraz mniejsze. Na logarytmicznym byłoby widać wyraźnie. Pierwsza dekada to astronomiczne 1000% ostatnia tylko trochę ponad 10%. Trend jest wyraźnie spadkowy od samego początku i patrząc na year to age ratio lepiej zainwestować w młodsze spółki :)
JE pan prezes już w latach 60 został aresztowany za poglądy, którym i tak był wierny przez resztę życia, do tej pory
CHŁYSTEK Mencen ma takie poglądy jakie mu wyjdą z badań fokusowych, byle dostać procent poparcia więcej
naprawdę to jest teraz idol kuców? nie mąż stanu który przez dekady zbierał wszystkich szurów i trzymał pod progiem, tylko doktur ekonomii co sprzeda dusze diabłu byle się dopłakać koalicji z pisem? ok
@WujaAndzej: wtedy by zostać aresztowanym za poglądy to wystarczyło być w złym miejscu o złym czasie albo np. powiedzieć złe słowo o ruskich... tak przypomnę jak ktoś nie zna historii własnego kraju.
A Korwa to taki super polityk, który przez 30 lat nie zmontował ani jednej partii, która by weszła do Sejmu, za to narobił sobie najwięcej negatywnego elektoratu i zraził najwięcej środowisk. Ciężko o gorszego polskiego polityka jeśli chodzi
wyraził swą ogromną wdzięczność związkowi radzieckiemu za zakończenie wojny. Tymczasem Polacy, czyli ci którzy naprawdę pomogli mu wygrać wojnę
@przypadkowy-przypadek: ja wiem, że ruscy to swołocz, a nazizm i komunizm to były dwa zbrodnicze totalitaryzmy, ale niestety trzeba przyznać, że IIWŚ została wygrana w dużej mierze przez poświęcenie milionów sowieckich żołnierzy (nie tylko rosyjskich). Owszem często była ta śmierć bez sensu, a często ci co nie zginęli dopuszczali się sami
próbowalo zrobić coś ze swoim życiem, i się nie udało
@Runaway28: 35 w tym roku i problem jest w tym, że poza przypadkami losowymi (choroba, wypadek) czy upośledzeniem (no ale to można pod chorobę w sumie zaliczyć) to takie podstawy każdy wie co trzeba zrobić i większość nie robi. Tzn. jak nie masz klinicznej depresji (no ale znowu się powtarza 'choroba') to każdy wie, że dla zdrowia i lepszego samopoczucia
Dzisiaj kończy się mój ponad 6 letni "epizod" w UK. Przyleciałem do #uk w lutym 2019 mając prawie 28 lat.
Przetrwałem covidy, skoki cen prądu, powrót "do normalności", inflacje. Ogółem nie żyłem źle. Nie jestem jakimś specjalistą. Ale praca była zawsze 5 min rowerem od domu, za pieniądze za które w East Yorkshire nie brakowało
W ciągu 6 lat coś tam zarobiłem. Kupiłem mieszkanie w PL, zwiedziłem kawał świata, odłożyłem trochę grosza.
@gonzo91: cos mi tu mocno śmierdzi... tzn. nawet mieszkając na zadupiu to biorąc pod uwagę inflacje, szaleństwa covidowe i wzrost cen mieszkan w Polsce przy brytolskiej stagnacji i jeszcze mieszkając w pojedynkę zaoszczędziłeś ze 100 tys funtów (powiuedzmy na mieszkanie na jakimś polskim zadupiu za pół miliona złotych) i jeszcze jeździłeś po świecie?
@splinter96: ziew.... niemal wszystkie aborcje są dokonywane jako ostateczny środek antykoncepcyjny (tj. w krajach gdzie jest dozwolona). Ale zawsze argument jest o nieletniej córce, którą zgwałcił ojczym.
Ciekawe czemu w dyskusji o służbie zdrowia nie ma pytań czemu nie finansujemy leczenia ludzi, którzy zapadają na 1 na milion rzadką chorobę.
@krytyk__wartosciujacy: Donald Tusk nie mówił że zalegalizuje handel w niedziele tylko że powinno się to zrobić.
Nie mówił też że zliberalizuje prawo aborcyjne tylko że powinno się to zrobić.
Ten argument to nowy szczyt debilizmu. W niemal każdej partii w każdym kraju są ludzie których poglądy co powinno się zrobić oda znacznie dalej niż program całej partii (tak wiem, konfa nie ma programu. Tak samo jak każda inna partia. Taki
A tutaj psioczą na niego, marudzą, wyśmiewają a jak ten wprowadza cła to jest płacz i panie Trumpie nieeeee!
Oj jak boli, oj jak boli...
NIech się UE z Chinami dogaduje jak im Trumpek śmierdzi
#gielda
@grypa-grypowska: no tylko tak się składa, że obecnie Amerykanie mają.... dziwnym trafem wolny handel był jak nei mieli. Co za przypadek....