Nasz jedyny najlepszy piłkarz świata w top 10 a w sumie w top 5. Po co inwestować w drużynie żeby umiała go wykorzystać ? Lepiej swoich zatrudnić - wolniej chodzą niż Korzeniowski na treningu chodziarzy ale zgadza się kasa.
Rolnicy nie podlegają ZUS a KRUS - dzięki czemu płacą dużo mniejsze składki emerytalne. By mogli otrzymać emeryturę państwo dopłaca im z pieniędzy wszystkich pracujących pozarolniczo podatników. W tym roku będzie to łącznie 27,4 miliarda złotych!
Nie chcę napędzać żadnej spirali hejtu. Są rolnicy którzy faktycznie ciężko pracują z dziada pradziada, są którzy zaczęli to traktować jak firmę i inwestują, rozwijają. Są też golodupcy którzy jawnie na tym żerują. Mam kumpla, który rolnikiem jest z nazwy. Ma swój 1 hektar i jedyne co robi to dwa razy w roku musi skosić trawę i ja kisić i jeszcze dostaje za to zwrot od kursu. Nie ma ani jednej maszyny.
@mar-kar-583 swoją droga sam żyje w takim miejscu. Kiedyś gospodarz z dziada pradziada miał dziesiątki hektarów. Pod koniec życia stary gospodarz zaczal dzielić dzialki i sprzedawać - wtedy nie było czegoś takiego jak rolna czy budowlana. Przekazał synowi, który większość sprzedał. Zostawił sobie kilka hektarów, wybudował dom, kupił auta, kupił traktor, maszyny rolnicze ale do pracy w lesie a nie na roli. Kiedyś kupowałem mleko prosto od krowy, jajka od kury,
@mar-kar-583 wystarczy mieć znajomości i plecy. Tylko w ciągu 5 lat obok mnie wybudowało się na tych łąkach 6 domów a 2 kolejne czekają na WZ - bo brak MPZP. Mówimy o obszarze +/- 300m od mojego domu.
@siodemkaxx nie wiem ile tam jest ziemi i w jakich cenach chodzi m2. W życiu bym tam nie chciał miesiąc. U mnie m2 zaczyna się od 400zl za łąkę na zadupiu z WZ, bez infrastruktury. Developerzy upychają "apartamenty" piętrowe na powierzchni gdzie kiedyś po prostu się pasły krowy. Tereny osuwiskowe, kurnik u podnóża góry gdzie przy większej ulewie leci potok - zero problemu. Sprzedane jak jeszcze dziura w ziemi była. Ja
@siodemkaxx tak - tak się komuś z zewnątrz wydaje :-) to jest gorsze niż zadupie - bo tu pieniądz na niczym zarabia wierchuszka i sami swoi - nie należysz do grona to na minimalna zapraszam - której chyba juz nikt w Pl nie zarabia ;-)
To katastrofa. Brakuje lekarstw i jedzenia. Nie ma witamin dla dzieci. Nie ma owoców, nie ma warzyw. Nie ma mięsa. Nie ma żadnych źródeł białka. Izrael nie ustaje w atakach i zapowiada: Gaza zostanie całkowicie zniszczona.
Mirki, Mirabelki - dziękuję! Przyczyniliście się do tego, że sprawa Barcikowic (Zielona Góra) prawdopodobnie zakończy się pozytywnie. Od lutego, kiedy powstał pierwszy wpis wiele się wydarzyło - spadło przeciwników zabudowy mnóstwo hejtu, podważano nasze kompetencje, a sam Urząd Miasta Zielona Góra,
#nieruchomosci #mieszkanie Jak myślicie, co to będzie? Dużo na to wskazuje, że PIS wróci do władzy w 27 roku, być może z koalicjantem. Pamiętamy wszyscy, jak za ich rządów skokowo rosły ceny mieszkań.
Czy to oznacza, że jak ktoś z nas chce kupić mieszkanie to ma na to 2 lata czasu, bo po tym czasie nie wiadomo, co się może stać. Jeśli np. taki Waldemar Buda miałby znowu
@Xvenowski pis nie dojdzie do władzy. Zdelegalizować i zamknąć ich wszystkich łącznie z ich mediami. Druga opcja - bardziej realna. Lata lecą, kot pójdzie na pogrzeb a później skoczą sobie do gardeł o władzę i rozpad murowany.
Czy ktoś kto posiada odpowiednią wiedzę - z doświadczenia własnego lub innych - może mi odpowiedzieć dlaczego gastronomia jest tak droga? O co k***a chodzi, że za jakąś gównianą zapiekankę z ziemniaka, zawierającą odrobinę śmietany, sera i boczku trzeba zapłacić 25 zł, podczas gdy koszt składników tego dania zamyka się w niecałych 5 PLN.
Z czego to wynika? Czy koszta prowadzenia lokalu są tak drogie, czy to efekt polskiej szkoły biznesu, a może po trosze
Czy Allegro potajemnie podmienia Paczkomaty na własną usługę Allegro Delivery? Coraz więcej użytkowników skarży się, że podczas finalizacji zakupów na platformie, wybrana opcja dostawy do Paczkomatu InPost jest automatycznie zmieniana na maszyny Allegro. InPost interweniuje w tej sprawie.
Kraje członkowskie Unii Europejskiej zgodziły się w czwartek na przedłużenie o kolejne trzy lata zwolnienia, jakie - w związku z rosyjską pełnowymiarową agresją - otrzymała Ukraina w zakresie sprowadzania żelaza i stali do państw Unii.
"Szanowni Państwo Deweloperzy szykujcie się do ujawniania cen!" - ostrzega Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Pan Prezydent zadeklarował, że podpisze ustawę o jawności cen mieszkań deweloperskich
No dobrze ja wszystko rozumiem ale po co te wykopy i grzanie już spalonego tosta. Chłop sprowadzony, siedzi w polskim areszcie. Co więcej trzeba? Ilość plusujacych nie zmieni zarzutów prokuratorzy a tym bardziej wyroku Sądu. Koniec tematu. Następny wykop o tym wypierdku mamuta to wtedy, kiedy wyrok zapadnie. Brawo załoga ale temat już załatwiony. Game is over.
Od 1 stycznia 2026 wszystkie informacje o twoich kryptowalutowych transakcjach będą zbierane, aby następnie trafić prosto do polskiego urzędu skarbowego. To efekt dyrektywy DAC8 aktu prawnego, który po cichu, ale bardzo skutecznie wprowadza nowe obostrzenia i wymogi co do nadzoru fiskalnego