Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko108
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Ignacy_Patzer

Ignacy_Patzer

Dołączył 11 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9256
  • Znaleziska 1235
  • Mikroblog 8021
  • Obserwujący 29
  • Obserwowane 65
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 09.03.2021, 13:15:56
  • 1
Ktoś podpowie jak dbać o zarost? Zapuszczony z lenistwa, z lenistwa utrzymany. Względnie gęsty, jeśli chodzi o wąsy i brodę "na dole" twarzy, po bokach nieco rzadszy. Wąsy podcinam nożyczkami odrobinę nad górną wargą, resztę podgalam maszynką do włosów ustawioną na 11 mm. Jedynym problemem jest to, że zawsze jakieś wystające włosy zostaną, a próba wyłapania ich wszystkich z nożyczkami może prowadzić do szaleństwa.

#modameska #zarost #broda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AgrrsywnyBusiarz
AgrrsywnyBusiarz
09.03.2021, 14:09:46 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ignacy_Patzer: szampon / mydło, olejek i kartacz na początek wystarczy
  • Odpowiedz
Aster1981
Aster1981
Aster1981
10.03.2021, 12:31:19
  • 1
@Ignacy_Patzer: jak maszynka nie daje rady to trymer. Mozesz tez raz isc do barbera i zrobic takie wieksze ogarniecie; potem juz sobie utrzymywac.
Jakas odzywka do wlosow, moze byc zwyczjana. Olejki jak zechesz, ale to zaden mus, wielu osobom styka odzywka. No i szczotka.
  • Odpowiedz

7

Przedwczesna radość liberałów. Narody dopiero się budzą | Nowy Ład

Przedwczesna radość liberałów. Narody dopiero się budzą | Nowy Ład

Narodowy populizm nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jak chcieliby to widzieć liberalni demokraci. Duża w tym zasługa przepełnionych pychą elit obecnego systemu.

Ignacy_Patzer
z
nlad.pl
dodany: 07.03.2021, 00:48:57
  • 0
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
  • #
    socjologia
  • #
    swiat
  • #
    neuropa

601

Czarnek będzie ręcznie sterował nauką i rozdzielał pieniądze według uznania.

Pokaż treści 18+

Czarnek będzie ręcznie sterował nauką i rozdzielał pieniądze według uznania.

Nic już nie powstrzyma ministra Czarnka przed ręcznym zmienianiem kategorii naukowych uczelni i manipulacjami przyznawaniem środków na naukę

PIAN--A_A--KTYWNA
z
oko.press
dodany: 23.02.2021, 07:32:59
  • 93
  • #
    polska
  • #
    edukacja
  • #
    bekazpisu
  • #
    szkola
  • #
    polityka
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 23.02.2021, 10:29:39
  • 2
@mcdevillo: To już można zostać katotalibem będąc jednocześnie ateistą i antyklerykałem?
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 23.02.2021, 18:56:23
  • 0
@kuba70: Takie rzeczy to tylko we Włoszech.
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 19.02.2021, 14:11:52
  • 17
Było blisko.

#heheszki #smieszneobrazki
Ignacy_Patzer - Było blisko.

#heheszki #smieszneobrazki

źródło: comment_16137438528WVzVfpgNpcqGHUY780UgO.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

E.....k
E.....k
konto usunięte 19.02.2021, 14:16:28
  • 7
@Ignacy_Patzer:
E.....k - @Ignacy_Patzer:

źródło: comment_1613744187bmg0BHK9wOtHI22S2wKuVj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 16.02.2021, 14:44:04
  • 0
Jak ma się Bannerlord? Ponoć spatchowali wojny, snowballowanie, dyplomację, większość perków, dodali działające śmierci postaci, sensowny system sukcesji, a na tagu pustki. Ktoś gra jeszcze?

#bannerlord #mountandblade #mountandblade2
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemien
Siemien
16.02.2021, 18:39:30 via Android
  • 0
@Ignacy_Patzer będę grać po jutrze na wolnym. Bardziej ciekawi mnie optymalizacja
  • Odpowiedz
derczy
derczy
derczy
20.02.2021, 10:27:49
  • 0
@Ignacy_Patzer: Ja też jestem ciekaw. Grałem po premierze i było spoczko, jak to przystało na mounte blade, ale pozostał spory niedosyt.
  • Odpowiedz

584

Bortniczuk: młodzi ludzie w Polsce są lewicowi przez Netflixa

Pokaż treści 18+

Bortniczuk: młodzi ludzie w Polsce są lewicowi przez Netflixa

"Ostatnio przeglądając Netflixa znalazłem tam np. kategorię 'film o lesbijkach'. Kiedyś takich rzeczy nie było" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

waro
z
streamable.com
dodany: 16.02.2021, 09:09:15
  • 274
  • #
    polska
  • #
    neuropa
  • #
    bekazpisu
  • #
    netflix
  • #
    polityka
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 16.02.2021, 11:11:04
  • -9
@suluf: Taki podział, o ile popularny w pewnych krajach i kręgach, to nie jest do końca prawdziwy. Tak naprawdę podział przebiega na płaszczyźnie aksjologii. Prawicowiec wierzy w istnienie pewnego, zewnętrznego wobec człowieka ładu moralnego, którego odzwierciedleniem powinien być nasz ustrój polityczny. Prawdziwa sprzeczność między szeroko rozumianą prawicą i lewicą uwidacznia się nie w spojrzeniu na rynek, ale w kwestii obrony/atakowania religii, obyczajów, rodziny, narodu i innych wspólnot, w których istnieje
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 16.02.2021, 14:22:57
  • 1
@TenTypZez: No tak i właśnie dlatego do worka prawica można wrzucić prawoskrętne odmiany nacjonalizmu, wszelakie reakcjonizmy, konserwatyzmy, ludowców. Prawica to bardzo pojemny worek i nie ma sensu jej ograniczać do spraw ekonomicznych, które są wtórne wobec idei.
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 15.02.2021, 17:08:10
  • 2
Ktoś z was byłby w stanie podrzucić jakiś fajny artykuł o systemach testów w erpegach lub coś bardziej ogólnie zajmującego się projektowaniem mechaniki (i analizą już istniejących) pod kątem statystyki/prawdopodobieństwa? Jest to w ogóle część erpegie, której poświęcacie jakąś uwagę czy raczej staracie się nie wnikać za bardzo w cyferki?

#gryfabularne #grybezpradu #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

krasnoludkolo
krasnoludkolo
15.02.2021, 17:18:20
  • 2
@Ignacy_Patzer: trochę zależy z kim grasz, ale skupianie się przesadne na rzutach imo zamienia rpgi w trochę słabo zbalansowaną planszówkę. I własnie imo dużo fajniej podejmować decyzje kierując się "odgrywaniem" postaci niż chłodną logiką.

  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer
Autor
15.02.2021, 18:01:41
  • 1
@matkaPewnegoMirka: Ech, słynny system z niepotrzebnie skomplikowaną mechaniką i dość niecodziennym settingiem. Doczekał się własnego retroklona zatytułowanego "Kamienne Cesarstwo". Jak dla mnie źle zrobiony symualcjonizm.
  • Odpowiedz

1308

Sondaż: 66 proc. Polaków pesymistycznie ocenia kierunek zmian w kraju

Sondaż: 66 proc. Polaków pesymistycznie ocenia kierunek zmian w kraju

Polacy zdecydowanie częściej twierdzą, że sprawy w naszym kraju idą w złym, niż w dobrym kierunku. Dwie trzecie (66 proc.) badanych pesymistycznie ocenia kierunek zmian. W ostatnim miesiącu wskaźnik zmalał o 4 punkty procentowe - wynika ze styczniowego badania Kantar.

Szewczenko
z
rmf24.pl
dodany: 12.02.2021, 15:54:42
  • 105
  • #
    polska
  • #
    sondaz
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    spoleczenstwo
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 13.02.2021, 14:07:52
  • 0
@Candy51: @kocimietka_BB: @PoncjuszPijak: Taka prawda. Przez "30 lat wolności" następowało rozłożone w czasie s---------o narodu, a otwarte granice okażą się gwoździem do naszej trumny i tyle warta była demokratyzacja, zwrot na zachód i akcesja do UE. Nie warto było robić nic.
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 13.02.2021, 14:01:03
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 11.02.2021, 17:54:15
  • 0
Działają w Łodzi jakieś kluby miłośników fantastyki tudzież stowarzyszenia erpegowców, które się regularnie spotykają i dają opcję wkręcenia się na sesję albo po prostu pogrania w planszówki? Teraz pandemia, to pewnie wszystko zdechło, ale może
jednak i tak coś się znajdzie.

#lodz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dudek500
dudek500
11.02.2021, 18:51:52 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ignacy_Patzer: jest chyba grupa na fb rpg łódź
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 09.02.2021, 16:57:10
  • 0
Polecicie jakieś powieści/zbiory opowiadań fantasy/sword&sorcery, które czyta się w miarę przyjemnie, da się dostać w sklepach (a nie szukać dawno zapomnianych wydań w antykwariatach jak książek jakiegoś Moorcocka albo innego Andersona) i nie stanowią tasiemców ciągnących się przez 10 części?

#ksiazki #fantastyka #fantasy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Whoresbane
Whoresbane
09.02.2021, 17:20:17
  • 2
@Ignacy_Patzer:

Roger Zelazny "Kroniki Amberu" - 10 opowiadań w dwóch tomach
Robert E. Howard "Conan Barbarzyńca" - zbiór wszystkich 17 opowiadań i jeden powieści w jednej książce, wydawnictwo REA
Robert M. Wegner "Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza" - najlepsze polskie fantasy liczące pięć tomów, szósty w tym roku
Joe Abercrombie "Pierwsze Prawo" - trylogia, jeśli się spodoba to są 4 książki poboczne i nowa trylogia w trakcie pisania
  • Odpowiedz
Whoresbane
Whoresbane
09.02.2021, 17:23:35
  • 1
@Ignacy_Patzer: Ogólnie podam Ci całą listę choć niektóre z nich mogą być zbyt obfite lub niedostępne
MUST READ fantasy:
------------------------------
Pieśń Lodu i Ognia - George R. R. Martin
Malazańska Księga Poległych - Steven Erikson
Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza - Robert
  • Odpowiedz

15

„Nowoczesny tradycjonalizm” Stanisława Lema w trzeciej dekadzie XXI wieku...

„Nowoczesny tradycjonalizm” Stanisława Lema w trzeciej dekadzie XXI wieku...

Stanisław Lem to zaraz po Janie Pawle II, Chopinie i Koperniku największy „towar eksportowy” polskiej kultury na świecie. Jakie zapatrywania społeczno-polityczne miała ta wybitna postać?

Ignacy_Patzer
z
nlad.pl
dodany: 09.02.2021, 14:15:04
  • 1
  • #
    polska
  • #
    lem
  • #
    kultura
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy

1037

Dwie siostry słuchają po raz pierwszy Metalliki...

Dwie siostry słuchają po raz pierwszy Metalliki...

a dokładniej "Enter Sandman"

JakubWedrowycz
z
youtube.com
dodany: 04.02.2021, 08:13:31
  • 217
  • #
    muzyka
  • #
    metallica
  • #
    dzieci
  • #
    psychologia
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 04.02.2021, 14:59:04
  • -1
@hellfirehe: E tam, bardzo fajne rzeczy. Takie melancholijne. Kto nie lubi Fogga?
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 01.02.2021, 14:38:10
  • 3
Co ja kurde znalazłem. Lekka profanacja.

#muzyka #rac #heheszki #pis
Ignacy_Patzer - Co ja kurde znalazłem. Lekka profanacja.

#muzyka #rac #heheszki #p...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer
Autor
01.02.2021, 16:19:52
  • 1
@waszakapa: To chyba część trolla.
  • Odpowiedz
Al-3_x
Al-3_x
01.02.2021, 18:04:32
  • 1
@Ignacy_Patzer: Taki szanowany zespół nie powinien być łączony z PiS'em.
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 20.01.2021, 18:59:06
  • 5
#heheszki #4konserwy #natalizm
Ignacy_Patzer - #heheszki #4konserwy #natalizm

źródło: comment_16111691430xpAlg5lIMUtMaFQIfHEwe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 20.01.2021, 13:49:59
  • 0
Zauważyliście, że cyfrowa dystrybucja spowolniła (lub w niektórych przypadkach wręcz zatrzymała) tanienie gier? Nieco ponad trzy lata temu wydano trzecie Spellforce i choć lata temu zagrywałem się w dwójkę i jedynkę, to cena gry AAA odstraszała. Od premiery regularna cena nie zmniejszyła się nawet o złotówkę, a ja wciąż mam zakodowane gdzieś w głowie przyzwyczajenie, że gra jest najdroższa na premierę, potem powoli tanieje i w końcu jest dostępna za kilkanaście albo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ethellon
Ethellon
Ethellon
20.01.2021, 13:51:10 via Android
  • 3
@Ignacy_Patzer tanieją o 80% na wyprzedażach, które są co kilka tygodni
  • Odpowiedz
Desolator
Desolator
Desolator
20.01.2021, 15:59:29
  • 2
@Ignacy_Patzer: Nie zauważyłem spowolnienia, gry tanieją cały czas. Jednych wydawców szybciej, a innych wolniej. Ewentualnie stoją prawie cały czas w miejscu, jak w przypadku gier Activision Blizzard np. seria Call of Duty. Jak chcesz wyhaczyć tanio gry to czytaj na bieżąco https://lowcygier.pl i https://gg.deals ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

915

Biedny płaci więcej podatków (danin). Odwrócona redystrybucja w Polsce

Biedny płaci więcej podatków (danin). Odwrócona redystrybucja w Polsce

Już kiedyś było, ale tekst jest nadal aktualny mino dobrej zmiany. Przeczytanie zajmie 8 min :)

drool
z
klubjagiellonski.pl
dodany: 17.01.2021, 21:14:06
  • 341
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 18.01.2021, 11:31:22
  • -3
@Herubin: Wiesz, że podatki to nie tylko PIT/CIT? Podatkiem jest też VAT, który ze swojej natury mocniej uderza w najuboższych i nawet bez bawienia się w rozróżnianie między podatkami i składkami da się wykazać, że ubożsi oddają do budżetu większy % zarobków.
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 18.01.2021, 12:12:21
  • 1
@Herubin:

VAT na produkty podstawowe jest niższy, więc najniżej zarabiający płacą go w niskiej wysokości.


To jest półprawda. Najniżej zarabiający poza spożywką wciąż muszą nabywać dobra i usługi obłożone zwykłą stawką VAT (w tym momencie nie mam dostępu do danych dotyczących wydatków gospodarstw domowych w zależności od dochodu, ale mogę kiedyś pokopać). Z tego co pamiętam nasz kraj jest w stosunku do zachodniej Europy w dużym stopniu oparty na różnego rodzaju
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 18.01.2021, 12:37:53
  • 0
@Herubin:

Cała progresja na VAT w nich to efekt przesunięcia w czasie.


Twierdzenie, że cała jest dość

64

Odtajnione archiwa obalają czarną legendę Piusa XII

Odtajnione archiwa obalają czarną legendę Piusa XII

Spośród niemal 10 tys. Żydów, którzy przeżyli II wojnę światową w Rzymie, ponad 6 tys. ocalało dzięki pomocy Piusa XII i Watykanu.

Ignacy_Patzer
z
gosc.pl
dodany: 14.01.2021, 13:20:29
  • 12
  • #
    katolicyzm
  • #
    historia
  • #
    religia
  • #
    2wojnaswiatowa
  • #
    zydzi
  • #
    4konserwy
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 11.01.2021, 20:56:04
  • 4
Ostatni wpis @wytrzzeszcz sprawił, że zdałem sobie sprawę, iż od 10 lat polski rynek erpegie zbytnio się nie zmienił, niestety. Jak przeciętny polski gracz zagrywał się po piwnicach w trzecioedycyjne dedeki, pierwszą lub drugą edycję Warhammera, Wampira i Zew Cthulhu, tak (prawie) nic się w tym względzie nie zmieniło. Może trzecia edycja D&D została częściowo wyparta przez piątą, a Zew zyskał kolejną cyferkę przy edycji i gdzieś tam w tle czai
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BZL23
BZL23
BZL23
16.01.2021, 13:18:59
  • 1

Komentarz usunięty przez moderatora

Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer
Autor
16.01.2021, 19:52:26
  • 2
@BZL23: Może tak być, zbyt dużo przesiedziałem na polterze żeby być nieświadomym złej strony fandomu.
  • Odpowiedz
Ignacy_Patzer
Ignacy_Patzer 11.01.2021, 18:05:24
  • 0
Jak radzicie sobie z plamami po dezodorantach i jak staracie się ich unikać? Używam na co dzień dezodorantu w kulce (raz tego, raz innego) i niestety po jakimś czasie (liczonym jednak raczej w tygodniach i miesiącach) materiał jest wręcz sztywny pod pachami i nic się z tym nie da zrobić.

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

niepoprawny_marzyciel
niepoprawny_marzyciel
11.01.2021, 19:13:02 via Android
  • 1
@Ignacy_Patzer od kiedy używam dezodorantu w żelu nie mam tego problemu.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • Strona 19 z 23
  • >

Intolerant economically deprived traditionalist

  • "Non siamo eroi ne santi, portiam la nostra croce ma il mondo avrà domani un'altra voce"

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.08.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 17.11.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 10.10.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking