Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko122
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
AlanPogromca
AlanPogromca

AlanPogromca

Dołączył 9 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 532
  • Znaleziska 135
  • Mikroblog 397
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 3
Sin-
Sin-
13.04.2025, 05:16:53
  • 1014
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 13.04.2025, 06:01:35 via Wykop
  • 54
@Sin-: koles jest widocznie upośledzony, powinien uciąć temat a nie sie nad nim pastwić
  • Odpowiedz

575

Zandberg: podatek najlepszym sposobem na spekulację mieszkaniową

Zandberg: podatek najlepszym sposobem na spekulację mieszkaniową

Jeśli Zandberg dotrzyma słowa i ukróci spekułę na nieruchomościach, to zostanę lewakiem.

rocketfjuel
z
stooq.pl
dodany: 06.04.2025, 15:25:03
  • 287
  • #
    polska
  • #
    nieruchomosci
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 07.04.2025, 06:07:05 via Wykop
  • 1
@Ranger: czyli twierdzisz że ceny najmu teraz nie są maksymalnymi które mogą zapłacić najemcy? Sugerujesz ze ktoś z dobroci serca wynajmuje swoje mieszkanie za mniej niż by mógł?
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 07.04.2025, 08:35:08 via Wykop
  • 2
@Ranger: no tu się zgadzam, że te regulacje powinny obejmować też wszelkie spółki. Zasób mieszkaniowy ma sztywną podaż i trzeba działąć wielowektorowo. kataster zmusiłby masę właścicieli do wrzucenia swojego mieszkania na rynek najmu ( w samej warszawie to są dziesiątki tysięcy pustych mieszkań) co zwiększyłoby podaż bądź zmusiłoby właścicieli do wrzucenia mieszkań na rynek do sprzedania (jak nie chcą wynajmować) co byłoby czynnikiem powodującym dalszy spadek cen. Do tego budownictwo
robertkk
robertkk
04.04.2025, 07:12:42
  • 20
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 04.04.2025, 07:57:29 via Wykop
  • 1
@IksdeHeheh: brzmi całkiem dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

436

Refugees Welcome muzeum sztuki nowoczesnej zaprasza na wystawe

Refugees Welcome muzeum sztuki nowoczesnej zaprasza na wystawe

I jak to jest z tymi imigrantami Panie Trzaskowski? Zawieszamy prawo azylowe (na 60 dni) przed wyborami, jednocześnie promując i wspierajac migracje? A co będzie po wyborach? Znowu zmienicie zdanie i zalejecie nas inżynierami tak jak Niemcy?

88-sliwa
z
artmuseum.pl
dodany: 01.04.2025, 11:35:55
  • 53
  • #
    migracja
  • #
    uchodzcy
  • #
    migranci
  • #
    polska
  • #
    sztuka
  • #
    polityka
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 01.04.2025, 16:21:45 via Wykop
  • -1
Ale Trzaskowki ma ręcznie sterować programem muzeum czy właściwie o co chodzi?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pomelobezkaca2
pomelobezkaca2
21.03.2025, 22:11:35
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 21.03.2025, 23:03:43 via Android
  • 3
@pomelobezkaca2 w tych nowszych to oficjalnym wspieranym formatem jest epub, czyli ten najpopularniejszy. Przesyłasz sobie kablem albo przez maila (send to kindle) skąd kolwiek chcesz, na chomikach jest tego ciągle masa. Ogólnie kindle używam i sobie chwalę, polecam Calibre do zarządzania biblioteka
  • Odpowiedz
too_late_to_be_true
too_late_to_be_true
12.03.2025, 13:27:52
  • 183
#nieruchomosci #gospodarka
Rząd pobrał 50% podatku inflacyjnego od 2019 r.
Brak podniesienia kwoty wolnej i progów skutkuje opodatkowaniem UoP nawet powyżej 50% (tylko po stronie pracownika)
Do tego deficyt jest ciągle zwiększany, na horyzoncie problem z NFZ (mimo podniesienia "składek" zdrowotnych)

Rząd jest jak dziurawe wiadro, zabiera coraz więcej, zadłuża na coraz to nowe cele: Zielona Agenda, Covid, teraz Wojna, a wystarcza mu to na coraz krócej. Oj
toolatetobetrue - #nieruchomosci #gospodarka
Rząd pobrał 50% podatku inflacyjnego od ...

źródło: wojenne

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 12.03.2025, 15:13:27 via Android
  • 2
@LaurenceFass zmiana systemowa to opodatkowanie bogatych a nie biedaków na umowie w okolicach średniej, opodatkowanie międzynarodowych korporacji technologicznych, kataster od któregoś tam mieszkania.

Mniejsze podatki dla najmniej zarabiających to pobudzenie konsumpcji krajowej i rozwój gospodarki, mniejsze podatki dla bogatych to pompowanie cen nieruchomości i dalsze zubożenie większości społeczeństwa
  • Odpowiedz
MirkoManx
MirkoManx
MirkoManx
06.03.2025, 09:53:47
  • 146
Oficjalna strona Białego Domu btw ( ͡º ͜ʖ͡º)
#polityka #trump
MirkoManx - Oficjalna strona Białego Domu btw ( ͡º ͜ʖ͡º)
#polityka #trump

źródło: ohnc0kitb0ne1

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 06.03.2025, 12:00:29 via Wykop
  • 5
@MirkoManx: śmiesznie bo te przykłady które sami przywołali nie mają nic wspólnego z tym co Trump powiedział: “$8 million for making mice transgender."
To jest tak głupie, jakby ktoś to zrobił specjalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
emerald-city
emerald-city
26.02.2025, 09:03:38
  • 478
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 26.02.2025, 09:46:23 via Android
  • 129
@klebix przypomnij nam tylko dla jakich zarobków były proponowane takie stawki podatków jak już piszesz ze takie postulaty były
  • Odpowiedz
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 26.02.2025, 10:47:32 via Android
  • 30
@klebix "żadne kokosy" xd jak zarabiasz 500k to jesteś w absolutnej topce zarobków w Polsce i nawet w Europie. Wiedzę że tutaj wszyscy teraz są programiści 40k teraz
  • Odpowiedz
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 26.02.2025, 11:01:48 via Android
  • 30
@klebix No i gdzie problem? Mamy się bawić w 1 RP gdzie bogaci podatków nie płacili, a całe Państwo było na garbie biednych? Wydaje mi się że możemy się zgodzić w 2025, że teoria skapywania to bullshit a warunkiem rozwoju nowoczesnego państwa jest zmniejszanie nierówności społecznych a nie ich utrwalanie i powiększanie przez regresywne systemy podatkowe.
  • Odpowiedz
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 26.02.2025, 14:19:30 via Android
  • 0
@Deszczowski poczytałem, zebrali 420 mln euro i się po cichu wycofali. Decyzja polityczna bo sie zmienil sklad rzadu, chyba że masz jakieś dane które by potwierdziły ze ich gospodarka przez to ucierpiala bo ja takich nie znalazłem. A jakieś tam gadanie o "złej atmosferze dla biznesu" to nie argument

Co do gospodarki 1rp. Szlachta znana była ze wszystkiego ale nie z tego że płaciła podatki i nie z dobrego traktowania chłopów
  • Odpowiedz
ArtBB
ArtBB
ArtBB
26.02.2025, 07:14:22
  • 11
Mieszkanie w blok z 1985 roku. Lokalizacja super. Pchalibyście się w coś takiego?

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 26.02.2025, 13:01:55 via Android
  • 0
@Snowflake_ już nie raz słyszałem teorie o walącej się wielkiej płycie. Gdyby tak było to już teraz w wielu miastach byłyby opuszczane bloki z powodu zagrożenia zawaleniem albo byłyby wyburzenia a coś jest podejrzenie cicho na ten temat. Jedyne budynku które się wala to przedwojenne kamienice i to też gdy są zaniedbywane
  • Odpowiedz

1827

Ruszyły konsultacje ustawy zobowiązujacej deweloperów do publikcji cen mieszkań

Ruszyły konsultacje ustawy zobowiązujacej deweloperów do publikcji cen mieszkań

Na stronie Sejmu: https://www.sejm.gov.pl/sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=KONSULTACJE_PROJEKTY&NrKadencji=10&Wsk=T można przeczytać ustawę oraz wziąć udział w konsultacjach Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim

snejdan
z
sejm.gov.pl
dodany: 21.02.2025, 06:56:56
  • 44
  • #
    mieszkanie
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    budownictwo
  • #
    polityka
  • #
    nieruchomosci
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 22.02.2025, 17:35:02 via Wykop
  • 0
Wypełnione, gorąco zachęcam też innych!!
AlanPogromca - Wypełnione, gorąco zachęcam też innych!!

źródło: 9ed6fd7c667049fa88b119cbbcde66ff42160deb2b0b299475a4fe2483d8cd72

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

czerwonykomuch
czerwonykomuch
20.02.2025, 08:41:10
  • 717
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 20.02.2025, 10:20:20 via Wykop
  • 0
@Retiarius_oma: a kiedy wcześniej konkretnie to się wydarzyło?
  • Odpowiedz
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 20.02.2025, 11:02:47 via Wykop
  • 15
no to przewroty wewnętrzne - tutaj sie zgadzam. Być może USA staną się autorytarne kiedyś. Tutaj jest walka kraju demokratycznego z autorytarnym stąd moje pytanie kiedy ostatnio kraj autorytarny pokonał dużą demokracje o podobnym potencjale? Bo jak narazie to autorytarna Rosja się w------a o skorumpowaną Ukraine, a Trump to 2x dziennie zmienia zdanie.
  • Odpowiedz

391

Prezes Poczty Polskiej i świat "dupokrytek".

Prezes Poczty Polskiej i świat "dupokrytek".

Dziennikarz: "Chcecie zwolnić 8,5tyś ludzi?" Prezes: "To nieprawda, chcemy zwolnić 8,3tyś. "

niemajuzsensownychnickow
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 06.02.2025, 08:13:50
  • 133
  • #
    polska
  • #
    pocztapolska
  • #
    kurier
  • #
    inpost
  • #
    wywiad
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 07.02.2025, 08:58:03 via Wykop
  • 20
Oczywiście większosc komentujących nie przeczytala nawet kawałka wywiadu. Jakbyście przeczytali to byście wiedzieli że zwolnienia grupowe nie obejmują ani listonoszy ani osób w okienkach. Poza tym wywiadu jest ciekawy i życzyłbym sobie i nam żeby więcej takich osób było prezesami państwowych spółek. Koles podejmuje kontrowersyjne decyzje ale bierze za nie osobista odpowiedzialność, lepiej tak niż ten syf co był do tej pory
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

417

Emerytura niższa niż 1/3 przeciętnego wynagrodzenia? Niepokojąca prognoza MFW

Emerytura niższa niż 1/3 przeciętnego wynagrodzenia? Niepokojąca prognoza MFW

Bez żadnych reform publicznego systemu emerytalnego do 2050 r. średni wskaźnik świadczeń emerytalnych spadnie w Polsce z 45 proc. do 29 proc. przeciętnego wynagrodzenia

SilesianPill
z
forsal.pl
dodany: 23.01.2025, 18:30:34
  • 214
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    pracbaza
  • #
    blackpill
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 24.01.2025, 17:23:39 via Wykop
  • 4
@pasatamatata: możesz wskazać o jaka grupę nierobów Ci chodzi? Jakieś dane ile to osób nie pracuje bo utrzymuje ich Państwo?

366

TSUE: Pytanie o płeć niezgodne z RODO. UE zakazuje zwrotów Pan/Pani.

Pokaż treści 18+

TSUE: Pytanie o płeć niezgodne z RODO. UE zakazuje zwrotów Pan/Pani.

TSUE uznał, że pytanie o płeć narusza RODO. Unijne rozporządzenie przewiduje wyczerpujący i zamknięty wykaz sytuacji, w których przetwarzanie danych osobowych jest zgodne z prawem. Należy zdecydować się na komunikację opartą na ogólnych zwrotach grzecznościowych, inkluzywnych i bez korelacji z płcią

BezDobry
z
gazetaprawna.pl
dodany: 17.01.2025, 05:23:03
  • 203
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    polityka
  • #
    rodo
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazlibka
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 17.01.2025, 11:27:16 via Wykop
  • 8
Oczywiście nikt nie przeczytał artykułu

Sprawa dotyczyła skargi na SNCF Connect, francuskiego przewoźnika kolejowego. Od klientów kupujących bilety przez internet wymaga on wypełnienia formularza i zadeklarowania formy osobowej, w jakiej ma się do nich zwracać. Potem w nagłówkach wysyłanych informacji używa formy grzecznościowej „pani” lub „pan”. Francuskie stowarzyszenie Mousse uznało to za naruszenie przepisów RODO. Jego zdaniem nie ma podstaw prawnych, które umożliwiałyby przetwarzanie danych osobowych dotyczących płci klientów. Przede wszystkimi nie
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wankstain
wankstain
17.01.2025, 08:06:50
  • 559
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 17.01.2025, 11:20:33 via Wykop
  • 26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
djtartini1
djtartini1
15.01.2025, 05:50:31
  • 2493
Zastanawia mnie co się z nami stało, że takie rzeczy przechodzą już kompletnie bez echa. #afera #polska #wykop
djtartini1 - Zastanawia mnie co się z nami stało, że takie rzeczy przechodzą już komp...

źródło: obraz

Pobierz
  • 195
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 15.01.2025, 07:41:32 via Wykop
  • 4
@dominowiak: byłem tam ❤️
  • Odpowiedz

2226

Byli twórcy Wiedźmina 3 prezentują The Blood of Dawnwalker.

Byli twórcy Wiedźmina 3 prezentują The Blood of Dawnwalker.

Nadszedł czas wielkich zmian. Dla was wszystkich. The Blood of Dawnwalker to pierwsza część oryginalnej sagi Rebel Wolves action-RPG w klimacie mrocznego fantasy, z otwartym światem, bogatą fabułą i nieliniową strukturą narracyjną. Gra powstaje z wykorzystaniem technologii Unreal Engine 5.

wykopowicz_ka
z
youtube.com
dodany: 13.01.2025, 22:20:20
  • 358
  • #
    rebelwolves
  • #
    wiedzmin3
  • #
    gry
  • #
    konsole
  • #
    pcmasterrace
  • #
    ps5
AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 14.01.2025, 07:08:01 via Wykop
  • -19
No nie byli w stanie stworzyć oryginalnego zwiastuna tylko kopiują elemty z tych z W3. Muzyka podobna, jakaś niewinna osoba uratowana z rąk zlych żołnierzy, jakiś tekst rzucony żeby było coś w stylu "I'm killing monsters" , na końcu pojawia się znak postaci i charakterystyczny motyw dźwiękowy. No może gra będzie ok ale raczej taki fan Service dla dla tych co przeżywają do tej pory zwiastun W4 ze jest woke i chcą
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sl_w_k_1
Sl_w_k_1
Sl_w_k_1
10.01.2025, 08:27:06
  • 1
We wrześniu zrobiłem mycie łańcucha.
Czyli słoik z benzyną ekstrakcyjną.
Potem specjalny smar do łańcucha.
I szmatka żeby usunąć nadmiar.
Od tego momentu w dni robocze robie codziennie 2 km. Czyli z 300km w sumie.
I wygląda to okropnie.
Slwk_1 - We wrześniu zrobiłem mycie łańcucha.
Czyli słoik z benzyną ekstrakcyjną.
Pot...

źródło: IMG_20250110_091721

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 10.01.2025, 11:56:58 via Wykop
  • 0
@Sl_w_k_1: miałem to samo, sypną trochę soli w zimie i te oliwki do łańcucha nic nie dają. Jedyne co mi pomogło to wosk do łańcucha, trzyma się dłużej i łatwiej się go aplikuje (nie trzeba za każdym razem czyścić łańcucha przed smarowaniem)
  • Odpowiedz
langer
langer
07.01.2025, 11:39:02
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AlanPogromca
AlanPogromca
AlanPogromca 07.01.2025, 13:22:20 via Wykop
  • 0
@langer: tamt Polska była tak dysfunkcyjna ze tam wystarczyło poczekać i sama by się rozpadła prędzej prędzej później
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
  • Strona 2 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 28.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.05.2017

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 07.04.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking