Wpis z mikrobloga

@kastrator2 miałem grilla ostatnio - popijawa i jedzenie. Trwał 20h. Nie oszczędzaliśmy - mięso w bardzo dobrym sklepie u rzeźnika, dużo warzyw - awokado, pieczarki, cukinia itp - wydaliśmy 730 zł na 5 chłopa co lubi zjeść.
  • Odpowiedz
@editores: No i fajnie, jak zamawiasz za swoje i Cie stać to super. Zapracowałeś na to, należy Ci się. Ale jak ktoś dostaje pieniadze i je przewala na luksusowe towary, których cena jest wyższa niż normalne gotowanie i jeszcze śmie jęczyć że ma za małe alimenty to to jest nie normalne.
  • Odpowiedz
@Tetsuya: kto nigdy nie kupił samych warzyw na weekend za 155 zł niech pierwszy rzuci kamieniem! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Detharon: skocz na zwykły ryneczek, kup z 2 kg pomidorów, ogóra na mizerię, z 2kg jdobrych jabłek, maliny, borówki, pora, kalafiora, pol kg bobu i na to dorzuć np
  • Odpowiedz
Kto bogatemu zabroni... ;)


@JestemKrzysio: nikt, ale ona argumentuje to tym, że alimenty mają być wysokie, bo takie są potrzeby ludzi.

Ja też czasem kupuję bzdury, jak herbatki sprowadzane prosto z Japonii od ich lokalnych dostawców, za co płacę kilkaset złotych, ale to fanaberie a nie prawdziwa potrzeba. Podobną fanaberią jest jagodzianka za 22 zł czy pączek za 40 zł.

To są, swoją drogą, ceny z lokalnych piekarni w Zurychu,
  • Odpowiedz
dziedzgo musi zjeść jagodziankę za 22 zł!!!!!!!


@jacekparowka: To jagodzianki 88 zł, a "pierdoły" prawie 100 zł. Ciekawe jakie "pierdoły" można jeszcze kupić w piekarni.
  • Odpowiedz
@kastrator2: O ile rozumiem, że w rybnym lub u rzeźnika można tyle wydać, to raczej jest to zachcianka, niż konieczność. Natomiast niech mi ktoś wytłumaczy, na co ona wydała 177zł w piekarni? Chleb, nawet najdroższy, raczej nie kosztuje więcej niż 25zł. Chyba że cały weekend karmiła dzieci tortem, ale wtedy powinni jej te dzieci zabrać.

Notabene 450zł to jest ponad 2kg ryby naprawdę z górnej półki, 400zł to są 2kg mięsa
  • Odpowiedz
zostawiłeś kiedyś 400PLN w mięsnym


@YeahBunny: Ja tak ale to wlasnie byl jeden z oddzialow crazy butchera [dobrej jakosci mieso i steki] i nakupowalem miesa mielonego na caly miesiac wtedy xd
  • Odpowiedz
@czuczer: w przypadku rodziny 2+2, zgadzam się, aktywny chłop może zjeść 1kg mięsa/ryby dziennie, żona z dwójką dzieci może zjeść drugi kilogram. W tym przypadku jednak mowa o samotnej matce z dwójką kilku letnich córek

Na warzywa i owoce na dwa dni też wydałbyś 155zł?

meanwhile wykopki #programista15k wydający max 250 zł na cały tydzień w biedrze: ( ͡°
  • Odpowiedz
@kastrator2: chcę zobaczyć paragony za te zakupy na 90% to jakaś pro gmo free kasza bialkowa (tyle samo białka co w zwykłej ale opakowanie ladne) albo ser bez laktozy, suplementy z algi czy inne magiczne specyfiki dla przyglupich paranoicznych kobiet w średnim wieku.
  • Odpowiedz
ja tyle wydaję na jedzenie i napoje w 2-3 miesiące. Dieta wegetariańska


@groceries: Fasola biała i groch to są najtańsze źródła białka. Jedząc ryż, makaron domowej roboty, groch, fasolę i pijąc wodę z kranu, jesteś w stanie w cenie jej zakupów na weekend, przeżyć 16 tygodni.
  • Odpowiedz