Wpis z mikrobloga

Wszystkim tyrającym na etacie niewolnikom przypominam, że wasz pracodawca ma was tak naprawdę w dupie:
1. Płaci wam absolutne minimum potrzebne żeby was zatrzymać w swoim kołchozie
2. Jak tylko zacznie mu gorzej iść biznes to was wywali bez żadnego sentymentu

Dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem jest maksymalne obijanie się w pracy i robienie wszystkiego byle jak. Skoro wasz janusz ma was w dupie to dlaczego wy macie się starać?

#korposwiat #praca #pracbaza
  • 137
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

załóż firmę, to się dowiesz :) Janusz niby zarabia dzięki pracownikom? Nie, to pracownicy zarabiają, dzięki temu że Janusz prowadzi biznes. Jedni drugim są potrzebni, ale bez przesady.


@zasadzka01: założyłem, prowadziłem sam, zatrudniłem pracownika bo sam już dłużej nie byłem w stanie rozkręcać i zarabiać więcej (a w zasadzie to w ogóle bo praca zaczęła mi psuć życie rodzinne) - no i co mi masz do powiedzenia? ( ͡°
  • Odpowiedz
Myślisz że założenie firmy, dostosowanie do obowiązującego prawa, utrzymanie, złapanie klientów to taka prosta sprawa? To załóż firmę i zostań szefem - Piotrusiem Panem


@El_Trufel: Jak się januszom nie podoba jak pracują ludzie, to niech zlikwidują interes i idą na etat pracować lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jacekparowka: Nikt Ci nie każe pracować na etacie. Zwolnij się możesz sam otworzyć firmę to naprawdę jest proste.
A jeśli pracujesz i dajesz z siebie minimum to w zamian dostajesz też minimum i do kogo Ty masz pretensję?
  • Odpowiedz
@conamirko mogę powiedzieć, że rozumiesz najlepiej sam, że to pracownik zarabiał dzięki tobie, a nie odwrotnie. Dzięki temu, że ty miałeś budżet, pomysł, znajomości, wiedzę, odwagę, umiejętności itp. itd. rozwinąłeś, zarabiałeś i miałeś potrzebę zatrudnić kogoś. To dzięki sobie zarabiałeś, a nie dzięki pracownikom.
  • Odpowiedz
@zasadzka01: w ogóle nie rozumiesz o co chodzi xD jakbym chłopa nie zatrudnił to bym nie otworzył fizycznej placówki, a i internetową bym musiał zwinąć lub pożegnać się z żoną. Myślę, że to tobie dobrze zrobi założenie firmy i przekonanie się jak w prawdziwym życiu sprawdza się internetowy redpill ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@jacekparowka nie wiem czy to zarzutka czy Ty tak na serio ale o ile te dwa punkty to prawda o tyle wnioski są całkowicie błędne. Bo z takim podejściem zawsze będziesz mieć zerowa wartość na rynku i pozostaniesz robiłem za grosze. Chcesz być lepiej traktowany to niestety albo musisz nauczyć się czegoś czego inni potrzebują i to bardzo (a tego nie osiągniesz siedząc na tyłku i robiąc nic) albo otworzyć coś
  • Odpowiedz
@jacekparowka Można wam pisać to samo, ale wy i tak produkujecie ciągle swoje odklejone treści. Powodzenia! Niech was janusz gnębi w robocie, płaci minimalną i wywala, aż zrozumiecie, że w pracy trzeba robić coś więcej niż minimum.
  • Odpowiedz
Skoro wasz janusz ma was w dupie to dlaczego wy macie się starać?


@jacekparowka: Bo przyjdzie ktoś kto się trochę bardziej postara i dostanie naszą robotę, a my zostaniemy w dupie. Poza tym cała gospodarka składa się z ludzi, którzy odwalają robotę na jakieś 30% swoich możliwości, co daje efekt jaki widać za oknem. Jakbyśmy zeszli średnio powiedzmy o połowę niżej, to sumarycznie odbiłoby się to mniejszą liczbą nowych domów,
  • Odpowiedz
@jacekparowka: wysryw typowego nieudacznika na najniższym szczebelku. Nie rozwijasz się to tym bardziej zostaniesz w tym bagnie i utoniesz w swoim nieporadnym życiu
  • Odpowiedz
@jacekparowka: Przecież ty jesteś sam Januszem, kupujesz w sklepie co najtańsze, nie dasz zarobić tym co sprzedają drożej. Jak znajdziesz inną pracę to znikasz z pracy bez sentymentu :D Chciałeś zabłysnąć a wypłyną gospodarczo lewacki jad.

A potem się nie dziw że jak idziesz do urzędu, na pocztę, na policję, do szpitala, do przychodni, to tam są takie same debile którzy mają cię w dupie :D

Dlaczego nie założysz firmy
  • Odpowiedz
@jacekparowka: W korpo wręcz o----------e jest zalecane bo chodzi by nie wyróżniać się z tłumu, z-----------e zwracają na siebie uwagę więc każda pomyłka jest bardziej notowana, Ci co odjebują minimum uchodzą spod lupy i nikt się do nich nie p----------a.
  • Odpowiedz