Wpis z mikrobloga

Wszystkim tyrającym na etacie niewolnikom przypominam, że wasz pracodawca ma was tak naprawdę w dupie:
1. Płaci wam absolutne minimum potrzebne żeby was zatrzymać w swoim kołchozie
2. Jak tylko zacznie mu gorzej iść biznes to was wywali bez żadnego sentymentu

Dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem jest maksymalne obijanie się w pracy i robienie wszystkiego byle jak. Skoro wasz janusz ma was w dupie to dlaczego wy macie się starać?

#korposwiat #praca #pracbaza
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jacekparowka: No tak, bo nie ma żadnej prawnej ochrony dla pracownika jak zakaz wypowiadania umów podczas urlopów czy zwolnień lekarskich xd. Weź już skończ te pseudo intelektualne brednie wypisywać, bo to brzmi jak nędzne usprawiedliwienie, dlaczego jest się nierobem, którego społeczeństwo musi utrzymywać
  • Odpowiedz
No tak, bo nie ma żadnej prawnej ochrony dla pracownika jak zakaz wypowiadania umów podczas urlopów czy zwolnień lekarskich xd.


@Rdzawo_brody98: to tylko wzmacnia mój argument. Przecież ta ochrona jest wprowadzona prawnie przez państwo, a nie dobrowolnie przez januszexy. I skoro januszexy to tacy dobrzy ludzie, to czemu trzeba było ją wprowadzić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Weź już skończ te pseudo intelektualne brednie wypisywać, bo to brzmi jak nędzne usprawiedliwienie, dlaczego jest się
  • Odpowiedz
  • 180
@jacekparowka Dlaczego gdy pracodawca maksymalizuje zyski i redukuje koszty to nazywany jest inteligentnym, przedsiębiorczym człowiekiem z głową na karku. A gdy pracownik chce jak największej wypłaty za minimum pracy to nazywany jest leniem i nierobem :)
  • Odpowiedz
@jacekparowka jestes przegrywem, cale zycie mialem firme, placilem prowizje, moj stary jak byla pandemia sprzedal kampera zeby ludzi nie zwalniac jak byl slaby ruch, teraz pierwszy raz w zyciu pracuje na etacie i gram do jednej bramki z szefem, dostaje prowizji drugie tyle co bazowej wyplaty bo jestem skuteczny, chlop sie cieszy ze ma dobrego pracownika a ja ze wreszcie nie musze myslec po wyjsciu z biura. Elo leniu
  • Odpowiedz
@jacekparowka parowo zakladalem biznes w wieku 19 lat, nie masz pojecia ile to z--------u. Zbankrutowalem ostatecznie po 11 latach, nawet bezdomnosc o-------m, juz mam znowu prace i zycie i w zyciu bym zlego slowa nie powiedzial o moim szefie ktory sobie ot tak kupuje zabawki za 25k. Widac jest madrzejszy niz ja. Musze zarobic dla firmy, za free nikt mnie trzymac tam nie bedzie. Obaj sobie pomagamy. Co uwazasz ze ci
  • Odpowiedz
tyram cały czas na etacie, przejrzałem na oczy jaki to jest syf


@jacekparowka: no i co w związku z tym zrobisz? Zwolnisz się? Założysz własny biznes i będziesz zatrudniał ludzi na lepszych warunkach?

To, że dla (korpo)kołchozu jesteś tylko numerem w systemie, i że się nie liczysz to ludzie wiedzą od dawna.
  • Odpowiedz
@jacekparowka: Trzeba być jednak nieco ograniczonym umysłowo albo w bardzo kiepskiej firmie żeby tak myśleć. Robiąc wszystko na minimum tylko ograniczasz swój rozwój i swoje zarobki w przyszłości. W ten sposób zawsze będziesz robolem w kiepskim zakładzie.
  • Odpowiedz
@jacekparowka: W ramach ciekawostki - jest taki chłop który spędził kilka lat nad wynalezieniem niebieskiego leda, pracował dzień i noc. Po osiągnieciu celu dostał od firmy bonus 170$, a firma do teraz dzięki temu zarabia miliardy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dryvalley: Ale ty wiesz, że to pracownik mu wyrabia te pieniądze? To nie jest tak, że janusz łaskawca ze swoich wykłada 10k, żeby mieć pracownika xD ten pracownik mu wyrabia taki hajs, że starczy dla janusza na porsche czy ferrari, dla zusu, dla US i jeszcze ochłapy zostaną dla pracownika
  • Odpowiedz
Robiąc wszystko na minimum tylko ograniczasz swój rozwój i swoje zarobki w przyszłości. W ten sposób zawsze będziesz robolem w kiepskim zakładzie.


@Mjakson84: robiłem więcej niż trzeba, klepałem nadgodziny, a potem musiałem walczyć o każde 100zł brutto podwyżki. Znajomy ma podobnie z tym, że ja już się tego oduczyłem, a on dalej naiwnie myśli, że awansuje xd

Na etacie w polskiej firmie nie warto się starać. Robisz minimum wystarczające do
  • Odpowiedz
@jacekparowka jak masz g---o robotę to tak jest. Jak jesteś niezbędny to szef skacze wokół ciebie byś nie uciekł.
@conamirko ze swojej pracy. Myślisz że założenie firmy, dostosowanie do obowiązującego prawa, utrzymanie, złapanie klientów to taka prosta sprawa? To załóż firmę i zostań szefem - Piotrusiem Panem
  • Odpowiedz