Aktywne Wpisy
kwmd +101

lubie-sernik +84
Taką kolację zamówiłem za 10 zł z dostawą. Nie wiem co to jest ale dużo mięsa.
Omg jakie to ostre....
#sernikpodrozuje
Omg jakie to ostre....
#sernikpodrozuje
źródło: 1000056598
Pobierz





W co w Polsce opłaca się włożyć pieniądze rzędu 100k+, które po prostu leżą na koncie i nic nie robią? Mam kupione obecnie jedno mieszkanie w którym mieszkam, a zarobki na ten i przyszły rok przewiduję w okolicach ~30k na miesiąc na rękę. Nie chciałbym iść w drogę kupowania nieruchomości (chociaż w ostateczności może i na to się zdecyduję) i powolnego inwestowania w mieszkania, bardziej wolałbym zrobić coś w kierunku giełdy, obligacji, ale sam nie wiem co. Przy takich zarobkach zakup nieruchomości jest osiągalny, ale wydaje mi się, że te pieniądze w przedziałach w których kupowałbym te mieszkania/domki po prostu leżałyby i gniły, czyli można powiedzieć że realnie inwestowałbym je co 2-3 lata. Codziennie się rozwijam, więc na pewno inwestuję też w swoje umiejętności i zdrowie, ale chciałbym wrzucić gdzieś pieniądze które mam aktualnie.
Amerykanie najczęściej polecają inwestować w ich indeksy, przynajmniej w internecie. W co wy byście polecili wrzucić te pieniądze, albo chociaż jaki temat mógłbym zgłębić żeby znaleźć w nim jakieś pole do inwestycji?
#gielda #inwestycje #nieruchomosci #inwestowanie
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
Są fajne konta oszczędnościowe na 7% w Pekao S. A. i na 5% w PKO BP.
Wyżej masz bezpieczne i proste w obsłudze instrumenty łatwo dostępne dla "przeciętnego Kowalskiego".
Z czasem możesz spróbować wejść na giełdę. Zacznij już dziś o
druga polowe zapakuj się w ETF iShare S&P 500
aha w polska giełdę się nie ładuj, to juz lepiej iść do kasyna
Akcje polskie - 25 procent
Długoterminowe obligacje amerykańskie - 10 procent
obligacje rynków wschodzących - 20 procent
polskie obligacje - 20 procent