Wpis z mikrobloga

Czy według ciebie spóźnianie się do pracy średnio raz w miesiącu, które nie przekracza 30 minut, jest częste i powinno być przesłanką do zwolnienia takiego spóźniającego się pracownika?
#pytanie #ankieta #pracbaza

Jak sądzisz?

  • Tak 27.5% (533)
  • Nie 72.5% (1405)

Oddanych głosów: 1938

  • 39
  • Odpowiedz
@viciu03: to raz w miesiącu czy częste? Jak dosłownie raz w miesiącu to nie można tego traktować tak samo jak przypadku, kiedy ktoś spóźnia się codziennie
  • Odpowiedz
@viciu03 wydaje mi się że jak wykonuje swoje obowiązki dowozi wyniki i zespół nie ma problemu z jego spóźnieniami to jest to nie ma sensu robić z tego jakiejś wielkiej afery najwyżej zostanie dłużej o te 20 minut żeby w excelu się zgadzało ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@viciu03 odpowiedz a nie się zasłaniaj ‚niektorzy mówią’. Czy coś co się dzieje raz w miesiącu to jest częste? 1 na 21 razy? (Tyle jest średnio dni roboczych)
  • Odpowiedz
@viciu03: jak firma stoi, albo inni czekają ze swoją robotą na niego to do zwolnienia. Jak ma swoje zadania i po prostu zaczyna później to #!$%@?. To chyba wyczerpuje temat
  • Odpowiedz
@viciu03: A jak się spóźniasz to zmieniasz kogoś? Bo jeżeli tak to faja jesteś i tyle xD - Rozumiem każdemu się zdarza ale znałem takie osoby raz w miesiącu do 30min, a tak to co drugi dzień po 5-10min i ktoś czeka
  • Odpowiedz
@viciu03: zależy od tego jaki ma to wpływ na prace calej firmy i jaki to jest pracownik. Ja na ten przykład żadko przychodze do pracy punktualnie, ale na jestem ostatnim czlowiekiem do zwolnienia, bo kasa dla firmy sie zgadza
  • Odpowiedz
@viciu03: nie bo to mało i dosyć głupie byłoby zwalniać jeśli ta osoba należałaby do czołówki pracowników, co się ze wszystkim wyrabiają. Tylko taki warunek - jakby byli potrzebni z samego rana to byłby przypał, co innego jak nie ma takiej konieczności, więc 6 dni w mieisącu po 5 minut to żadna tragedia.
Jeśli natomiast to byłby słaby pracownik, co robi mało istotne rzeczy bez bagażu odpowiedzialności to dostałby ostrzeżenie.
  • Odpowiedz
@viciu03: to zależy - dlaczego pracownik się spóźnia i skoro to spóźnienie jest raz w miesiącu to zawsze w ten sam dzień, z tego samego powodu? Czy to jakieś sytuacje losowe?
Jeśli jest to ciągle ten sam powód to IMO do upomnienia
  • Odpowiedz
@viciu03 Niepamietam kiedy ostatnio się nie spóźniłem. Nawet teraz idę spóźniony.

Idiotyczne pytanie. Powinno być czy pracownik wykonuje swoje obowiązki. Czym innym jest spóźnienie się pracownika otwierającego sklep gdzie to duży problem a czym innym do biura gdzie jedna cholera kiedy zacznie pracę.
  • Odpowiedz