Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Szykuje się drugi Sebastian M? Ten gość od lat testuje fury i nierzadko jeździ ponad 300km/h w ramach "próby autostradowej" przykład w załączonym filmie,fakt faktem wszytko odbywa się legalnie w Niemczech ale mimo wszystko uważam że takie kanały jak ten i tak szybką jazdę gdziekolwiek powinno się piętnować!
A co wy wykopki uważacie?
Mam nadzieję że nie ma tu podwójnych standardów?

#wykopefekt #majtczak #motoryzacja #stopcham #polskiedrogi



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Popierasz taką jazdę?

  • Tak 58.0% (1149)
  • Pomimo legalności, zdecydowanie nie! 42.0% (832)

Oddanych głosów: 1981

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Szykuje się drugi Sebastian M? Ten gość od la...
  • 240
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehe miernotom drogowym mózgi się zawieszają jak widzą jazdę szybką i bezpieczną xD


@cwlmod: no tak szczególnie jak wsiadał do dwudziestoletnich samochodow i pędził prawie 300 xd pół biedy jak znasz auto i masz je utrzymane w perfekcyjnym stanie, ale typ bral te auta od kogoś, więc nie znał ich stanu technicznego, a przy tych prędkościach wszystko musi być tip top, bo jak strzeli opona albo sprężyna albo amortyzatory nie
  • Odpowiedz
Weź się chłopie zastanów chwilę zanim coś napiszesz. Sam podajesz przykład że nawet 140 nie zawsze jest bezpieczną prędkością, a tym samym popierasz 300


@Perceval90: a przeczytałeś to do czego linkowałem? Bo jak nie, to może najpierw przeczytaj zanim coś napiszesz. To był sarkazm z mojej strony i próba pokazania, że nawet jadąc zgodnie z przepisami coś może się wydarzyć. Tam nikt nie jechał 300 km/h. No chyba że Nissan
  • Odpowiedz
Sam piszesz, że robi to legalnie w Niemczech. Czy uważasz, że nagrania z szybkiej jazdy po torze też należy piętnować?


@piotrow: co innego jazda na torze a co innego droga publiczna, co to w ogóle za pytanie xD

No i właściwie, dlaczego piętnować taką jazdę na autostradzie, na której jest to legalne, a do tego gość ogarnia i robi to z
  • Odpowiedz
opony są tu najsłabszym punktem


@bylem_zielonko: Wystarczy spojrzeć na opony by wiedzieć w jakim są stanie, więc co ty za bajki opowiadasz?

Tak samo z samochodem, wystarczy przejechać się kawałek by wiedzieć czy nic w nim nie stuka, nie ma luzów i nic nie ściąga. On przecież nie bierze aut od biedaków tylko ludzi, którzy dbają o własne samochody i nie chcą by on im je rozwalił xD
  • Odpowiedz
co innego jazda na torze a co innego droga publiczna, co to w ogóle za pytanie xD

@bylem_zielonko: zarówno na torze jak i na niemieckiej autostradzie taka jazda jest legalna

niby gdzie robi to z głową? Jedzie po dwupasmowej autostradzie, gdzie na prawym ma samochody i tiry jadące 90 km/h. Różnica prędkości jest olbrzymia i trzeba nie mieć wyobraźni albo doświadczenia żeby tak jechać.

@bylem_zielonko jedzie po prawie pustej
  • Odpowiedz
@Krupier:

Zasada 3 sekund powinna być ułatwieniem dla kierowców w określeniu tego, jaka odległość między samochodami będzie bezpieczna w konkretnej sytuacji. Została ona sformułowana w wytycznych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zgodnie z nimi reguła ma określać, jaka odległość między pojazdami będzie bezpieczna. Ma to mieć uniwersalny charakter. Dzięki temu zasadę można stosować na różnych drogach i przy różnych prędkościach. Sposób jej obliczania jest ten sam niezależnie od tego,
  • Odpowiedz
Nie bez powodu auto mam fabryczny kaganiec na 250km/h


@bylem_zielonko: mówisz o kagańcu w RS6 który może wynosić 305 km/h?

a drodze którą bardzo dobrze zna i wie na 100% że nie ma jakichś nierówności czy uszkodzeń w jezdni i w bardzo małym ruchu innych
  • Odpowiedz
i próba pokazania, że nawet jadąc zgodnie z przepisami coś może się wydarzyć


@piotrow: dokładnie o tym samym napisałem. Jak widać niektórzy nie są w stanie opanować 140km/h, a Ty popierasz jazdę 300km/h przez randomowych gości z internetu, których umiejętności kończą się na jeździe prosto przed siebie z pedałem w podłodze. Jestem przekonany, że kierowca tego nissana też uważał się za miszcza kierownicy dopóki nie wywinął orła, tak samo jak
  • Odpowiedz
@piotrow

@Krupier ci #!$%@? przyklejeni do lewego pasa to zwykle właśnie jadą swoje 100 - 120 km/h i ani myślą zjechać, bo za kilkaset metrów jedzie ciężarówka i znowu będą wyprzedzać, a poza tym im wolno tyle jechać.


Nie, zwykle to są ludzie jadacy grubo ponad limit.
  • Odpowiedz
@Xuzoun

Na filmie widać że pojazd na prawym pasie widać mniej więcej od 21:59, a w 22:06-22:07 jest on wyprzedzany.

Kierowca mógłby zjechać na prawy pas by przejechać nim maksymalnie cztery sekundy, a potem musiałby wrócić na lewy pas - w #!$%@? rozsądne i bezpieczne takie skakanie po pasach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ja wiem, że to jest głupie i nierozsądne, ale takiego, zachowania oczekują wykopki gdy
  • Odpowiedz
których umiejętności kończą się na jeździe prosto przed siebie z pedałem w podłodze


@Perceval90: Przecież to nie tylko twoje umiejętności się na tym kończą, ale i twoje prymitywne i nędzne myślenie xD

Gość ci cały czas odpisuje merytorycznie i opisuje zasady zachowania bezpieczeństwa, a ty dalej piszesz kocopoły jakoby wciśnięcie gazu było jedyną czynnością
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: gość wrzucił już tyle filmów baranie że gdyby jeździł niebezpiecznie to Internet by go dawno rozsmarował. Tymczasem od lat testuje te samochody na autobahnach, czasem takimi modelami że ja bym się bał dla własnego bezpieczeństwa to rozpędzać do takich prędkości i nikt mu jeszcze nie wytknął że coś zrobił źle.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Boli mnie zgadzanie się z #cwlmod ale tutaj akurat nie ma aż takiego zagrożenia. Problem z majtczakiem wynikał z absurdalnego #!$%@? w nocy/na łuku i na odcinku na którym nikt nie spodziewa się samochodu jadącego 300. Wyjeżdżając na niemiecką autostradę, szczególnie na odcinek bez ograniczeń pomimo ze wyglada podobnie to jednak ma inne wymagania w kontekście nawierzchni, łuków, geometrii itd.
Do tego co najważniejsze kierowcy spodziewają się
  • Odpowiedz
@cwlmod: @piotrow @mirko_anonim Ciekawe czy jakby uderzył w auto, które spaliłoby się razem z trzyosobową rodziną to wtedy byłby mordercą i zabójcą, czy tylko niezamierzonym sprawcą wyjątkowo nieszczęśliwego wypadku?
Bo te niemieckie autostrady z filmu są takie same jak u nas.
  • Odpowiedz
Wystarczy spojrzeć na opony by wiedzieć w jakim są stanie, więc co ty za bajki opowiadasz?


@cwlmod: nie masz pojecia o czym piszesz. Serio znajdziesz nacięcie stopki od środka opony, które zrobił wulkanizator przy zakładaniu opony na felgę? Przy zakładaniu tego typu opon trzeba ogarniętego wulkanizatora i dobrego sprzętu, a nacięta stopka w niskoprofilowkach to bardzo częste uszkodzenie i prowadzi ono do rozerwania opony szczególnie przy dużych prędkościach.

(Stopka opony jest niewidoczna po założeniu na
  • Odpowiedz
Zostałeś zaorany dzbanie i nie masz nic do powiedzenia. Papa miękka fajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cwlmod: dorośnij. Wypowiadacie się o sprawach o których nie macie pojęcia, a jedyne wasze argument to inwektywy ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz