Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się, że w przypadku takich firm normą by było deployment najpierw do 1% klientów, a później jeśli nie słychać o problemach deployment do całej reszty.


@mwl4: Nie było czasu myśleć o takich pierdołach bo trzeba było liczyć czy w zespołach jest wystarczajaco dużo czarnych, kobiet i transwestytów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To ja nawet jak robię deploy apki na sklepach, to max do 10% na start, a do 100% podbijam przez parę dni


@Wollier: Jak wybierasz tych co mają ten zaszczyt bycia testerami?
  • Odpowiedz
@mwl4:

ciekawe jest to, że oni zdeployowali kod do wszystkich klientów jednocześnie na całym świecie w jednym momencie. Wydaje mi >się, że w przypadku takich firm normą by było deployment najpierw do 1% klientów, a później jeśli nie słychać o problemach >deployment do całej reszty.


hahaha.

Nie.
  • Odpowiedz
normą by było deployment najpierw do 1% klientów, a później jeśli nie słychać o problemach deployment do całej reszty


@mwl4: kto ma na to czas w piątek
  • Odpowiedz
  • 1
@mwl4: Miałem przez krótką chwilę do czynienia z produktem CrowdStrike'a ale daleko mi do doświadczonego użytkownika.

Ten produkt działa w taki sposób, że klient (firma) ustawia sobie w konsoli do zarządzania politykę aktualizacji tej aplikacji na komputerach.
CrowdStrike zaleca że na produkcję powinna być wesja n-2, ma środowsko stage/dev możesz wrzucić n-1, wersję n tylko na wybrany nie za duży zestaw hostów po których nikt nie będzie płakał. To ma cię obronić przed takimi fuckupami. Tutaj coś nie pykło.

Ta aplikacja na komputery może robić wiele fajnych niskopoziomowych rzeczy w systemie + robi telemetrię i bezpieczeństwo. Podobnie jak stanadrowe antywirusy, robi bardzo często check-in do bazy, żeby sprawdzić czy nie musi podjąć jakiejś akcji, typu odizolowanie maszyny od sieci, lub aktualizacja. Więc szybkie aktualizacje to
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sosn losowo, hash urządzenia/users + hash wersji. zamieniasz na liczbę z przedziału 0-1 i sobie ustawiasz ze aktualizujesz poniżej 0.1 i masz 10%. Stopniowy Rolout wszedl do branży stosunkowo nie dawno. Sam raz to implementowałem. Nadal nie wiele firm tego uzywa. chyba do Google Play wszedl z 6lat temu dopiero i od tego czasu developerzy moga stopniowo nowa wersję wypuszczać ale zaloze sie ze 99% odrazu wypuszcza 100%
  • Odpowiedz