Wpis z mikrobloga

  • 537
@Krs90: ciekawe jest to, że oni zdeployowali kod do wszystkich klientów jednocześnie na całym świecie w jednym momencie. Wydaje mi się, że w przypadku takich firm normą by było deployment najpierw do 1% klientów, a później jeśli nie słychać o problemach deployment do całej reszty.
  • Odpowiedz
  • 791
ciekawe jest to, że oni zdeployowali kod do wszystkich klientów jednocześnie na całym świecie w jednym momencie. Wydaje mi się, że w przypadku takich firm normą by było deployment najpierw do 1% klientów, a później jeśli nie słychać o problemach deployment do całej reszty.


@mwl4: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Krs90 - >ciekawe jest to, że oni zdeployowali kod do wszystkich klientów jednocześnie...

źródło: obraz_2024-07-19_103426698

Pobierz
  • Odpowiedz
@mwl4: XD moja firma robi z Dynamics 365. Microsoft potrafi #!$%@?ć po całości, klienci im trują że #!$%@? na forach, to były przypadki udawania po kilka lat, że nic się nie dzieje i nic z ich własnym problemem nie robili.
Tam po prostu banda hindusów wgrywa kolejne błędy, a nie aktualizacje.
  • Odpowiedz
@mwl4: Uwierz mi, nawet w dużych korpo to tak nie działa, najczęściej jest jakaś beta dla garstki ale często na oficjalny release jakiś inny dział naciska że trzeba na szybko dołożyć jakieś funkcjonalności. No i potem wychodzi jak widać xD
  • Odpowiedz
@mwl4 Panieeee wiesz ile to jest zachodu z canary deploymentem. Trzeba mieć dwa sloty, mieć kontroler na ingressach, monitorować błędy i telemetrię. Po co to wszystko jak można zrobić na szybko blue green deployment na #!$%@? i zaczynać weekend ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mwl4 U nas, koło 100k maszyn mamy chyba z 5 ringów do aktualizacji, w sensie że jak w pierwszym jest okej to leci drugi etc.. to na pewno nie powinno być 1% ok to leci na resztę tylko dużo poważniejsze zabezpieczenia ale widać jakiś Rajesh nie podumał..
  • Odpowiedz
@mwl4: Chodzi o te że każdy ma środowsko testowe, są jednak firmy które mają całkiem osobne, wyizolowane, środowisko pordukcyjne. Niestety CloudStrike i MS do tej grupy firm nie należą :)
  • Odpowiedz
@mwl4 jestem klientem pewnej firmy z szeroko pojętego automotive, przy zawieraniu umowy na aplikację była właśnie taka notka, czy zgadzamy się na aktualizacje we wczesnym dostępie. Wówczas pewne nowe funkcje były dostępne dwa-trzy tygodnie wcześniej niż normalnie, ale za to zdarzały się fuck upy takie jak crowdstrike właśnie xD w tej branży nie jest to jakiś problem, bo każdy ma jeszcze 2-3 inne aplikacje robiące to samo, ale w sytuacji kiedy
  • Odpowiedz