Wpis z mikrobloga

@R_O_T_T_E_N: Widać, że urodziłeś się w czasach gdy Polska już była w Unii. W latach 90 w Polsce była bieda, gangsterzy wymuszali haracze. Mafie były bardzo silne, zdarzały się porwania dla okupu, gwałty przypadkowych dziewczyn w klubach, morderstwa, strzelaniny. Faktycznie raj na ziemi, nie to co teraz.
  • Odpowiedz
@WesolyCzajniczek: te, ile razy słyszałem to jak Polska to był dziki zachód w latach 90 a UE nas uratowała.

Dzieciństwo spędziłem w latach 90 i nie wiem o czym piszesz. To jakaś zorganizowana akcja obrzydzająca lata 90?

Nie mówię, że Unia nie dała kopa Polsce, bo dała, ale przestawianie że w Polsce w latach 90 to było gorzej niż teraz w Szwecji czy Niemczech to odklejka.
  • Odpowiedz
@dr-proktor ja tam pamiętam lata 90, gdzie wystarczyło wejść na 2 osiedla dalej i mogło się dostać taktyczny oklep, pamiętam kumpli którzy chodzili w markowych ciuchach i wracali bez butów do domu. Pamiętam kradzieże telefonów. Jakoś nie wróciłbym do tych czasów…..
  • Odpowiedz
@dr-proktor: Nie było tragicznie, ale przestępczośc, zwałszcza zorganizowana trzęsła miastem (zwłaszcza WWA). Problem ten został rozwiązany później. Była też dużo większa bieda (głownie w konsekwencji zmiany ustrojowej). Nie chce demonizować lat 90, sam się wtedy wychowywałem, ale robienie z nich romantycznego raju na ziemi, to też odklejka.
  • Odpowiedz
Dzieciństwo spędziłem w latach 90


@dr-proktor: Czyli ile miałeś lat w 99 roku? 10? Na pewno będąc w takim wieku ostro czytałeś gazety i słuchałeś wiadomości i byłeś bardzo świadomy tego, co się działo w świecie dorosłych ludzi xD
  • Odpowiedz
@dr-proktor skoro spędziłeś dzieciństwo to nie wiesz co się działo wtedy w świecie dorosłych. Początek lat 90 to były dzikie czasy.

Wg mnie normalnie zaczęło być koło 96 roku i potem już było tylko lepiej. Rok 1999 to była już pełna cywilizacja.
  • Odpowiedz
  • 1
@R_O_T_T_E_N Kradzieże, a szczególnie włamy do mieszkań już wzrosły przez ostatnie lata bo PiS już napuszczal trochę imigrantów. Jest już lekki vibe lat 90
  • Odpowiedz