Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Opłaca się emigrować będąc w Polsce klasą średnią? Dokładniej korposzczurem z językami (nie IT). Zazwyczaj na #emigracja decydują się dwa typy ludzi:
a) pracownicy fizyczni - co ma sens bo jest zapotrzebowanie + pewnie więcej zarobią na zachodzie
b) inżynierowie, lekarze, programiści, itd. - j.w.

Co z ludźmi pomiędzy? Wszelkiej maści absolewenci ekonomii, finansów, MBA, itp. którzy zazwyczaj klepią excela w wojewódzkim?

#praca #korpo #pracbaza #korposwiat #niemcy #francja #norwegia #angielski #holandia #big4 #szwecja #usa #niemiecki #francuski #norweski #finanse #ksiegowosc #biznes #swiat #europa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Zależy też gdzie. Weź pod uwagę czy w danym kraju ludzie traktują z olbrzymią pogardą emigrantów z Europy wschodniej, bo niekiedy można się mocno zaskoczyć i obudzić będąc odrzuconym przez społeczeństwo i mobbowanym w pracy za pochodzenie
  • Odpowiedz
Co z ludźmi pomiędzy? Wszelkiej maści absolewenci ekonomii, finansów, MBA, itp. którzy zazwyczaj klepią excela w wojewódzkim?


@mirko_anonim: tacy najczęściej #!$%@?ą fizycznie w gównorobotach na emigracji
  • Odpowiedz
Weź pod uwagę czy w danym kraju ludzie traktują z olbrzymią pogardą emigrantów z Europy wschodniej


@PanMalina: masz przyklady takich miejsc? Mi przychodzi na mysl Jamajka, ale w europie to chyba raczej sa spoko nastawieni.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Tak co do reguły to jak wyjeżdżasz za granicę musisz odjąć ze dwa "poziomy" od swoich kwalifikacji, przynajmniej na początku.
Oczywiście nie zawsze, ale tak się przyjmuje.
Najpierw przeanalizuj oferty ile średnio byś zarabiał na takim samym stanowisku w danym kraju(linkedin, indeed i podobne) i ile byś płacił za lokum, przy czym jako świeży imigrant prawdopodobnie również będziesz płacił trochę więcej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jeśli nie jesteś menażerem wysokiego szczebla lub wybitnym specjalistą to raczej nie ma po co. Zarobisz trochę więcej ale poziomu życia nie zwiększysz. Poszukaj najpierw pracy i jak dostaniesz ofertę na 150-200k+ EUR rocznie to możesz rozważyć, poniżej 80-100k EUR nie ma po co się trudzić. Jako typowy korpoludek miałbyś pewnie około 3k euro netto miesięcznie z czego zostawałoby Ci max 1000 euro na bieżące życie i oszczędności.
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika Wolę nie podawać konkretnych miejsc bo chodzi o moje subiektywne odczucia. Jestem specjalistą a za granicą kilka razy powiedziano mi w twarz żebym wyjechał i że Polacy to jedynie potrafią kraść. Ludzie ignorowali mnie towarzysko (robimy w 5 projekt i 4 osoby się ugadują przy mnie co do wspólnego wyjścia na miasto a mnie ignorują). W pracy miałem ludzi którzy specjalnie prowadzili do nerwowych sytuacji aby potem na mnie donosić
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
Anonim (nie OP): To zależy czy ciągnie cię do jakiegoś kraju ze względów kulturowych, pogodowych itd.

Ja uważam, že każdy powinien spróbować pomieszkać za granicą w kraju czy dwóch które najlepiej pasują do jego preferencji życiowych i zobaczyć czy odrobina wysiłku w postaci nauka języka czy zostania jego obywatelem nie przyniesie mu więcej szczęścia w życiu niż kontynuowanie mieszkanie w losowym kraju urodzenia.

  • Odpowiedz
@PanMalina:
Mogę prosić o info na priv gdzie dokładniej Cię tak traktowali?
Planuję się jeszcze gdzieś przejechać za granicę, zastanawiam się nad kierunkiem i nie chciałbym źle trafić.
  • Odpowiedz