Wpis z mikrobloga

@Mihu_:

nie za nieposłuszeństwo wobec Boga tylko dla tego, że ciebie nienawidzi, bo Bóg stworzył Ciebie na swoje podobieństwo.


Czyli bóg trafiłby do piekła gdyby był człowiek
  • Odpowiedz
  • 8
@Mihu_ a to szatan to nie upadły anioł? Czyli też boska krew? I on stworzony na to samo podobieństwo ma mnie nienawidzić bo też jestem podobny?
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: Na logikę powinno być tak jak w niektórych religiach, że masz dobrego boga, który chce dla ciebie dobrze (Bialobóg, Ahura Mazda itp.) oraz złego, który chce dla ciebie jak najgorzej (Czernobóg, Aryman). W chrześcijaństwie jest to pokręcone przez dziwne konotacje Boga i Szatana, gdzie Szatan jest tworem Boga, jego ulubieńcem i chłopcem na posyłki, a później przyjmuje rolę złego boga innych religii. Co prawda Jahwe w swojej wszechmocy mógłby
  • Odpowiedz
Inteligentny osobnik rozumie kontekst treści.


@horus666: serio, rozmowa z takimi gośćmi zaczyna przypominać rozmowę z płaskoziemcami XD

Masz wszystko w miarę jasno opisane w kilku miejscach - Biblia, koniecznie z dobrymi przypisami, Katechizm KK, multum książek teologicznych. Na końcu i tak, choć wszystko jest dość spójnie opisane to trzeba to brać NA WIARĘ, bo - uwaga - na tym polega wiara i tym się różni od nauki. Ale jeśli przyjmiesz
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: I co ci święci tam przedstawiali w tych relacjach innego niż to, że piekło jest na razie zamknięte na kłódkę, podobnie jak niebo, bo Jezus jeszcze nie powrócił w chwale, by sądzić żywych i umarłych na Sądzie Ostatecznym? Bo dopiero wtedy Jezus będzie w swym miłosierdziu strącał grzeszników w otchłań przeznaczoną przeklętym
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: chodzi o relacje z Bogiem ,nie o religię Będąc tu jesteś na teście wolnej woli Z powodu grzechu nie moglibyśmy być przy nim, bo kara za grzech jest śmierć On umiłował człowieka, i zszedł aby w ludzkiej postaci odkupić nas wszystkich Umierając a potem pokonując śmierć
  • Odpowiedz
@sonko12: Nie może być mowy o wolnej woli w sytuacji, gdy za wybór innej drogi czeka cię bycie torturowanym przez całą wieczność. Jest to co najmniej szantaż pośredni, niegodny istoty, która sama siebie określa mianem kochającego Ojca, który umiłował swoje kreacje
  • Odpowiedz
piekło jest na razie zamknięte na kłódkę, podobnie jak niebo, bo Jezus jeszcze nie powrócił w chwale, by sądzić żywych i umarłych na Sądzie Ostatecznym? Bo dopiero wtedy Jezus będzie w swym miłosierdziu strącał grzeszników w otchłań przeznaczoną przeklętym


@remlezar: piekło jest otwarte (tak jak niebo) od czasu ukrzyżowania. Po to właśnie Jesus zstąpił do piekieł, czyli do szeolu. Ogólnie Bóg jest poza czasem, stąd mimo, że dla nas jeszcze
  • Odpowiedz
@Mihu_: to kto mnie bardziej nienawidzi - gość, co ma mnie torturować bo zostałem stworzony na wzór boga, czy bóg który mnie na ten wyrok skazuje, choć przecież nie musi?
  • Odpowiedz
@dominowiak:
No ja przeczytałem biblię. Znam z grubsza KKK i najważniejszych teologów. I co to niby zmienia? Nadal dla mnie to po prostu zbiór ludzkich wymysłów z których te bardziej lajtowe są nieszkodliwymi fanaberiami, ale większość powoduje nieoptymalne zarządzanie swoim życiem.
To, że na jakiś temat pisze się książki nie oznacza, że jest to cokolwiek warte. równie dobrze zwolennik homeopatii czy ezoteryki może cię odesłać do książek i powiedzieć, że
  • Odpowiedz