Wpis z mikrobloga

@janekhe to że jest wiele sprzeczności w starych księgach, pismach i źródłach to znaczy, że należy je odgórnie odrzucać? Kurczę dotarliśmy do tego miejsca w którym jesteśmy (nie jest idealnie, no ale lepiej wcześniej nigdy nie było) przez ludzi który pisali te księgi i się nimi inspirowali czy kierowali przez całe wieki przed naszymi narodzinami, jeśli chce coś przekazać to nie chodzi mi o bezmyślną wiarę w Boga, a szacunek i uznanie
  • Odpowiedz
@remlezar: Skoro masz pytania to znajdziesz na nie odpowiedzi. Jeśli uważasz, że moim celem jest Ciebie sądzić, to cóż, właśnie odpowiedziałeś sobie na jedno z wielu pytań. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
nie wszystkie jego słowa zostały uwiecznione.


@Feedersick:

Ale to nie jest mój problem. Jeśli bóg chce mi przekazać jakąś wiadomość odnośnie tego jak powiniem postępować, albo cokolwiek innego to mógłby wybrać na to lepszy sposób niż tłumaczenie kopii starożytnych tekstów. W tym najważniejszym dla mojego zbawienia utworze literackim zabrakło miejsca na 2 zdania: "Posiadanie drugiego człowieka jako swojej własności jest złem. Nie róbcie tego." 10 słów. Tyle by wystarczyło, żeby odebrać
  • Odpowiedz