Wpis z mikrobloga

  • 118
@mateosz_inbecki: nie za nieposłuszeństwo wobec Boga tylko dla tego, że ciebie nienawidzi, bo Bóg stworzył Ciebie na swoje podobieństwo.
Bycie gimboateista nie jest już zabawne btw
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: nie za nieposłuszeństwo wobec Boga tylko dla tego, że ciebie nienawidzi, bo Bóg stworzył Ciebie na swoje podobieństwo.

Bycie gimboateista nie jest już zabawne btw


@Mihu_: Patrząc na historie przedstawione w bilbi to mam wrażenie, że to jednak bóg bardziej nienawidzi ludzi. Już szczególnie jeśli chodzi o stary testament.

Swoją drogą jak na pismo natchnione bogiem całkiem ciekawe jest to, że dla boga niewolnictwo jest spoko
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: Mam trochę inną wersję.

Wiadomo, że każdy człowiek kocha życie i chce żyć jak najdłużej. Kara bedzie raczej polegała na oddzieleniu świadomości od egzystencji fizycznej oraz uniemożliwieniu jakiegokolwiek kontaktu i interakcji z innymi bytami. Nie potrzeba tu wiary w duszę. Natomiast jeśli rzeczywiście zaprzęgniesz sobie do tego diabła i uznasz byty duchowe to myśle że będziesz tam słyszał podszepty namawiające Cię do tego, co na Ziemi Cię zabiło. Lubisz palić?
  • Odpowiedz
@Mihu_: Czekej no, czyli diabeł będzie go torturował za to, że jest stworzony na podobieństwo boga, ale że grzeszył trafił do piekła. Czyli albo bóg też lubi sobie pogrzeszyć, albo grzesząc człowiek staje się niepodobny do boga, a skoro tak, to na cholerę diabeł go za to karze? Powinien go wręcz wynagradzać ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon: Bóg stworzył człowieka na swoją podobiznę (za co szatan czlowieka nienawidzi) ale dał wolna wolę, żebyś mógł zdecydować, że wolisz sobie grzeszyć. Szatan wciąż Ciebie nienawidzi za to kim jesteś a nie jaki jesteś.

Tak btw to ja z wiarą mało wspólnego mam ale śmieszy mnie gimboateizm i myslalem że te czasy minęły xD
  • Odpowiedz
@Mihu_: Mnie zawsze śmieszyło to że ktoś daje się nabierać na zamykanie dyskusji jakimś "gimboateizmem". Nie ma czegoś takiego. Skoro religia jest dla ludu to lud ma prawo mieć wątpliwości w każdy sposób, zwłaszcza ze jest to system śmiesznie niespójny na każdym kroku z punktu widzenia przeciętnie inteligentnego człowieka współczesnego. Tu nie ma żadnego "ty nie jesteś profesorem teologii więc zamknij mordę, bo cokolwiek nie powiesz to się nie liczy", bo
  • Odpowiedz
@Mihu_: Ok czyli zbuntowani aniołowie zostali strąceni z niebios, bo uważali, że to człowiek powinien ich czcić, a nie na odwrót tak jak bóg im nakazał. Czyli piekło byłoby niebem dla satanistów?
  • Odpowiedz
tylko dla tego, że ciebie nienawidzi


@Mihu_: co? Czemu niby diabeł miałby mnie nienawidzić? Przecież to dzięki niemu otrzymaliśmy wolność przez nakłonienie Ewy do zjedzenia owocu z drzewa poznania dobra i zła
  • Odpowiedz