Wpis z mikrobloga

Mirki! Stoję właśnie przed zakupem pierwszej zmywarki 45 cm w zabudowie do kuchni. Totalnie jestem zielony w tym temacie. Czy możecie polecić jakąś firmę, konkretny model? Na co zwracać uwagę, jakieś bardzo przydatne funkcje? Wszelkie rady mile widziane. Półka cenowa - średnia. Myślałem, żeby wydać około 2500 zł max, ale nie wiem czy się zmieszczę z czymś sensownym. #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #agd #zakupy #elektronika #kuchnia #meble
  • 199
  • Odpowiedz
@Doxori Ja kupiłem Amice w 2016r. 60cm pod zabudowę. Wtedy cena wyniosła ok. 1600zł. Po dziś dzień pracuje bez zarzutu. Miałem dwie awarie, ale to z mojej winy. Nauczyło mnie to nie wkładać już cienkiego szkła typu lampki do wina bo strzeliła dwa razy taka. Sam we własnym zakresie ją wymiotowałem, odkręciłem pompę i wyczyściłem z drobinek szkła. Szwagier ma Boscha i taka sama historia i dalej działa. Siostrze w 45cm pompa
  • Odpowiedz
  • 0
1. Panel na wierzchu, bo widać czas do końca.
2. Amica, bo Polskie
3. 60 nie 45, bo wchodzą beż problemu wieksze patelnie
4. Koszyk na sztućce zamiast szuflady
  • Odpowiedz
@pepedros @Doxori przy wyborze Elektroluxa lub Samsunga warto zadzwonić na infolinię/czat. Udało mi się niedawno zgarnąć kod na -20% w tym pierwszym, a w drugim standardowy -3%.


@Doxori:

Kupowałem niedawno odkurzacz Elektroluxa. Chciałem ze strony marketu agd w necie, ale z ciekawości sprawdziłem też oficjalną stronę Elektrolux. Wyskoczył mi tam popup z rabatem 15%, ale jakoś samo znikło po chwili zanim kliknąłem.

Napisałem na czacie strony że mi znikł rabat, a
  • Odpowiedz
@ignorancie: ja nie mam problemu z blatem, może dlatego, że nie jest drewniany ;) ale słyszałam o takich przypadkach już po czasie, takie wątki są dobre właśnie, żeby nie popełniać błędów innych, w czasie remontów wiele szczegółów umyka.
  • Odpowiedz
@Doxori: A ja dla odmiany powiem, że 45cm dla małej rodziny jest lepsze niż 60cm. Jako kawaler 45cm to dla mnie czasem za dużo, bo czekam kilka dni aż ją zapełnię i zaczyna mi brakować potem naczyń, ale dla dwóch - trzech osób to ideolo. Zmywarka chodzi raz na 1-2 dni. Natomiast 60cm mamy w domku letniskowym i jak zjeżdża cała familia (8 osób), to i czasem te 60cm jest mało
  • Odpowiedz
@Doxori mam Whirlpoola i polecam. Opóźniony start, wyświetlacz z informacją ile do końca, szyflada na sztućce, zmywarka sama otwiera się na koniec mycia, więc śmiało możesz ją odpalić i wyjechać na weekend. Kosztowała ok. 1300zl :)
  • Odpowiedz
@Doxori:
1. jeśli twoja kuchnia to nie schowek na miotły to celuj w 60cm
2. bierz szufladę, koszyk sprawia że musisz się zastanawiać jak porozmieszczać sztućce jeśli jest ich sporo żeby się domyły (często łyżka nałoży się na łyżkę i wtedy są niedomyte)
3. mam osobiście niepolecanego tutaj boscha, ciężko mi się odnieść bo faktycznie to moja pierwsza zmywarka ale przyznam że działa już prawie....10 lat? więc nie będę marudzić, bo
  • Odpowiedz
@Doxori jeśli jesteś singlem lub mieszkasz we dwójkę to nie słuchaj się, żeby brać 60, bo będziesz tak długo ja zapełniał, ze ci tam poplesnieje i będzie #!$%@? na cały dom xd wiem z doświadczenia
  • Odpowiedz
@badasq kolego musisz przeczytać instrukcje, wchodzisz w menu ustawień i możesz zmienić żeby drzwi się otwierały we wszystkich programach, ilość podawanego nabłyszczacza również jest w jednym z ustawień. Jeśli zmywarka łączy się z aplikacją można zmienić te ustawienia w aplikacji jeśli nie to z poziomu urządzenia. Wszystko jest w instrukcji.
  • Odpowiedz