Wpis z mikrobloga

Mirki! Stoję właśnie przed zakupem pierwszej zmywarki 45 cm w zabudowie do kuchni. Totalnie jestem zielony w tym temacie. Czy możecie polecić jakąś firmę, konkretny model? Na co zwracać uwagę, jakieś bardzo przydatne funkcje? Wszelkie rady mile widziane. Półka cenowa - średnia. Myślałem, żeby wydać około 2500 zł max, ale nie wiem czy się zmieszczę z czymś sensownym. #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #agd #zakupy #elektronika #kuchnia #meble
  • 199
  • Odpowiedz
Bosch


@Doxori: Ja mam ten model SPV4XMX28E ona jest 45. Szukałem zmywarki która ma światełko na podłogę gdy pracuje. Masz też dodatkowo powiadomienia na telefon z ustawieniami. Posiada szufladę na sztućce na górze. Mogę polecić bo jest cicha.

Z minusów:
Po roku wytarły się oznaczenia najpopularniejszych programów ponieważ są nadrukowane na metalową listwę ale wymieniają w ramach gwarancji. Następnym razem przed wyborem zmywarki szukałbym czegoś z grawerowanymi lub tłoczonymi napisami programów.
  • Odpowiedz
@Doxori: i tak się zapsuje prędzej czy później, a raczej prędzej. Tak ze dwa razy na gwarancji a potem już regularnie co roku.

Chyba że kupisz np. miele za 25000zł ale nie polecam
  • Odpowiedz
@Doxori z mojej strony polecam Amice. 11 lat temu miałem mało kasy jak remontowałem mieszkanie i wszystko kupiłem od nich. Wszystkie sprzęty dalej działają. Jak przeprowadzałem się kilka lat temu do domu to też poszedłem w Amice. Oczywiście w sklepie odradzali, bo jak to tak polską firmę wspierać.
  • Odpowiedz
@Doxori firma nie ma aż tak wielkiego znaczenia bo wszystkie są robione w tych samych fabrykach i to nawet w Polsce.. dobrze mieć szufladę na sztućce, samootwieranie myślę ze też spoko bo środek wysycha szybko. Jak ma być do zabudowy to zwróć uwagę na dostępność elementów do montażu frontu i zwróć uwagę na wysokość zmywarki. Ikeowe z tego co kojarzę mają inną wysokość, żebyś się później nie bujał z montowaniem tego pod
  • Odpowiedz
@chilon: Wy chłopa trolujecie? Mam 45 i wszystko gra, wejdzie garnek i patelnia, wejdzie też talerz, kubek i sztuciec. Wy to chyba jakieś rodziny macie, bo ja żeby zapełnić 60tkę musiałbym najpierw dokupić więcej naczyń do szafek, żeby mieć co brudzić.
  • Odpowiedz
@Smol_PP automatyczne otwieranie to coś czego mi bardzo brakuje - przykład to wyjazd rano na wakacje i wstawienie zmywarki z naczyniami po śniadaniu. Jak zostanie otwarta to po dwóch dniach skis. Zwykle proszę kogoś żeby przyszedł i otworzył. Automat by załatwił sprawę.
  • Odpowiedz
@Doxori ja mogę polecić Boscha , w tej cenie masz serie 4. Fajna jest aplikacja na telefon do tej zmywarki, są dodatkowe programy i pokazuje co robi w danej chwili że jest też dokładny czas kiedy skończy. Dorzuciłbym jednak te dwie albo trzy stówy do modelu ,który otwiera drzwi po zakończeniu mycia. Szuflada jest dla mnie lepszym rozwiązaniem. Teraz bralbym ten model https://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-spv4emx10e-45cm-automatyczne-otwieranie-drzwi-szuflada-na-sztucce.bhtml?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=agd_pmax&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwjeuyBhBuEiwAJ3vuoTsTCq9Zm2o8ZfA-UV21qqmjlbgV_-NyRSfGp893HBXT0fNT2qWGWhoC0wwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Wziąłem po długim zastanowieniu tańszy bez otwieranych drzwi ,a
  • Odpowiedz
@pepedros @Doxori Mam znajomego serwisującego sprzęty agd. Nikt Wam tego tu nie napisał o najważniejszej rzeczy. Pompa. To najczęściej pada. Dlatego polecił mi nie patrzeć jaka firma tylko jaka pompa. Indukcyjna. Coraz mniej firm ją stosuję bo dłużej działa. Ale można coś znaleźć. Jak coś Was interesuje wejdzicie na klinikaagd albo inny serwis z czesciami. Sprawdzie tam jaka jest pompa. Może cos znajdziecie.
  • Odpowiedz