Wpis z mikrobloga

Mirki! Stoję właśnie przed zakupem pierwszej zmywarki 45 cm w zabudowie do kuchni. Totalnie jestem zielony w tym temacie. Czy możecie polecić jakąś firmę, konkretny model? Na co zwracać uwagę, jakieś bardzo przydatne funkcje? Wszelkie rady mile widziane. Półka cenowa - średnia. Myślałem, żeby wydać około 2500 zł max, ale nie wiem czy się zmieszczę z czymś sensownym. #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #agd #zakupy #elektronika #kuchnia #meble
  • 199
  • Odpowiedz
@Doxori Mirek ja mam zmywarkę Electrolux 45cm z szufladka na sztućce u góry i jak najbardziej polecam! Mega intuicyjne menu, bez zbędnych #!$%@?, zabezpiecz blat tak jak ci piszą u góry bo inaczej ci napuchnie. Mój teściu to olał i teraz ma problem bo już ma spuchnięty blat tak że prawie zmywarki nie może otworzyć ( ͡º ͜ʖ͡º), nie bierz zmywarki bez szufladki na sztućce. Bo ten
  • Odpowiedz
@zagor: A gówno, ja mam 45cm i bardzo sobie z narzeczoną chwalimy. We dwójkę musielibyśmy 3-4 dni zbierać talerze i sztućce żeby jakkolwiek ją zapełnić, w dodatku w małym mieszkaniu zżera za dużo miejsca które można inaczej wykorzystać. Oczywiście przy rodzinie to już 60cm zmywarka ma większy sens. Jak masz więcej miejsca w kuchni to też. Ale nie jest tak że zawsze te 60 jest lepsze niż 45.
  • Odpowiedz
  • 1
@tuttifruttis O tak byczku, też się przejechałem na tym gównie... Straszne dziadostwo. Moja 12 latnia najtańsza zmywarka Hotpointa (coś koło 1000 zł) robiła taka robotę że Beko które kosztowało 2500 zł nie ma ani grama podjazdu do tego... Gdyby tylko nie ten sterownik ()
  • Odpowiedz
@Doxori: Nie szalej. Kup coś prostego, bo większość funkcji jest jednak taka sama. Patrz na BOSCH , Siemens, Electrolux. Patrz żeby dno było ze stali. I zastanów się czy wolisz koszyk czy tacę. Ja polecam koszyk
  • Odpowiedz
@Doxori Miras nie kupuj takiej małej. Będziesz miał problem z jej używaniem. Miałem 45 i nie używałem za dużo, bo 2 garnki zajmowały pół zmywarki, do tego patelnia i wchodziło oprócz tego z 6 talerzy. Zawsze wybierałem że garnki to umyję sam, bo zajmują za dużo miejsca tam i wolę tę przestrzeń na talerze poświęcić. Jak już wyszorowałem gary, to lekko brudne talerze od razu też czyściłem i nie było czego zmywać.
  • Odpowiedz
@Doxori: sam system suszenia wpływa na cenę mocno i jest dosyć ważny - zależy jak dobrze będziesz mieć usuniętą wodę a miejsca np. wgłębienia kubków od spodu potrafią trzymać jej sporo i później zamiast wkładać suche do szafki musisz jeszcze wycierać. Rozwiązań jest kilka, statyczne, kondesacyjne czy wspomagane. Są jakieś funkcje automatycznego otwierania drzwiczek czy wentylator, najdroższą opcją jest chyba zeolit, który pochłania wilgoć i zamienia na energię cieplną. Ponoć najlepsza
  • Odpowiedz
@BornToDie69: W starych zmywarkach bym się zgodził z Tobą. W nowych nie ma potrzeby. Suszenie (dokładne) jest częścią cyklu obecnie. W środku masz grzałkę. Nie ma potrzeby otwierania bo naczynia i plastiki w środku są suche jak z szafki.
Mam boscha serii 6 od kilku miesięcy.
  • Odpowiedz
@Rocky3: może teraz tak maja, bo dostawali opinie jak moja. Akurat jestem jednym z niewielu ludzi na świecie, który czyta wszystkie instrukcje i umowy. Zapewniam, że otwieranie drzwiczek jest tylko w eko i nic z tym nie zrobisz. Podobnie z tym że eko to tryb domyślny. A dodatkowe suszenie wymaga nabłyszczacza, bo po to on jest. Ustawienie żeby mniej go ssało jeszcze pogarsza efekty suszenia.
  • Odpowiedz
  • 1
1. Nie daj się namówić na 60 jeśli nie potrzebujesz


@Wu70: Nie wiem kto może nie potrzebować 60. Mieszkam sam, mam 60 i non stop co 2 dni jest pełna. Jak jezdzilem mieszkać kilka dni w miejscu gdzie jest 45 to #!$%@? mnie strzelał, jeden garnek/patelnia i 3/4 zmywarki zawalone

45 to kompromis tylko jak ktos ma mega małą kuchnie + mieszka sam
  • Odpowiedz
@Doxori nie wiem czy to nie jest obecnie standard, ale polecam taką z podświetleniem w środku. 45cm wystarczy, mi to zaczęło przeszkadzać dopiero przy 3 osobach w domu. I teraz niepopularna opinia - w 45 koszyk jest lepszy od szuflady bo ta druga zajmuje dużo miejsca. Jak masz mało brudnych sztućców, to na prawie pustym koszyku ułożysz jeszcze jakieś naczynia. W szufladzie się tak nie da.
  • Odpowiedz
@Doxori polecam bosche, jednego mamy w rodzinie od ponad 20 lat (też 45 cm), trzy różne modele u mnie od 8 lat i u rodziców (dom i działka). Tata często zmywa dwa razy dziennie, bo dużo gotuje. Są niezawodne :).
  • Odpowiedz
@Smartek a mi się bosch kilka miesięcy po gwarancji zepsuł. Grzałka przestała grzać. Usterka na szczęście była dosyć popularna i na elektrodzie szybko znalazłem przyczynę ale pół dnia zeszło na rozbieraniu lutowaniu i składaniu z powrotem. Jakby przyszło dzwonić po fachowca to pewnie z 500 by wziął. A nie dawno poleska od cytryny blokowała pompę i też musiałem rozbierać wszystko. U rodziców siemens chodzi chyba 15lat i wszystko działa i żadna pestka
  • Odpowiedz
Swego czasu byl na wykopie mirek od zmywarek i polecal boscha. Kupilem serie 800, jedna pracuke 7 a druga 5 lat bez jakichkolwiek problemów. Tesciu kupil samsung i juz 2 razy zepsuta
  • Odpowiedz
@kusprzyk no to nieźle, że akurat tuż po gwarancji, jak pech to pech - ja bym sam już nie ogarnął, bo nie umiem lutować. A swoją drogą, Siemens to chyba ta sama fabryka co Bosch? Mi właśnie zepsuł się ekspres do kawy Siemensa ;).
  • Odpowiedz