Wpis z mikrobloga

Mirki! Stoję właśnie przed zakupem pierwszej zmywarki 45 cm w zabudowie do kuchni. Totalnie jestem zielony w tym temacie. Czy możecie polecić jakąś firmę, konkretny model? Na co zwracać uwagę, jakieś bardzo przydatne funkcje? Wszelkie rady mile widziane. Półka cenowa - średnia. Myślałem, żeby wydać około 2500 zł max, ale nie wiem czy się zmieszczę z czymś sensownym. #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #agd #zakupy #elektronika #kuchnia #meble
  • 199
  • Odpowiedz
@Doxori: ja kupiłem najtanszego boscha serie 2, bo serie 4 700zl drozsza miala tylko ladniejsze kosze na naczynia. Graty te same. Dalem 1400zl i zasuwa. Ja wole 45cm bo 60 nie chce mi sie nigdy wykladac i ma mniej wygodne drzwi. Generalnie bosch robi mega trwale zmywarki
  • Odpowiedz
@Waszplayertostulejkowaspierd0lina: ale serio będziesz się czepiał technicznych szczegółów, że coś co efektywnie działa jak grzałka w zasadzie grzałką nie jest?
Wygląda jak grzałka, grzeje jak grzałka i spełnia funkcje grzałki nawet jeśli jest napedzana przez mrówki. ;)
  • Odpowiedz
@Doxori ja kupiłem właśnie boscha. To był wielki błąd bo brakuje jej podstawowej opcji. Nie pokazuje na zmywarce ile zostało do końca cyklu. Można za to sprawdzić w aplikacji na tel. Juz moje stare beko to miala
  • Odpowiedz
@Doxori mam 45cm Beko, całkowicie na poważnie historia z 2021-2022:
1 egzemplarz naprawiany 4-5 razy przez serwis w domu, w końcu wymieniona na nową (inny model)
2 egzemplarz po paru miesiącach również zaczął mieć problemy (inne), również została podjęta decyzja o wymianie na nową (znów inny nowy model)
3 egzemplarz działa już ponad rok bez problemów xd

Otwierane automatycznie drzwi to imo najlepsza i najważniejsza funkcjonalność
  • Odpowiedz
@Doxori:
1) żadnych koszyków na sztućce, tylko szuflada
2) jeszcze przed pierwszym użyciem poklikaj zgodnie z instrukcją i wyłącz samoczynne otwieranie się tuż po skończonym myciu, żeby odparowała, bo żadne meble i żaden blat nie wytrzyma takiej ilości gorącej pary dzień w dzien
  • Odpowiedz
a jak się automatycznie nie otwiera to naczynia nie wyschną aż tego sam nie otworze ?


@Doxori: no właśnie lepiej jak się otwiera to i naczynia lepiej wyglądają jak wyschną
  • Odpowiedz
@Doxori nie kupuj whirpool, suka popsuła mi się równo tydzień po zakończeniu okresu gwarancji () Wybierając model zwróć uwagę by zmywarka miała tacę na sztućce ! Nie koszyczek dokładany tylko wysuwaną osobna taca
  • Odpowiedz
@Doxori: ja miałam w poprzednim mieszkaniu 45 cm i na 2 osoby na spokojnie wystarczało. Miałam też automatyczne otwieranie drzwi po cyklu mycia i akurat mi ta funkcja się przydawała oraz nie sprawiała problemów.

Z mojej strony podpowiem trochę inną rzecz - pamiętaj, żeby mieć dobry dostęp do przyłącza (w razie awarii czy konieczności odcięcia wody, np. jadąc na urlop). U mnie monterzy totalnie to spieprzyli. I tam samo do przyłącza
  • Odpowiedz
@strusmig

>Zmień uklad szafek aby miec 60cm. Serio 45 to był mój największy błąd przy projektowaniu kuchni.


@Poldek0000: przy ilu osobach w domu?


Też przy dwóch. Jak masz dzieci to 2x60 najlepiej , jedna na brudne naczynia a z drugiej wyciągasz umyte ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@PawelW124

@Doxori: Rok temu fachowiec który naprawiał mi 12 letniego Boscha powiedział że tylko Bosch i Siemens robią porządne zmywarki.

To chyba o Miele zapomniał. Mamy Ja w biurze, codziennnie od lat po 2-3 razy uruchamiana - czasem na talerzach pół obiadu ktoś zostawi. Mimo kompletnego braku szanowania sprzętu działa bez zarzutu. Tylko ta cena (,)
  • Odpowiedz
@Smol_PP: nie czepiam się, po prostu zwracam uwagę, że nie jest to grzałka i że żadna zmywarka nie używa grzałek do suszenia - z technicznej strony lepiej być dokładnym niż nie być. Jak chcesz to możesz to nazywać to nawet ogniskiem, skoro spełnia funkcje ogniska, jest to Twoja sprawa skoro Ci to nie przeszkadza, ja wolę być dokładny, nie musisz mnie atakować z tego powodu.
  • Odpowiedz
@Waszplayertostulejkowaspierd0lina: Nie atakuje mireczku. Po prostu wydaje mi się zbędne czepianie się o detale skoro efektywnie to grzałką jest. Takie trochę "well actually". Działa.jak grzałka, nie jak ognisko. Nie ma dymu ani ognia. Ma powierzchnię która się nagrzewa tyle, że nie z pomocą elektryczności, a reakcji chemicznej. Wiesz, że grzałki są nie tylko elektryczne, ale również chemiczne.
  • Odpowiedz