Wpis z mikrobloga

Mirki! Stoję właśnie przed zakupem pierwszej zmywarki 45 cm w zabudowie do kuchni. Totalnie jestem zielony w tym temacie. Czy możecie polecić jakąś firmę, konkretny model? Na co zwracać uwagę, jakieś bardzo przydatne funkcje? Wszelkie rady mile widziane. Półka cenowa - średnia. Myślałem, żeby wydać około 2500 zł max, ale nie wiem czy się zmieszczę z czymś sensownym. #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #agd #zakupy #elektronika #kuchnia #meble
  • 199
  • Odpowiedz
@Doxori WHIRLPOOL robi a dzień dzisiejszy bardzo dobre zmywarki i nie ma problemu z częściami do niej jeżeli coś się popsuje, ewentualnie BOSCH ale ich cena jest wyższa niż poprzednika
  • Odpowiedz
@Doxori: podbijam temat szuflady - skrzyneczka nie jest tak efektywna i zajmuje dużo miejsca, co jest cenne przy małej zmywarce. uważaj na to, czy sama się otwiera, ja mam tę funkcję i lubię, ale słyszałam, że potrafi wyrządzić szkody drewnianym blatom. ;)
  • Odpowiedz
@Doxori: ja mam Electrolux i jest mega dobrze, też 45
To co lubię to światełko, że pracuje, na każdym trybie otwiera się sama i ma osobno szufladę na sztućce
No i wcale nie była kosmicznie droga
  • Odpowiedz
@Doxori: też niedługo będę zakupem, wiec podzielę się moimi spostrzeżeniami. Jeśli chodzi o firmę, to generalnie większość poleca bosch, siemens, elektrolux. Ja wybrałem tego ostatniego.

Niektórzy piszą, żeby brać modele ze stalowym dnem. Z tego co czytałem i się dowiadywałem, to nie ma to żadnego znaczenia. Plastikowe zbiorniki są robione w całości, bez łączeń, więc nic nie pęknie. Stal to jedynie kwestia estetyczna i może bardziej higieniczna (wytrzyma nieco większe temperatury),
  • Odpowiedz
  • 16
Sprawdź ofertę Ikei. Oni sprzedają markowe zmywarki (bosch, Electrolux etc) z bezpłatną 5-letnią gwarancją
  • Odpowiedz
@Doxori: niedawno przerabiałem temat. Bosch lub Siemens (bo też Bosch). Szuflada obowiązkowo - przydaje się. Otwieranie po zakończeniu zbędne - masz led lub wyświetlacz z czasem skierowane na podłogę przed zmywarką = wiesz kiedy zakończyła (picrel). Poza tym powiadamia w aplikacji na telefonie jak chcesz.
Smol_PP - @Doxori: niedawno przerabiałem temat. Bosch lub Siemens (bo też Bosch). Szu...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 23
@Doxori po skończeniu cyklu, w zmywarce pozostaje para wodna, która osadza się na naczyniach, przede wszystkim na plastikowych. Dzięki uchylaniu drzwi, naczynia dosuszają się. Nie mam tej funkcji, ale jak pamiętam, to po cyklu sam otwieram drzwi i jest lepiej osuszone niż bez otwierania. Moja pierwsza i obecna zmywarka to Bosch. Mam ją już około 7 lat i takie same pokupowałem rodzinie. 3 sztuki pracują i nie było w nich żadnych poważnych
  • Odpowiedz
@Doxori Bez otwarcia drzwi naczynia też wyschną, ale zajmie to dłuższy czas i plastiki będą mokre. Wszystko zależy ile czasu po zakończonym cyklu wyjmiesz naczynia.
  • Odpowiedz