Wpis z mikrobloga

Mirki! Stoję właśnie przed zakupem pierwszej zmywarki 45 cm w zabudowie do kuchni. Totalnie jestem zielony w tym temacie. Czy możecie polecić jakąś firmę, konkretny model? Na co zwracać uwagę, jakieś bardzo przydatne funkcje? Wszelkie rady mile widziane. Półka cenowa - średnia. Myślałem, żeby wydać około 2500 zł max, ale nie wiem czy się zmieszczę z czymś sensownym. #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #agd #zakupy #elektronika #kuchnia #meble
  • 199
  • Odpowiedz
@Doxori nie wiem ocb z ciśnieniem na 60cm. jak nie masz dużej rodziny to 45 powinno styknąć. ja mam 45 i i tak uruchamiam raz w tygodniu.

szufladka na sztućce to było dla mnie główne kryterium, no i szukałem tylko boscha i whirlpoola. wyświetlanie czasu na podłogę też jest super i fizyczne przyciski na plus
  • Odpowiedz
Wy chłopa trolujecie? Mam 45 i wszystko gra, wejdzie garnek i patelnia, wejdzie też talerz, kubek i sztuciec. Wy to chyba jakieś rodziny macie, bo ja żeby zapełnić 60tkę musiałbym najpierw dokupić więcej naczyń do szafek, żeby mieć co brudzić.


@O_i_l:

A najlepsze jest, ze wcale ta 60tka wcale tak rewelacyjnie nie wychodzi :]

Jak nie moze jej zapelnic codziennie, to po co 60tka. Zeby dluzej stalo brudne naczynie i smierdzialo
  • Odpowiedz
ustawić, że ma się włączyć w środku nocy i rano masz czyste naczynia


@pepedros: albo jak ktoś ma fotowoltaikę to w środku dnia, żeby na swoim prądzie pracowała
  • Odpowiedz
@badasq: ty się naucz używać bosha bo wszystko można ustawić a opowiadasz bzdury np że drzwi otwiera tylko na eko xd
Nabłyszczacz ma 10 poziomów ustawień ile ma go pobierać.
  • Odpowiedz
@Doxori: Dobry bajer to wysuwane uchwyty pod patelnie, wtedy w pionie zajmują mniej miejsca. Polecam również czas wyświetlany na podłodze.

Jak kupowałem swoją to uczepiłem się programu 1/2 załadunku przez co ograniczyłem wybór, ale patrząc po czasie raczej nie warto było. Mało z tego korzystam. Jest jeszcze opcja pracy na ciepłej wodzie czyli teoretycznie oszczędności ale w skali roku to będzie raczej nieduża kwota.
  • Odpowiedz
1. Nie daj się namówić na 60 jeśli nie potrzebujesz


@Wu70: Tylko, że właściwie ja nie wiem, do kogo 45 jest dedykowana. Raz miałem okazje z takiej korzystać, na AirBnb i tylko wtedy była dobrym wyborem, bo miałem 10 kubków, jeden garczek i kilka talerzy. Jak kupiłem pierwsze mieszkanie i zamawiałem sprzęt, to też wszyscy mówili, że 60 to za duża dla singla i nie uzbieram przez tydzień do pełna. I
  • Odpowiedz
@Doxori: Bosh, super jakosc i bezawaryjność. Wszystko inne to gowno. Electrolux to elektrośmieć, który się zepsuje po 2 latach i będzie się nadawał jedynie do kosza. Bosh i LG to jedyne marki, które produkują własne produkty, cała reszta leci w jednej wielkiej fabryce tylko zmienia się metka i cena.
  • Odpowiedz
@Doxori: Polecam zmywarkę z szufladą na sztućce oraz automatyczne otwieranie. Co do marek to polecam Electrolux, Bosch, Samsung. Odradzam Whirpool (ja i wiele innych osób miało problemy z gwarancją)
  • Odpowiedz
@Doxori: Bierz 60 jeśli tylko możesz. Nawet jeśli aktualnie mieszkasz sam. Mam 45 w domu i nie jest wygodna- kilka talerzy i dwa garnki i masz pełną zmywarkę bo jest nieustawna przez swoją wielkość. Sprawdzi się jeśli będziesz wrzucał tylko standardowe talerze i szklanki.
  • Odpowiedz
Wyjątkowo polecam przeczytanie instrukcji obsługi. Można się dowiedzieć co dokładnie robią te programy typu Boost, Glass Care itp., ile prądu pobierają, ile wody.
W Electroluxie można też ustawić twardość wody, którą można znaleźć na stronie waszych wodociągów. Dzięki temu sól jest lepiej dozowana i szklanki mają mniej zacieków.
  • Odpowiedz
@Doxori: Nie patrz na oznaczenia A B C D że produkt jest EKO! Te oznaczenia mają się tylko do planu mycia ECO w zmywarce, wszystkie inne nie są eco i zjadają tyle samo wody,prądy jak A czy klasa G.

Weź najcichszą w limicie ceny np jakoś Bosch/Simens seria 4 z 3 szufladami. (To ta sama firma różnią tylko logiem).
  • Odpowiedz
  • 0
@Doxori program godzinny (60stopni nie zmienia sie tego wcale), szuflada na sztućce, 60tka, dioda informującą o pracy przy zabudowanej + sygnal o koncu pracy, samsung, używać proszku, soli i nabłyszczacza osobno.
  • Odpowiedz
@Doxori: Ja kupiłem niedawno taką https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy/zmywarka-beko-bdis38040a
Co prawda jeszcze jej nie używałem, ale zgłębiałem temat i ma ona bardzo ważne funkcje dla zmywarki 45 cm:
- taca na sztućce na samej górze, dzięki czemu oszczędzisz miejsce na koszyk ze sztućcami
- regulowana wysokość wyższej półki, że możesz ją dostosować do wysokości garnków
- wyświetlanie na podłodze pod spodem czy pranie się zakończyło
- chyba ma też auto otwieranie po skończeniu mycia
  • Odpowiedz