Wpis z mikrobloga

Mirki! Stoję właśnie przed zakupem pierwszej zmywarki 45 cm w zabudowie do kuchni. Totalnie jestem zielony w tym temacie. Czy możecie polecić jakąś firmę, konkretny model? Na co zwracać uwagę, jakieś bardzo przydatne funkcje? Wszelkie rady mile widziane. Półka cenowa - średnia. Myślałem, żeby wydać około 2500 zł max, ale nie wiem czy się zmieszczę z czymś sensownym. #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #agd #zakupy #elektronika #kuchnia #meble
  • 186
  • Odpowiedz
@Doxori: Wszyscy moi znajomi mają Boscha. Jest do tego dużo części, więc nawet jak coś nawali to łatwo i tanio można naprawić.
Protip: lepiej kupić większą niż mniejszą, zawsze można puścić ją na 1/2 wsadu, a jak masz np. najazd gości to w drugą stronę to już nie zadziała.
  • Odpowiedz
@Doxori: jak nie masz dużej rodziny to 45 wystarczy, nie słuchaj @zagor

Dzięki temu mógł odpalać więcej cykli w tygodniu, czyli dostępność czystych naczyń będzie większa. W przeciwnym wypadku załadowanie brudnej zmywarki bedzie ci zajmować 3 dni albo będziesz włączał w połowie zapełniona
  • Odpowiedz
@Doxori: półka na sztućce na górze, zabezpieczenie blatu przed parą, samoczynnie otwierane drzwiczki. Szukaj z 2 pompami z silnikiem inwerterowym. IKEA ma 200 zł droższe modele ale dają 5 lat gwarancji. Mam i polecam
  • Odpowiedz
@Benio_Czarodziej: chyba nie rozumiesz. Może jeszcze jakieś tańsze lub starsze modele mają otwieranie - nowe już nie, bo nie ma potrzeby. Wszystko jest suche, bo mają grzałkę w środku. Wygoogluj Bosch PerfectDry
  • Odpowiedz
@Doxori wszystko byle nie Samsung (przynajmniej nie 45, bo 60 podobno mają nieco inną budowę). Niby w zmywarce nie ma się co zepsuć, ale przez 3 lata użytkowania tej szmelc był serwisowany min 5 razy, po kolejnej awarii po prostu poszla do wywalenia. Sasiad, który kupił delikatnie inny model 45 samsunga zrobił dokładnie to samo. Zmieniłem na boscha i nic się nie dzieje od 4 lat. Tymczasem 90% pozostałego AGD mam też
  • Odpowiedz
@Smol_PP: Ja właśnie spoglądam na to z drugiej strony. Jak mam automatyczne otwieranie drzwi po zakończonym cyklu to nie interesuje mnie światełko czy projektor z czasem na podłodze, że zmywarka działa lub nie. Wstawiam rano, na noc lub jakkolwiek i tyle. Skończy się "pranie" i to wyjmę za jakiś czas. I przy małej zmywarce obowiązkowo szuflada, a nie koszyk na sztućce.
  • Odpowiedz
Nie wiem kto może nie potrzebować 60. Mieszkam sam, mam 60 i non stop co 2 dni jest pełna. Jak jezdzilem mieszkać kilka dni w miejscu gdzie jest 45 to #!$%@? mnie strzelał, jeden garnek/patelnia i 3/4 zmywarki zawalone


45 to kompromis tylko jak ktos ma mega małą kuchnie + mieszka sam


@rdy: nie ma o czym dyskutować, kupujesz tyle ile potrzebujesz, dlatego powinien ocenić co mu potrzebne a nie słuchać
  • Odpowiedz