Wpis z mikrobloga

Mirki! Stoję właśnie przed zakupem pierwszej zmywarki 45 cm w zabudowie do kuchni. Totalnie jestem zielony w tym temacie. Czy możecie polecić jakąś firmę, konkretny model? Na co zwracać uwagę, jakieś bardzo przydatne funkcje? Wszelkie rady mile widziane. Półka cenowa - średnia. Myślałem, żeby wydać około 2500 zł max, ale nie wiem czy się zmieszczę z czymś sensownym. #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #agd #zakupy #elektronika #kuchnia #meble
  • 199
  • Odpowiedz
@Doxori jedna osoba to żadna próbka badawcza ale u mnie Samsung długo nie pochodził, wymieniłem na Boscha i jestem z niego bardziej zadowolony. Ktoś już chyba wspomniał o szufladzie na sztućce - polecam, jest dużo lepsza niż koszyczek.
  • Odpowiedz
@Doxori jak nie masz opcji na 60, to bierz 45 bez zastanowienia. Miałem to samo u siebie i 45 electroluxa (pod marką IKEA) chodzi bezawaryjnie już 10 lat. W małej kuchni ważniejsza jest pojemność szafek i miejsc do przechowywania, a nie to czy po rodzinnym obiedzie wstawisz naczynia na 1 czy 2 razy.
  • Odpowiedz
@O_i_l: Nie, nikogo nie troluję. To jest oszczędność 15cm i niczego więcej. Zużycie wody i prądu dokładnie takie samo. Nawet jak nie ładujesz pod korek, to naczynia są lepiej domyte bo przestrzeń na strumienie wody są większe. A jak masz gości to zawsze upcha się w to więcej.
  • Odpowiedz
Miałem Electroluxa za prawie 3000zł i się zepsuł po 5 latach.
Teraz wziąłem na próbę Amicę za 1200zł, ciekawe ile wytrzyma - jeśli tyle samo to wolę tańsze wymieniać, bo myją podobnie.
  • Odpowiedz
Półka cenowa - średnia. Myślałem, żeby wydać około 2500 zł max, ale nie wiem czy się zmieszczę z czymś sensownym.


@Doxori:

licz sie z tym, ze 5-8 lat pociagnie zmywarka (bo o ile nie mieszkasz sam, to zmywarka bedzie chodzic codziennie), pozniej zaczna sie mniejsze badz wieksze koszty zwiazane z naprawami (plastiki ulegaja degeneracji od czasu/chemii), elektronika/mechanika tez lubi sie czasem zepsuc.

Wiekszosc bajerow typu wyswietlacz a podlodze, sprawdza sie jak
  • Odpowiedz
@krucheandruty: Ale teraz już nie masz wilgotnych naczyń po zakończeniu cyklu. Suszenie jest częścią cyklu. Przynajmniej ja nie mam w bosch serii 6. Wszystko łącznie z plastikowymi pojemnikami suche. Nic nie ma prawa skisnac.
  • Odpowiedz
@Doxori: widzę mnóstwo ludzi jara się półką na sztućce - wydaje mi się, że trochę uwierzyli w marketing - to jest/było sprzedawane jako cudowna oszczędność miejsca względem koszyka. No oszczędza miejsce na 3-4 talerze albo malutki garnek... natomiast sztućce musisz układać jeden po drugim zamiast je wrzucić do koszyka i nara. I tak się wszystko umyje, dosłownie na palcach jednej ręki wyliczyć mogę jak mi się coś w koszyku nie umyło.
  • Odpowiedz
@Doxori: nie kupuj 45 - cenowo nie jest tansza od 60, przestrzen do mycia zawsze sie przyda - nie musisz myc codziennie a np. co 2 dni, no chyba ze 15 ratuje sytuacje... ja myslalem ze mi uratuje i prawie kupilem... i kupilem 60 - kuchnia wyszla troche bardziej ciasna ale 60 to jest to, to juz lepiej pralke miec mniejsza niz zmywarke ()
  • Odpowiedz
@Doxori: przydatne jest światełko które pokazuje czy zmywarka jest włączona. Niektóre modele bodajże Samsunga mają mini rzutnik i pokazują minuty do końca na podłodze, w sumie całkiem przydatne jak np chcesz poczekać jak skończy i wyjść.
blat trzeba od spodu podkleić dołączona folia, ludzie często o tym zapominają.
  • Odpowiedz