Wpis z mikrobloga

Mirki! Stoję właśnie przed zakupem pierwszej zmywarki 45 cm w zabudowie do kuchni. Totalnie jestem zielony w tym temacie. Czy możecie polecić jakąś firmę, konkretny model? Na co zwracać uwagę, jakieś bardzo przydatne funkcje? Wszelkie rady mile widziane. Półka cenowa - średnia. Myślałem, żeby wydać około 2500 zł max, ale nie wiem czy się zmieszczę z czymś sensownym. #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #agd #zakupy #elektronika #kuchnia #meble
  • 199
  • Odpowiedz
@Doxori: model nie zrobi za dużej różnicy ale:

1. Nie daj się namówić na 60 jeśli nie potrzebujesz

2. Zamontuj wyżej żeby nie schylać się codziennie, to jest ultra rzadki protip o którym jeszcze nie wiem większość wykopków
  • Odpowiedz
@Doxori: bosch to gówno, nie kupuj tego. 5 lat temu po 15 latach pracy padł mi mastercook, kupiłem topowego, wszystkomającego boscha. Bo miał ten wyświetlacz na podłodze, bo miał wykrywanie zabrudzeń i dostosowywanie mycia z ograniczeniem zużycia wody (liczylem na odpowiednik mycia tylko dołu z mastercooka) no i samoczynne otwieranie drzwiczek, do tego programowalny start i pewnie milion innych funkcji których nie pomnę. Jakoś 4k kosztował i na Ceneo 4.9 ocena
  • Odpowiedz
@Doxori:
Electrolux jest spoko
- Osobna półka na sztućce zamiast koszyka
- otwiera się samoczynnie po skończonym programie
- wyświetla czas pozostały do końca na podłodze

Ja mam 60 ale pewnie są też odpowiedniki mniejsze. W każdym razie polecam, ja jestem zadowolony
  • Odpowiedz
@Doxori nie słuchaj... Mam 45 i jest super. Od 5 lat firmy Amica. Najważniejsze przy takiej wielkości to to żeby miała wysuwana tace na sztućce a nie kosz. Jest i tak mało miejsca a kosz jeszcze bardziej go ogranicza.
  • Odpowiedz
@Doxori ja polecam whirpool. Funkcjami mycia nie zawracałbym sobie głowy bo i tak używa się najczęściej jednego programu. Opcja automatycznego otwierania zmywarki po umyciu super sprawa
  • Odpowiedz
@Doxori tak skończy mycie, uchyla drzwiczki i pięknie wszystko schnie. Dobra opcja. Bierz najprostszą bo i tak będziesz korzystał maks z dwóch programów. Jak Mirki w zestawie ze zmywarką jest folia do oklejenia blatu od spodu, przyklejasz i nie ma prawa nic się stać z blatem
  • Odpowiedz
@Doxori: nie czytałem wszystkich odpowiedzi, ale po jakiejś (nie pamiętam) kupiłem w 2009 Boscha (nie z tych najtańszych) i śmiga bez zarzutów do teraz. 6-7x na miesiąc. Wygląda w środku i na zewnątrz jak nowa, oczywiście mało nowocześnie, ale nic kompletnie się nie działo. Używam dwóch programów, jeden 95%, drugi 5%. Następną kupię Bosch.
  • Odpowiedz
@Doxori a ja Ci powiem, że jak mieszkasz sam to 45 spokojnie wystarczy, ja muszę kilka dni zbierać, żeby zapełnić całą zmywarkę a mam 45. No chyba że 2 lub więcej osób to wtedy 60
  • Odpowiedz
@Doxori: ja mam SPV4EMX10E Bosch i jest okej. Dla dwóch osób pojemność w sam raz (ale garnki i patelnie zwykle ręcznie myje, choć jakis pojedynczy by się zmieścił - nawet jakby było więcej miejsca to bym ręcznie myl). Otwieranie po zakończeniu
  • Odpowiedz
@Doxori jeśli masz kuchnię połączoną z salonem to zwróć uwagę na to jak głośna jest zmywarka. Zastanów się czy wolisz szufladę czy koszyk na sztućce, czy górna szuflada ma regulację wysokości, czy te wihajstry do trzymania talerzy się składają, czy są na stałe (składane lepsze, bo jak będziesz chciał umyć same gary, to się pręty nie pogną). Dodatkowo podpowiem, że suszarki Siemensa (nie wiem czy wszystkie) mają technologię dosuszania z wykorzystaniem zeolithu.
  • Odpowiedz