Wpis z mikrobloga

ale w czasach kiedy ludzie płacili za dzwonki był jeden komputer w mieście powiatowym i że dwa w wojewódzkim,


@Deska_o0: no tak średnio bym powiedział.
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten co miał pierś komórkę, potem kompa xD
  • Odpowiedz
@enforcer: W 2002 roku jedyny komputer na wsi (40 domów) był u mnie i sąsiedzi przychodzili jak coś było potrzeba, w 2004 pojawił się dopiero drugi i jakoś to ruszyło, internet na początku miałam z tps 0202122, telefon oczywiście wtedy nie działał i trzeba było tylko w nocy bo w dzień do rachunek jak za zboże, potem 2004 rok i już modem USB i zawrotne 0,5Mbit z całych 56kbit ale to
  • Odpowiedz
Chłopie w 2000 roku gospodarstw z kompem i dostępem do Internetu nie było nawet 10% (pewnie z 6%) w skali kraju a te 10% to raczej nie brały się z wiosek. Jedyne co tu jest oczywiste to to że #!$%@? kocopoły.


@JackobC: kto tu mówi o roku 2000? Potrafisz czytać? Kiedy miałeś pierwszy telefon komórkowy? 2005-2006? A może później?
W 2008 już prawie połowa Polski miała dostęp do internetu w domu,
mlodir - >Chłopie w 2000 roku gospodarstw z kompem i dostępem do Internetu nie było n...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@CheSlaw pamiętam że moja nokia 7250 mimo posiadania podczerwieni nie przyjmowała żadnych zewnętrznych plików więc domyślam się że jesteś szcyl który przegapił ten etap.

Co innego późniejsze czasy sony ericssonów czy sagemów z kilkoma MB pamięci i nawet BT.
  • Odpowiedz
możesz nie wiedzieć ale w czasach kiedy ludzie płacili za dzwonki był jeden komputer w mieście powiatowym i że dwa w wojewódzkim, zresztą telefonu i tak nie dało się podłączyć do komputera, kompozytor był jedyną opcją kopiowania


@Deska_o0: O kurde XD. Tak, jasne, w latach dwutysięcznych był tylko jeden komputer w mieście powiatowym i dwa w wojewódzkim. Tylko jakoś w moim powiecie kompy były czymś powszechnym. No tak, pewnie akurat żyłem
  • Odpowiedz
@Deska_o0: co za bzdury. Kabelek z allegro, dzwonki z emule i kosiles taka kase na wsi, ze glowa mala.
W 2005 roku to ja juz mialem k750i z multi taskingiem, gadu-gadu, irc w tle do tego przegladarka i sluchanie muzyczki.
A to wszystko za jedyne 5mb/5zl. Strony wazyly wtedy po kilkanascie kilobajtow
  • Odpowiedz
Tak, jasne, w latach dwutysięcznych był tylko jeden komputer w mieście powiatowym i dwa w wojewódzkim.


@Zawulon: tak jasne, w latach dziewięćdziesiątych był tylko jeden komputer w mieście powiatowym i dwa w wojewódzkim, przecież w latach dwutysięcznych irda zakończyła kupowanie dzwonków

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten co miał pierś komórkę, potem kompa xD


@GregPelka: ja, komputer kupili ci przecież rodzice, mnie nie było stać a telefon był mi potrzebny

Kabelek
  • Odpowiedz
Widze same komentarze kretynow ktorzy pisza, ze byly 3 komputery w miescie wojewodzkim albo nikt nie mial komorek czy po wprowadzeniu Neostrady kazdy (doslownie kazdy xd) mial dostep do stalego lacza. Telefonia mobilna byla w ograniczonym zakresie od lat 90-tych ale tutaj tez wiadomo kogos przerasta sprawdzenie google tylko beda powtarzac swoje bzdury.

Ogolnie postep byl stopniowy, bylo wiele roznych technologii a to, ze wykopki pisza brednie o jednym komputerze czy jacys
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Ziomuś, straszne pierdy wciskasz. W Polsce kiedy komputer był powszechną rzeczą, komórka to była rzadkość, dokładnie odwrotnie jak piszesz.
  • Odpowiedz
dokładnie odwrotnie jak piszesz.


@OmeN44: w którym miejscu napisałem że komórki były popularne? Dlaczego próbujesz przypisać mi autorstwo czegoś co sam wymyśliłeś? Ja tylko odnoszę się do późnych lat 90 kiedy to kupowało się dzwonki
  • Odpowiedz
#!$%@? praktycznie kazdy tutaj porwierdza


@ZielonyRozpustnik: xD²

bo zyles w wiosce zabitej dechami i tam dopiero od maszyn do pisania sie odchodzilo xd


@ZielonyRozpustnik: Jaki śmieszny agresorek.

Jak taki zaprawiony w internetowym boju jesteś to wyszukaj sobie jak wyglądały statystyki posiadania komputera oraz dostępu do internetu w Polsce w 2002 roku. O 2000 nie będę wspominał, bo wtedy nie było jeszcze nawet neostrady. Ja za Ciebie roboty wykonywał nie będę,
  • Odpowiedz
@Deska_o0 pamiętam że później kupiłem adapter do pc na IRDE. Do teraz mam go. A dzwonki miały tak fatalna jakość że nagrywało się przez głośnik. Później się wycwanili i podczas odsłuchiwania były reklamy żeby tak nie kopiować eh. Pamiętam że w ogóle dużo telefonów nie miało możliwości wysyłania plików. Kumpel na siemensie mógł praktycznie każdy plik wysłać. A ja nie mogłem eh
  • Odpowiedz
Pamiętam, miałem niezłą bekę z ludzi którzy płacili za dzwonki które również dobrze można było sobie na ten telefon skopiować z komputera.


@CheSlaw: Nie wiem czy pamiętasz, ale to nie były czasy kiedy podłączanie telefonu do kompa to była standardowa rzecz, ładowarki były dedykowane, a kabelek usb to często było poszukiwanie po lokalnych przybytkach GSM i łudzenie się że będzie kosztował mniej niż 50zł.

W takich sytuacjach lepiej było wydać te
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Przecież Komputer był praktycznie w każdym domu już w roku 2000 i to w powiecie xD
A telefony kiedy wchodziły? Pierwsze Sony Ericssony były w obiegu u mainstreamu w ~~2003-2005
  • Odpowiedz