Wpis z mikrobloga

miałem niezłą bekę z ludzi którzy płacili za dzwonki które również dobrze można było sobie na ten telefon skopiować z komputera


@CheSlaw: mozna bylo nawet w telefonie w przegladarce wybrac opcje "pobierz na komputer" i z telefonu tez bylo bez placenia, tylko trzeba bylo miec pakiet na internet zeby sie oplacalo a wtedy nikt nie mial

Telefony miały kompozytorzy dzwonków. Mogłes o ile czytałeś zapis nutowy ręcznie wklepać sobie melodyjkę.


@
  • Odpowiedz
możesz nie wiedzieć ale w czasach kiedy ludzie płacili za dzwonki był jeden komputer w mieście powiatowym i że dwa w wojewódzkim


@Deska_o0: Ty chyba przybyłeś z innego wymiaru.
  • Odpowiedz
możesz nie wiedzieć ale w czasach kiedy ludzie płacili za dzwonki był jeden komputer w mieście powiatowym i że dwa w wojewódzkim, zresztą telefonu i tak nie dało się podłączyć do komputera, kompozytor był jedyną opcją kopiowania


@Deska_o0: co xD wcale tak nie było
  • Odpowiedz
mam na myśli późne lata dziewięćdziesiąte, a


@Deska_o0: no to znowu - wtedy telefony komórkowe miało jeszcze mniej ludzi niż komputerów, a te pobieranie dzwonków było bardzo mało rozpowszechnione.

Jeśli piszemy o pobieraniu dzwonków z sms to w domyśle piszemy o latach 1999-2004 bo tylko wtedy to właściwie istniało. O ile był duży problem ze zgraniem pliku na telefon w 2000, pisanie że nie było komputerów to bzdura.
Lata ci się
  • Odpowiedz
@mlodir: ,,Ja tak miałem czyli każdy tak miał'' - Rozpowszechnienie internetu dzięki Neostradzie to okolice roku 2005, wcześniej to ludzie chcąc korzystać uczęszczali do kafejek (u mnie w okolicznej za godzinę płaciło się złotówkę). Taka Nokia 3310 była popularna rok, dwa lata wcześniej niż ,,boom'' na podpinanie łącza internetowego w gospodarstwach domowych.
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Co xd. Czasy gdy jeden komputer był w mieście powiatowym to chyba lata 80. W latach 90 dużo ludzi miało własnego PC-ta, a popularność komórek to lata 2000
  • Odpowiedz
możesz nie wiedzieć ale w czasach kiedy ludzie płacili za dzwonki był jeden komputer w mieście powiatowym i że dwa w wojewódzkim, zresztą telefonu i tak nie dało się podłączyć do komputera, kompozytor był jedyną opcją kopiowania


@Deska_o0: na meme jest mowa o dzwonkach polifonicznych i crazy frog, więc już o trochę nowszych czasach czyli 2010 rok gdzie internet i telefony które mozna było podłączać do kompa były dość powszechne i
  • Odpowiedz
możesz nie wiedzieć ale w czasach kiedy ludzie płacili za dzwonki był jeden komputer w mieście powiatowym i że dwa w wojewódzkim, zresztą telefonu i tak nie dało się podłączyć do komputera, kompozytor był jedyną opcją kopiowania


@Deska_o0: crazy frog powstał w 2003, wtedy tyle komputerów co mówisz było może na jakimś podkarpaciu
  • Odpowiedz
resztą telefonu i tak nie dało się podłączyć do komputera, kompozytor był jedyną opcją kopiowania


@Deska_o0: niektóre dało się, do swojej nokii miałem taki kabel, wkładało się go pod baterię, nie pamiętam ile kosztował ale bardzo dużo jak na tamte czasy jak za zwykły bajer który niewiele dawał.
gigadude - >resztą telefonu i tak nie dało się podłączyć do komputera, kompozytor był...

źródło: 51YaUTtCoFS._AC_UF1000,1000_QL80_

Pobierz
  • Odpowiedz
nie wiedzieć ale w czasach kiedy ludzie płacili za dzwonki był jeden komputer w mieście powiatowym i że dwa w wojewódzkim, zresztą telefonu i tak nie dało się podłączyć do komputera, kompozytor był jedyną opcją kopiowania


@Deska_o0: komputery wtedy były, nie było tylko kabla USB do telefonu.
  • Odpowiedz