Wpis z mikrobloga

  • 0
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany

>Mój pierwszy komputer to rok 99


@mlodir: Kolego poprzednik pisał raczej o latach początku telefonizacji a wtedy komputery PC nie były jeszcze takie popularne bo w większosci były to Amiga.

Co ty #!$%@?? Amiga to lata 90' i to wczesne. W Polsce telefonia komórkowa ledwie raczkowała jak w 1996 roku powstał Polkomtel (później Plus). Czasy kiedy zwykły pierd gimnazjalny miał komórkę, to połowa lat 2000.
  • Odpowiedz
zresztą telefonu i tak nie dało się podłączyć do komputera


@Deska_o0: nie no, aż tak źle nie było. Za to każdy telefon miał własny format wtyczki który czasem działał tylko z danym modelem i inne telefony tego samego producenta już były z nim niekombatybilne.
  • Odpowiedz
możesz nie wiedzieć ale w czasach kiedy ludzie płacili za dzwonki był jeden komputer w mieście powiatowym i że dwa w wojewódzkim


@Deska_o0: internet w miastach zaczął się popularyzować w 2003r, a booom był w 2005r, wtedy miał już prawie każdy.
I dokładnie pamiętam jak na jeszcze windowsie 98, szukałem pliki midi w internecie aby wrzucić na telefon, choć to się bardziej pisało.
  • Odpowiedz
Pierwszy komputer miałem chyba w 1993 (286) i pocinałem w Mortal Kombat i Norton Commander XD potem pod koniec lat 90 miałem coś z procesorem Celeron 300MHz i modem, dopiero po 2000 stale łącze osiedlowe i nowszy komputer na procku Pentium IV 3GHz z technologia HT :D Moi znajomi też mieli komputery od polowy lat 90. W podstawówce nie mieliśmy telefonów, dopiero w 2000 w liceum kilka osób spoza miasta miało plus
  • Odpowiedz
@Deska_o0 #!$%@?, najpierw byly komputery a potem telefony z polifonia. jak mialem pierwsza komorke w chyba '99 to na kompach juz dawno soulseekiem z neta muze sciagalem.
  • Odpowiedz
@dom021 ja miałem co miesiąc telefon doładowywany za 50 zł to pierwsze co kupowałem za bodajże 10.98 pln grę na telefon, najlepsze były oczywiście te z gameloft - prince of piersia, King Kong, splinter cell. Dopiero później nadeszły czasy sony Ericssonów, bluetooth i instalek
  • Odpowiedz
Kupiłem sobie jakieś kabelki do Nokii. Nie pamiętam czy żeby ściągnąć simlocka czy ot tak sobie kupiłem. I powgrywałem sobie jakieś obrazki, melodyjki, loga operatora. Wgrałem też kumplowi, sąsiadowi. Po dwóch dniach przyleciało ze trzech jego kumpli żeby im też wgrać. Później jakieś dzieciaki przylazły. Powgrywałem im wszystko za darmo. Później przez lata dzień dobry mi mówili i kłaniali się w pas. :D
  • Odpowiedz