Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ej no, wpis sie przeciez nadaje, troche smieszkow nie zaszkodzi :)

"Dziecko jest otwarte na świat jaki otrzyma, i zdolne do jego zmiany dużo bardziej niż my :) "
Uwielbiam natalistow z rana do kawy.

A jaki swiat otrzyma? Zaraz mi powiecie ze nigdy w historii ludzkosci nie bylo tak super jak teraz. Troche bym polemizowal bo mam wrazenie ze francuz w latach 70 mial 40x lepiej niz aktualny francuz ale co ja sie tam znam.

Dziecko ktore teraz sie urodzi bedzie wchodzilo w doroslosc w 2044. Widzieliscie jak sie swiat zmienil w 4 lata? To teraz wyobraz sobie te rosnace temperatury, poglebiajace sie rozwarstwienie ekonomiczne, migranci, mikroplastik, wojna na granicy. I wiesz czego najbardziej teraz brakuje a czego juz w ogole nie bedzie za 40 lat? - Nadziei

Dlatego zeby tpo dziecko za 20 lat bylo "zdolne do jego zmian duzo bardziej niz my" to musi miec nadzieje. A nadziei od ladnych 5 lat juz nie ma ze bedzie lepiej (na zmiany klimatyczne to powiedzialbym ze nie ma juz nadziei od lat 90).

Jest jeden pewniak, za 20 lat dziecko bedzie mowic
"tato, ale dlaczego nie kupiles filtru do odwróconej osmozy jak jeszcze kosztowaly 40 tysiecy zlotych? Teraz kosztuja 80!".
"Tato, dlaczego ja musze sie uczuc hinduskiego w szkole, nie obchodzi mnie to ze 80% klasy to hindusi".
"Tato, dlaczego nie masz pracy? I nie opowiadaj mi o tych mitycznych korpo bo teraz algorytm w milisekunde zrobi audyt funduszu. Czemu nie jestes lekarzem?"
" Tato, dobrze ze ci nalozyli 100 tysiecy mandatu za jezdzenie tym wrakiem elektrykiem ktorego nie sa sie zrecyklingowac, teraz wszyscy rowerem i szynobusem jezdza"
"Tato, nie ma dla mnie pracy"

#antynatalizm #demografia #ekonomia #przyszlosc



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 52
  • Odpowiedz
@efilist

> spłodzili byście same problemy


Nie da się spłodzić czegoś jeszcze, niż problemy. Rozmnożenie się oznacza bowiem stworzenie istoty obciążonej potrzebami i tym samym problemami wynikającymi z konieczności ich zaspokajania. Niczego więcej się w ten sposób nie tworzy.


Zaspokajanie tych potrzeb daje nieproporcjinalnie wiecej szczęścia w porównaniu do problemów które te potrzeby tworzą. Gdyby było inaczej wiekszość ludzi nie uwazałaby sie za osoby szcześliwe oceniając zycie jedynie poprzez własne
  • Odpowiedz
Dobrze że w czasach dżumy albo najazdów mongolskich nie mieli antykoncepcji bo też by stwierdzili że świat nigdy nie stanie na nogi po czymś takim.


@PfefferWerfer: Natura zadbała o to, jest stres, który jest naturalnym, środkiem antykoncepcyjnym.
  • Odpowiedz
Zmieniać świat to ma szansę dziecko


@cyk21: Nie koniecznie, przechodząc na antynatalizm nie spowodujesz więcej cierpienia na tym świecie, chyba że zostaniesz seryjnym mordercą

Przechodząc na weganizm zakładając że połowę życia masz już za sobą, to przechodząc teraz na weganizm uratujesz około 3,5 tysiąca
  • Odpowiedz
Ludzkość żyje od 80k lat, ale masz coś z deklem i się martwisz ze dzieci nie będą miały swiata wg twojej fantazji. W zasadzie sie nadajesz do psychiatry


@programista15cm: Przegapiłeś skalę dewastacji środowiska, od którego zależy jakość naszej dalszej egzystencji. Zazdroszczę optymizmu, ale z tego co ja widzę to świat się rozpada i czeka nas mad max w ciągu naszego życia. Oczywiście chciałbym się mylić, ale dane są przerażająco pesymistyczne.
  • Odpowiedz
@programista15cm: staram się unikać błędu potwierdzenia i oglądam i czytam sporo rzeczy spoza mojej bańki informacyjnej. Niestety bardziej przekonują mnie argumenty pesymistyczne co do przyszłości cywilizacji
  • Odpowiedz
@zlattaner: to nie głupoty polecam kanały na YouTube w tym kosmiczne opowieści I hardcorteaching w tym ostatni film. Samo CIA potwierdza zdolności Ingo Swanna, a angielska wijipedia potwierdza jego skuteczność i, że zdał testy. Każdy się może tego nauczyć. Nigdy nie podchwycili go na niczym.
  • Odpowiedz