Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ej no, wpis sie przeciez nadaje, troche smieszkow nie zaszkodzi :)

"Dziecko jest otwarte na świat jaki otrzyma, i zdolne do jego zmiany dużo bardziej niż my :) "
Uwielbiam natalistow z rana do kawy.

A jaki swiat otrzyma? Zaraz mi powiecie ze nigdy w historii ludzkosci nie bylo tak super jak teraz. Troche bym polemizowal bo mam wrazenie ze francuz w latach 70 mial 40x lepiej niz aktualny francuz ale co ja sie tam znam.

Dziecko ktore teraz sie urodzi bedzie wchodzilo w doroslosc w 2044. Widzieliscie jak sie swiat zmienil w 4 lata? To teraz wyobraz sobie te rosnace temperatury, poglebiajace sie rozwarstwienie ekonomiczne, migranci, mikroplastik, wojna na granicy. I wiesz czego najbardziej teraz brakuje a czego juz w ogole nie bedzie za 40 lat? - Nadziei

Dlatego zeby tpo dziecko za 20 lat bylo "zdolne do jego zmian duzo bardziej niz my" to musi miec nadzieje. A nadziei od ladnych 5 lat juz nie ma ze bedzie lepiej (na zmiany klimatyczne to powiedzialbym ze nie ma juz nadziei od lat 90).

Jest jeden pewniak, za 20 lat dziecko bedzie mowic
"tato, ale dlaczego nie kupiles filtru do odwróconej osmozy jak jeszcze kosztowaly 40 tysiecy zlotych? Teraz kosztuja 80!".
"Tato, dlaczego ja musze sie uczuc hinduskiego w szkole, nie obchodzi mnie to ze 80% klasy to hindusi".
"Tato, dlaczego nie masz pracy? I nie opowiadaj mi o tych mitycznych korpo bo teraz algorytm w milisekunde zrobi audyt funduszu. Czemu nie jestes lekarzem?"
" Tato, dobrze ze ci nalozyli 100 tysiecy mandatu za jezdzenie tym wrakiem elektrykiem ktorego nie sa sie zrecyklingowac, teraz wszyscy rowerem i szynobusem jezdza"
"Tato, nie ma dla mnie pracy"

#antynatalizm #demografia #ekonomia #przyszlosc



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@P35YM1574: ale ty się nie interesujesz swiatem tylko materiałami, które utwierdzają cię we własnych przekonaniach.

Ponadto poświęcasz dużo energii na kwestie, na które nie masz najmniejszego wpływu zamiast zająć się tym na co masz.
  • Odpowiedz
ale ty się nie interesujesz swiatem tylko materiałami, które utwierdzają cię we własnych przekonaniach.


@programista15cm:
Widzę, że nie przeczytałeś tego co napisałem, więc skopiuję i wkleję dokładnie to samo co napisałem powyżej:

staram się unikać błędu potwierdzenia i oglądam i czytam sporo rzeczy spoza mojej
  • Odpowiedz
@P35YM1574: no starasz sie ale ci nie wychodzi. Bredzisz o dewastacji środowiska, a przemierzylem 3000km przez ostatnie dwa tygodnie, w tym 2500 po morzach i środowisko w Europie ma zie świetnie.

Przestań czytać bzdury tylko wyjdź z domu i zajmij się życiem to zrozumiesz ze wszystko jest w najlepszym porządku
  • Odpowiedz
@Nandrolon: Bóg jest jeden. Czemu życie po śmierci, które dotyczy wszystkich istot nazywasz #!$%@? to bez sensu. Odklejone. Jakiś dowód czy coś.
  • Odpowiedz