Wpis z mikrobloga

Podwójnym paradoksem tego kraju jest to, że oddaliśmy całe budownictwo mieszkaniowe deweloperce (98% rynku), która non stop przekonuje, że to w pytę, tylko oni potrafią budować, wolny rynek bro.

A jednocześnie domagają się żeby ludziom państwo dopłacało do kredytów 0%, aby ktoś od nich te fantastycznie wycenione i budowane skrajnie nieefektywnie finansowo kwadraty mógł w ogóle kupić.

Powiedziałbym, że bananowa republika, ale u nas nie rosną bananowce.

#nieruchomosci #mieszkanienastart #deweloperka #lobbing
  • 46
  • Odpowiedz
@mickpl: widzę kolejnego eksperta, który nie wie dlaczego rządy tak to wspierają

PS - chłopie, kredyty hipoteczne to samograj do kreowania pustego pieniądza przez banki, które potem są wtłaczane legalnie w gospodarkę - to napędza PKB... czego nie rozumiesz? ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@mickpl: Jak to możliwe że ceny są aż tak napompowane? Coraz więcej ludzi umiera, dzieci już się prawie nie rodzą, kto to kupuje? Stoją puste te mieszkania?
  • Odpowiedz
@mickpl

@Martenzyt_waleczny: fun fact: kredyt 0% najbardziej boli młode pokolenie, które nie ma ciśnienia na kupowanie tu i teraz, ale chciałoby kupić za parę lat, a dzięki temu fantastycznemu instrumentowi pompowania deweloperki ceny do tego czasu odjadą im na poziom Monako

O to o mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) 4 lata zbieram i jestem coraz dalej mieszkania
  • Odpowiedz
@mickpl w sumie, z moich znajomych 50+ w Niemczech, co prawda bloków nie budowali, ale spora część z nich ma swoje domy 6-8 rodzinne, gdzie mieszkają w jednej części, a resztę wynajmują.
  • Odpowiedz
Podwójnym paradoksem tego kraju jest to, że oddaliśmy całe budownictwo mieszkaniowe deweloperce (98% rynku), która non stop przekonuje, że to w pytę, tylko oni potrafią budować, wolny rynek bro.


@mickpl: nigdy na zachodzie nie byłeś xD
  • Odpowiedz
fun fact: kredyt 0% najbardziej boli młode pokolenie, które nie ma ciśnienia na kupowanie tu i teraz, ale chciałoby kupić za parę lat,


@mickpl: to powinni się cieszyć bo ten projekt jest rozpisany na kilka lat do przodu xD
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl paradoksem jest też fakt że od kilku lat zamiast kupować to gadasz o kupowaniu. Co coraz bardziej oddala Cię od zakupu, bo taniej i łatwiej nie będzie
  • Odpowiedz
@mickpl: wszystko rośnie, inflacja na żywności to 100% za ostatnie 3-4 lata. Wiesz dlaczego? Bo rząd niszczy wartość pieniędzy inflacją.

Developerzy i specjaliści zawsze będą drodzy, bo mogą sobie odbić straty wynikające ze złego rządu.

Chcesz żeby było lepiej, schowaj to kieszeni komusze pomysły i patrz rządzącym na ręce.
  • Odpowiedz
@mickpl Ale czym wy się martwicie? Młode pokolenie się nie martwi bo w większości rodzicie kupują im mieszkania. Jedźcie do wojewódzkich miast i spytajcie agentów nieruchomości jakie są statystyki. Nawet w Bielsko-białej najwiecej mieszkań kupuje się za gotówkę. Kiepski los jest tego małego procenta społeczeństwa a reszta ma z górki i nie ma tych stresów. Więc temat nie potrzebnie tak wałkowany bo Ci co powinni stać z nami ramię w ramię
  • Odpowiedz
@mickpl: powiem bardzo kontrowersyjną opinie ale wydaje mi się że te darmowe kredyty mogły nie wypłynąć od środowisk deweloperskich. Jakkolwiek bardzo źle oceniam deweloperów w Polsce, ja jestem zdania że to nie od nich to wypłyneło. Podobnego zdania była posłanka razem z którą wywiad czytałem i która jest przeciwna programowi - i która twierdziła że to wcale nie była kwestia lobbingu.

Otóż obecna (i poprzednia)władza zupełnie zagubiła się w narracji społecznej (nie widzą, że ludzie już nie chcą socjalu i dopłat, 800+ nic nikomu nie dało w wyborach a Kaczyński wierzył że to gamechanger). Do tego istnieje pewien problem, o którym mówił MF - żeby "PKB" rosło, musi się ruszyć akcja kredytowa. A ta nie ruszy, bo kredyty są drogie, a RPP ani myśli o obniżce stóp. I tu wychodzimy z pomysem dopłat do kredytów który spowoduje że kupa ludzi ruszy po kredyty tak czy siak.
  • Odpowiedz
  • 1
@mickpl to trochę tak samo jak telekomunikacja

Sprzedali tepse za psi #!$%@?, a teraz obecnie kolosy (Nexera, Orange, INEA) budują tylko i wyłącznie za dofinansowania, czyli tak naprawdę co się zmieniło, to to, że zamiast państwo budować sieć, robi to prywatna firma z pieniędzy podatników xD
  • Odpowiedz