Wpis z mikrobloga

Podwójnym paradoksem tego kraju jest to, że oddaliśmy całe budownictwo mieszkaniowe deweloperce (98% rynku), która non stop przekonuje, że to w pytę, tylko oni potrafią budować, wolny rynek bro.

A jednocześnie domagają się żeby ludziom państwo dopłacało do kredytów 0%, aby ktoś od nich te fantastycznie wycenione i budowane skrajnie nieefektywnie finansowo kwadraty mógł w ogóle kupić.

Powiedziałbym, że bananowa republika, ale u nas nie rosną bananowce.

#nieruchomosci #mieszkanienastart #deweloperka #lobbing
  • 46
  • Odpowiedz
@mickpl Czeka nas to co Włochy i wiele innych bardziej dojrzałych i zaawansowanych rynków nieruchomości. Stolice i duże ośrodki cena idzie w kosmos, a na jakichś wioskach Włosi prowadzą programy ze ci mieszkanie za 1e sprzedadzą w zamian za obietnice remontu i tego ze faktycznie będziesz tam mieszkać.

Alternatyw nie ma i lepiej aby ich nie było. Ludzie maja w #!$%@? pieniędzy i jeden prosty skrypt w głowie. Jak mam nadwyżkę to
  • Odpowiedz
@Furiat: no ale można zakazać wynajmu mieszkań spłacanych kredytem i za trzecie i kolejne mieszkanie 5% jego wartości jako podatek. Do tego likwidacja podatku belki. To już wystarczyłoby, że

jeden prosty skrypt w głowie. Jak mam nadwyżkę to inwestuje w mieszkanie, albo kupie mieszkanie w Warszawie córce, albo jej dołożę.


@Furiat: takie myślenie nie byłoby już brane pod uwagę, albo byłoby o wiele mniej. Inwestycje w nieruchomości z roi 3-7%
  • Odpowiedz
@Lmaocetong2

@mickpl

>@Martenzyt_waleczny: fun fact: kredyt 0% najbardziej boli młode pokolenie, które nie ma ciśnienia na kupowanie tu i teraz, ale chciałoby kupić za parę lat, a dzięki temu fantastycznemu instrumentowi pompowania deweloperki ceny do tego czasu odjadą im na poziom Monako

O to o mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) 4 lata zbieram i jestem coraz dalej mieszkania


@Lmaocetong2 no witam
  • Odpowiedz