Wpis z mikrobloga

@WyjmijKija: Właśnie dlatego, że to 'natura ludzka' nie daje się zdjęcia w CV, abyś się skupił na kompetencjach - ale ty jesteś ograniczony, że tego nie rozumiesz :/

Ty przeglądasz CV i nawet nie miałeś podstawowego szkolenia z tematu?
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: pytanie było o zdjęcie w CV. W CV nie mam zdjęcia. A to że mam w społecznościówkach, i że sobie pracodawcy mogą zobaczyć zdjęcie tamże, to inna sprawa. Do części z tych firm sam aplikowałem bez zdjęcia, a nawet do jednej z nich jak nie miałem profilu na LI i akurat tam przyjąłem ofertę. I nie gadałem z żadną Julką z HR bo nie mieliśmy wtedy żadnych Julek w HR.
  • Odpowiedz
@cyk21: Właśnie dlatego, że to natura ludzka, wykorzystuję ten fakt i zawsze zamieszczam swoje zdjęcie jeśli ma to mi dać parę % przewagi nad jakimś piwniczakiem
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: ale teraz mamy HR i biura na całym świecie, łącznie z Australią. I nadal mamy wywalone na to czy ktoś ma zdjęcie w CV czy nie (większość CV jakie dostaję jest bez zdjęcia) :P
  • Odpowiedz
@cyk21: to mnie uczyli że zawsze daje się zdjęcie, psychologicznie łatwiej wywalić cv'ke bez zdjęcia, jest "anonimowa". Ze zdjęciem podświadomie nawiązujesz relację z taką osobą.
Czasem się zdarzy że wystawie ogłoszenie o pracę, ostatnio na gowno sprzedawce za 3k na reke przyszło 400 cvek, trzeba było jakoś to odsortować szybko, to do śmieci szły te bez zdjęcia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@arasxdd: No mnie też Grażyna z biura karier znanego uniwerku ze stolicy 'uczyła', że musi być zdjęcie i dobrze, że nie posłuchałem.

Ja piszę o korpo - w końcu tag praca IT - a nie o pracy dla ludzi bez kwalifikacji gdzie spermiarze patrzą czy fajna dupa.

I wymyśliłeś sortować po braku zdjęcia? Nie po doświadczeniu, wykształceniu, itd. - Szukasz pracownika czy fajnej dupy :D?
  • Odpowiedz
@cyk21: fajną dupę już mam. Prawda jest taka, że 90% tych ludzi się nadawało do tej pracy. Mam fajniejsze rzeczy niż przeglądać 400+ cv'ek gdzie u większości kariera to praca na produkcji w 3-8 firmach xd Jakiś system musiałem wymyśleć żeby odsiać "najgorszy sort", a niestety w wymaganiach odnośnie etatu gdybym wpisał punkt "pełne uzębienie", to mogłoby się spotkać z krytyką.
A tagów nie widziałem, prosze o wybaczenie. Mała lokalna firma
  • Odpowiedz