Wpis z mikrobloga

@W2018WyjdeZPrzegrywu: Pracuję zza biurka, kontakt z klientem głównie mailowy/telefoniczny - na #!$%@? komu moje zdjęcie? Jestem w stanie zrozumieć, jesli zdjęcie dodają kandydaci na recepcję, sekretarki/sekretarzy, osoby, które są niejako twarzą firmy w pierwszym kontakcie. Ale na co komu zdjęcie grażyny zza monitora?
  • Odpowiedz
na #!$%@? komu moje zdjęcie?


@zielono_mam_w_glowie: na #!$%@? interview na żywo? na #!$%@? na kamerce? na #!$%@? się dobrze ubierać na interview? Czy mój tshirt musi być czysty? Czy mogę jeść podczas interview? Czy muszę się uśmiechać? Jestem w stanie zrozumieć, jesli zdjęcie dodają kandydaci na recepcję, sekretarki/sekretarzy, osoby, które są niejako twarzą firmy w pierwszym kontakcie...

To jak wyglądasz ma w #!$%@? znaczenie czy się dostaniesz czy nie. W szczególności
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: Nadal nie odpowiedziałeś po co zdjęcie w CV. Prezencję sprawdzisz i tak dopiero w rozmowie na żywo.

Po zdjęciu rozpoznajesz czy 'fajny chłopak'? Masz upośledzony system wartości skoro zaczynasz selekcję od zdjęcia.
  • Odpowiedz
@cyk21: zdjęcie w CV, bo jesteśmy tylko ludźmi i ci co wyglądają dobrze mają większe szanse, że ktoś zwróci na nich uwagę. To jest natura ludzka i nie obejdziesz tego
  • Odpowiedz
Naprawdę? W jakim korpo? Pochwal się.


@GajuPrzegryw: Elastic, Snowflake, DataStax, Scylla, Protocol Labs, Google, Sages. Hmm, w sumie to do niektórych z nich nawet CV nie wysłałem a miałem rozmowę ;)
  • Odpowiedz