Wpis z mikrobloga

Śmieszne są takie momenty, jak ten z ostatniego wywiadu Śpiewaka i pani od deweloperów w Polsacie, w którym Śpiewak zarzuca redaktorowi lvl 60+, że jego pokolenie dostało kwadrat za frajer.

No a pan redaktur "NO ALE TRZEBA BYŁO CZEKAĆ PARĘ LAT" XD

Po czym gryzie się w język, zorientował się jaką nieprzystającą do dzisiejszych czasów głupotę wypalił. A to był serio argument na stopień uciemiężenia w tamtych czasach. No że TRZEBA CZEKAĆ XD Jak to głupio brzmi dzisiaj.

Tak więc myślę, że pouczanie przez tych ludzi młodych, że mogą brać kredyty po bile czy tam mieszkać w powiatowym jak ich nie stać jest takie trochę bezczelne XD No bo gdyby sami nie rozkułaczyli całego zasobu komunalnego, który im się w żaden sposób nie należał, po prostu byli w większości - to dokładnie tak samo nie byłoby ich stać na kwadrat w stolicy za 2 bańki.

No i co z tym zrobić. Wiadomo, że wykupionego za frajer kwadratu już nikt oddawać do zasobu nie będzie XD Ale odbudowa części tego zasobu dla pokolenia które obecnie robi na emerytury tego co się uwłaszczyło to taki trochę psi obowiązek tego państwa.

#nieruchomosci #komunizm #bekazjanuszy #przemysleniazdupy
  • 58
@Makarow: przecież rata zależy głównie od Ciebie. Możesz sobie zagwarantować ratę na 5 lat. Jak zastanawiałem się nad kredytem prawie 10 lat temu to też można było. Ale wtedy tylko w jednym czy dwóch bankach, a teraz już chyba w każdym.
Tylko nikt tego nie bierze, bo po co płacić ubezpieczenie za stałą ratę, jak można płacić mniej w oparciu o stopy procentowe.
@ShortyLookMean człowieku nie musisz mi o tym mówić, sam mam ratę stałą która wynosi mnie 1,7k miesięcznie w tym 1k kapitału i brałem to tuż przed covidem gdzie doradca kredytowy mi mówił że po co ja to biorę na stałą ratę jak NAPEWNO nic nie wzrośnie, chyba że będzie jakaś epidemia albo wojna. Tylko co z tego, kończy mi się okres 5 lat za 1.5 roku i będę musiał płacić z tysiaka
@stanleymorison: no pomyśl, to nie trudne.
Ja wiem, że na łykopie ludzie są odklejeni i każdy zarabia przynajmniej 15koła na początku swojej kariery, a zaraz wskakuje na 25 koła, mając przy tym wolne 100k na #!$%@? w kasynie, ale wystarczy spojrzeć na dane, że 10 koła netto to kilka procent społeczeństwa zarabia.
@Dol_Guldur @mickpl:

boomerzy to prawdopodobnie najbardziej uprzywilejowane i żyjące na easy mode pokolenie w całej historii ludzkości.


Chyba, trochę za mocna projekcja życia zachodnich boomerów na nasz kraj. PRL miał jedną istotną różnicę od dzisiejszych czasów. Wyścig szczurów był systemowo uniemożliwiony. Ale życie w PRL to nie była przecież bułka z masłem. Niby dlaczego ci, którym się udało #!$%@? na zachód, czasem nawet z narażeniem życia.

Co do korwinistów, ja bym
Niby dlaczego ci, którym się udało #!$%@? na zachód, czasem nawet z narażeniem życia.


@szpongiel: Bo wystarczyło wtedy wysłać 5 jednostek zachodniej waluty (dolarów/marek/guldenów) żeby w Polsce kupić hektar ziemi, metr mieszkania albo chodzić przez miesiąc do hotelowej restauracji. Ludzie myśleli że na zachodzie jest tak samo, tylko zarabia się tych dolarów kilkaset. Przeżywali potem szok kulturowy jak się okazywało że baton w sklepie kosztuje 1$ albo bilet na autobus 0,50$
@PfefferWerfer: sam bym myślał na poważnie o czymś takim, ale przecież musiałbym zwolnić się z roboty. Jakbym był freelancerem, albo miał jakąś robotę, w której można zrobić se wolne i wrócić kiedy się chce to inna rozmowa byłaby.
A tak to jebię na etacie:/
sam bym myślał na poważnie o czymś takim, ale przecież musiałbym zwolnić się z roboty. Jakbym był freelancerem, albo miał jakąś robotę, w której można zrobić se wolne i wrócić kiedy się chce to inna rozmowa byłaby.

A tak to jebię na etacie:/


@keep_movin: No ja się zwolniłem z etatu, bo nie da się tego połączyć z wyjazdami - każdy jeden pracodawca jak usłyszy że chcesz pojechać na 3 miesiące gdzieś
@Khaine: @kubako @Sl_w_k_1 po takich postach widac partyjne dziecko - tu sa dane z komuny kolejka na 30 lat a panstwo do dzis splaca zobowiazania z ksiazeczek mieszkaniowych https://innpoland.pl/152785,z-budzetu-pojda-miliardy-zlotych-na-splate-ksiazeczek-mieszkaniowych wasz rodziny z pieniedzy innych ktorzy splacali kredyty spoldzielcze dostali mieszkania na ktorych sie uwlaszczyli po komunie a wy teraz drzecie sie jak to darmo bylo.
Miniu30 - @Khaine: @kubako  @Slwk_1 po takich postach widac partyjne dziecko - tu sa ...

źródło: gusspoldzielcze

Pobierz
@iamjashin rezydenci mogą wynająć, a po stosownym czasie spełniając pozostałe kryteria zrobić obywatelstwo i kupić.
Ale ok, tu może być też tak jak mówisz. Jednak ograniczenie zakupów do tego gdzie mieszkają, a nie że 15 mieszkań i geszeft z tego.