Wpis z mikrobloga

Śmieszne są takie momenty, jak ten z ostatniego wywiadu Śpiewaka i pani od deweloperów w Polsacie, w którym Śpiewak zarzuca redaktorowi lvl 60+, że jego pokolenie dostało kwadrat za frajer.

No a pan redaktur "NO ALE TRZEBA BYŁO CZEKAĆ PARĘ LAT" XD

Po czym gryzie się w język, zorientował się jaką nieprzystającą do dzisiejszych czasów głupotę wypalił. A to był serio argument na stopień uciemiężenia w tamtych czasach. No że TRZEBA CZEKAĆ XD Jak to głupio brzmi dzisiaj.

Tak więc myślę, że pouczanie przez tych ludzi młodych, że mogą brać kredyty po bile czy tam mieszkać w powiatowym jak ich nie stać jest takie trochę bezczelne XD No bo gdyby sami nie rozkułaczyli całego zasobu komunalnego, który im się w żaden sposób nie należał, po prostu byli w większości - to dokładnie tak samo nie byłoby ich stać na kwadrat w stolicy za 2 bańki.

No i co z tym zrobić. Wiadomo, że wykupionego za frajer kwadratu już nikt oddawać do zasobu nie będzie XD Ale odbudowa części tego zasobu dla pokolenia które obecnie robi na emerytury tego co się uwłaszczyło to taki trochę psi obowiązek tego państwa.

#nieruchomosci #komunizm #bekazjanuszy #przemysleniazdupy
  • 58
  • Odpowiedz
@mickpl: Ja musiałem zapłacić 5$ i czekać 5 lat na przydział w centrum Warszawy, a ty możesz 5 lat odkładać na wkład własny i zakredytować się na kolejne 30 żeby to ode mnie odkupić (ale tylko jeśli będziesz miał zdolność, praca w fabryce garnków i znajomość lewych i prawych obrotów w wiertarkę nie wystarczy)

Bezczelność boomerstwa nie zna granic.
  • Odpowiedz
  • 556
@mickpl: Gdyby młodzi dostawali mieszkania za pół darmo nawet nie po czekaniu paru lat, ale choćby 10 lat to by wzięli taki system z pocałowaniem ręki bez zawahania xD Bo wystarczy złożyć wniosek jak masz 18-20 lat i w wieku 30 lat byłbyś na swoim bez kredytu. To byłby luksus w skali wprost niemożliwej wyobrażenia w obecnym systemie, gdzie do 30stki to się zbiera wkład własny a potem jak dobrze pójdzie
  • Odpowiedz
@mickpl: @PfefferWerfer @Khaine Czyta się to śmiesznie, ale najgorsze w tym, ze taka prawda, ale większość pokolenia boomerów tego nie rozumie i nie ma pojęcia jak to wygląda. Już nawet nie mówię o obciążeniu psychicznym dla czegoś takiego bo jesteś uwięziony na początku w zakresie "życia" pod zbieranie wkładu, a potem pod nadpłacanie kredytu i spłacanie kredytu w czas. Potem masz 50 lat i nic z tego życia już nie masz
  • Odpowiedz
Czyta się to śmiesznie, ale najgorsze w tym, ze taka prawda, ale większość pokolenia boomerów tego nie rozumie i nie ma pojęcia jak to wygląda. Już nawet nie mówię o obciążeniu psychicznym dla czegoś takiego bo jesteś uwięziony na początku w zakresie "życia" pod zbieranie wkładu, a potem pod nadpłacanie kredytu i spłacanie kredytu w czas. Potem masz 50 lat i nic z tego życia już nie masz XD


@toshibaas: Boomerzy
  • Odpowiedz
@mickpl boomerow oderwanych od rzeczywistości jeszcze zrozumiem. Tylko tu na wykopie pełno młodych ludzi, głównie z zakonu Korwina, krytykuje budownictwo socjalne i mówi przy tym, że te mieszkania w PRL to tylko dla elity i w ogóle czekać trzeba było na przydział.
  • Odpowiedz
Boomerzy totalnie ignorują psychologiczne skutki wiszenia na kredytowym sznurze przez kilkadziesiąt lat.


@Khaine: Jakie są psychologiczne skutki bycia na kredycie? XD Jak czytam wykop, to tak jakbym słyszał moją Śp prababcię, co jej się kredyt kojarzył ze sprawą dla reportera i pewnym bankructwem. Jednak to prawda, że z domu wynosi się kapitał materialny, ale przede wszystkim kulturowy.
  • Odpowiedz
@mickpl:

Jak wiadomo w dzisiejszym świecie zwykły mireczek co nie dostał pieniędzy od starych na rozruch to od razu po studiach idzie i kupuje dom i nie musi czekać co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gdyby młodzi dostawali mieszkania za pół darmo nawet nie po czekaniu paru lat, ale choćby 10 lat to by wzięli taki system z pocałowaniem ręki bez zawahania


@Khaine: Najlepsze jest to, że gdyby się cofnąć w czasie te 50-60 lat i powiedzieć tamtym młodym ludziom, że mogą mieć system, gdzie bez czekania będą mogli zamieszkać, to też zamieniliby się z pocałowaniem ręki xd

Wystarczy sobie obejrzeć dowolny film z tamtych czasów
  • Odpowiedz
@mickpl: ja się dziwię że na zachodzie tęsknią za komuna. Ale w Polsce? Przestań proszę pieprzyć.
Gdzie dawali te mieszkania?
Bo akurat jestem u mamy i ją opieorze że nie wzięła.
  • Odpowiedz
  • 17
gdyby się cofnąć w czasie te 50-60 lat i powiedzieć tamtym młodym ludziom, że mogą mieć system, gdzie bez czekania będą mogli zamieszkać, to też zamieniliby się


@kubako: Może tak, ale fala wykupów to nie jest 50-60 lat temu tylko późne lata 90 i głównie 00. Wtedy to ówczesne janusze w sile wieku przegłosowy sobie, że jak już tu mieszkajo to jest ich, a protestować nie było komu, bo kolejne pokolenie,
  • Odpowiedz
@mickpl: Gdyby boomerzy mieli przeżyć życie od nowa w dzisiejszych czasach, to by się obsrali na miętowo. Prawdopodobnie najbardziej uprzywilejowane i żyjące na easy mode pokolenie w całej historii ludzkości.
  • Odpowiedz
@toshibaas: Dokładnie xD jeszcze takie dziady się mądrkują a nawet nie rozumieją, ze w dzisiejszym systemie nie mieliby mieszkania za sam fakt istnienia i odczekania kilku lat. Nikt by im nie "załatwił" tak jak moja ciotka była zona milicjanta i miała wielkie mieszkanie ledwo po ślubie przyznane. Wszystkie rady typu "synek trzeba ciężko pracować jak najdłużej w tej samej firmie, trzeba być miłym, kłaniać się szefowi" można sobie w tych czasach
  • Odpowiedz
@localoca: Tam wszyscy ciężko pracowali, a jak zaczniesz się dopytywać albo sami rozmawiają to kradli, lewiznę na boku robili, układy, układziki. Znam kilka kwiatków z górnictwa i przydzielania takich mieszkań czy samochodów ;) Kabaret.
  • Odpowiedz
  • 16
@Khaine: Jakie są psychologiczne skutki bycia na kredycie?


Może takie że masz kompletny brak stabilności raty w tym kraju? Bierzesz kredyt z ratą 3k ale nie wiesz czy za rok/dwa lata nie będziesz musiał płacić już 5k. I to nie zależy od Ciebie tylko od państwa.

Zawsze mnie uczyli że lichwa to było najgorsze zło świata, ale chyba nawet w sredniowieczu tak nie bylo że człowiek zadluzony u lichwarza nagle slyszy,
  • Odpowiedz