Wpis z mikrobloga

@ruskitrol kot o wadze 4-5 kg zjada dziennie do 400g mokrej karmy i jeszcze trzeba doliczyć fochy kota na jedzenie.

Zazwyczaj zaleca się podawanie około 25–30 gramów karmy suchej i ok. 50–60 gramów karmy mokrej na każdy kilogram wagi ciała kota dziennie.


Tak, wiem. Też byłem w szoku ze takie małe zwierzę tyle żre.
@open_or_die:

24 puszki 200g feringi kosztuje 150 zł, a to jest jedzenie dla jednego kota na max 15 dni.


Za 150 zł kupisz kilka kilo miksu mięsa z np. indyka i podrobów, które, uzupełnione witaminami, będą tak samo dobre dla kota jak żarcie z puchy, i wystarczą na dłużej niż 2 tygodnie. Poza tym na takim Zooplusie na lajcie kupisz pakiety 24x400 gram Feringi po 160-180 zł, więc chyba zaopatrujesz się
@Anonek463 raz narzekacie ze pies jest nietresowany i tylko sluzy jako sfrustrowana ozdoba w domu a raz ze ktos za duzo wydaje na psa xD u mnie wyjdzie ze 3k na miesiac na 2 psy, jedzenie, suple, treningi, zawody, wety, smaczki, zabawki
@Anonek463 Ja wiem, że średnio z logicznym myśleniem tutaj ale czy w tej tabelce jest napisane gdzieś "jedzenie psa"? Otóż NIE. Jest napisane PIES. I wyobraźcie sobie, że wydatki na zwierzę nie obejmują tylko jedzenia ale i nieprzewidziane wcześniej sprawy jak np. weterynarz. Czasem tak się zdarza, że zwierzę choruje i takie wizyty kosztują bardzo dużo pieniędzy.
@Anonek463: Jest napisane "pies", a nie żarcie dla psa. Jak pójdę z psem do weta i wydam np. 250 zł na badania to kwalifikuję wydatek jako "pies", ale to nie było przecież żarcie.

Jestem zdania, że jak się czegoś podjęło, to trzeba brać odpowiedzialność. Jak weźmiesz psa, zachoruje, a Ty go porzucisz czy w ogóle odwalisz jakieś pato-zabijanie, to po prostu jesteś śmieciem i tyle w temacie. Można oczywiście też nie
@Czekolatka puszki wygodniejsze, dla siebie nie chce mi się gotować, a dla kota tym bardziej nawet jakby to miało być raz w tygodniu.
No i mięso mam raczej drogie bo nie mieszkam w polsce, nawet z Lidla najtańszy kurczak kosztuje jakieś 10 chf za kg. Bardziej opłaca mi się zamawiać karmę z niemieckiego zooplusa

No i trzeba pamiętać że sam kurczak dla kota nie jest zdrowy na dłuższą metę, trzeba uzupełniać mu
kot o wadze 4-5 kg zjada dziennie do 400g mokrej karmy


@open_or_die: chyba Whiskasa xD Liczysz kaloryczność? Mój kot przy 5kg dostaje dziennie ok. 120g Feringi i to jej w zupełności wystarcza. Nawet u weta mówią że powinna trochę zgubić wagi. Jakbym dawał jej 400g dziennie to by zdechła z przeżarcia