Wpis z mikrobloga

@ChlopoRobotnik2137: Nie, nie ma takiej konieczności. Jeśli zjadłbyś coś w okolicach 9-10, to automatycznie rozciągnął okres jedzenia z 6 do 9h. Ewentualnie możesz po prostu przesunąć okno żywieniowe na wcześniejszą godzinę, ale nie jedząc nic przez 3h po treningu nic Ci się nie stanie (o ile nie będzie to wpływało negatywnie na Twoje samopoczucie i produktywność)
  • Odpowiedz
@pp93 oki dziękuje bardzo, w sumie dobry pomysł , przesuwne sobie okienko dziś , chociaż już przestałem być głodny wiec raczej zostawię jak jest

A jesscze jedno. Czy najbardziej optymalnie byliby mieć okno żywieniowe tak żeby zjesc po treningu od razu? Cel to budowa mięśni
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137: przyznam, że nie jestem raczej osobą, która czuje się na siłach jeśli chodzi o optymalizowanie diety, ale wydaje mi się, że lepiej zjeść szybciej niż później po treningu, co nie zmienia dla faktu, że jako amator różnice i tak pewnie będą marginalne i jest zdecydowanie więcej czynników, które będą znacznie ważniejsze.
Poczynając od odpowiedniej podaży kalorii, białka i regeneracji.
Także powiedziałbym żebyś robił jak Ci wygodniej i w sposób, który
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137: W dalszej perspektywie ćwicząc na czczo i potem nie jedząc pare h, a na dodatek ostatni posiłek jedząc wcześnie, bedziesz miał brak energii żeby w ogóle ten trening zrobić, a po treningu będziesz #!$%@? z energii fest. Także proponuję okno wcześniej otwierać + dodaj sobie do niego 2h, 8h to najbardziej optymalne i efektywne okno (huberman wg badań mówił o tym w odcinku o IF)
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137 ja trenuję od 6 do 7 i pierwszy posiłek jem po 9. Czytałem na reddit w dziale keto, że tam trenują z rana, a pierwszy posiłek jedzą dopiero o 13-14 i normalnie funkcjonują, więc jest to do zrobienia. Niby optymalnie jest zjeść posiłek do dwóch godzin po treningu, ale podejrzewam, że to ma tylko minimaln, ledwo zauważalny wpływ na progres
  • Odpowiedz