Wpis z mikrobloga

Mierze się z depresja od 16 lat. Przez ostatnie dwa lata zrobiłem w końcu remont w mieszkaniu,prawko,kwity na wózki i zadbałem o zęby. Od tego roku ograniczyłem dżemki w ciągu dnia a od kilku dni zacząłem nawet biegać...i nie wiem czy to od tego biegania ale zaczynam czuć się dobrze na codzień.
Ogólnie do biegania dorzuciłem jeszcze siłownię tak by cały tydzień zapełnić aktywnością fizyczna i jest mega.
Tak tylko się chwale ze powoli odzyskuje radość z życia

#depresja #psychologia
  • 168
  • Odpowiedz
@PsiPatrolek: No bo różnego rodzaju aktywność, poczucie że robimy coś pożytecznego (dla samego siebie) i w jakimś chociaż niewielkim stopniu idziemy do przodu daje poczucie spełnienia i pewną radość. Tak trzymaj mirku.
  • Odpowiedz
@PsiPatrolek: jeśli mogę doradzić to wejdź na dietę niskowęglowodanową i pij dużo płynów. Znajdź sobie coś co ci wchodzi bo woda nie jest dla każdego ale żeby to też nie było słodkie. +10 do samopoczucia. Osobiście przerzuciłem się na kawę bez kofeiny, smak identyczny a nie mam takiego codziennego rozdrażnienia
  • Odpowiedz
@PsiPatrolek: depresja to choroba, łatwo z tym nie jest i trzeba włożyć sporo energii żeby wszystko naprawić. Farmakoterapia też jest czasem konieczna, nie oszukujmy się. Jednak ogólnie aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i zdrowy sen bardzo pomagają na poziomie biochemicznym, komórkowym, nie są to wymysły i "złote rady wujka Janusza", to wszystko jest naukowo udowodnione. Wydzielanie się pewnych związków chemicznych przez organizm podczas wysiłku to fakt (to z resztą czuć od razu
  • Odpowiedz
czyli jednak mieli rację z tym bieganiem na depresję. Chłopski rozum znowu miał rację. Jeszcze trzeba walnąć pięścią w stół i wyjść ze swojej strefy komfortu.


@mk321: Sport wpływa pozytywnie na samopoczucie i jak najbardziej może pomóc przy wychodzeniu z depresji. Temat ten jednak został wyśmiany - słusznie - ponieważ ludzie nie do końca zdawali sobie sprawę czym jest depresja. Powiedzenie choremu "ogarnij się, wyjdź pobiegaj" ma tyle samo sensu jak
  • Odpowiedz
Tak tylko się chwale ze powoli odzyskuje radość z życia


@PsiPatrolek: Bardzo się cieszę, tak trzymaj! (ʘʘ) Dawaj co jakiś czas jak idzie, będę śledzić kolejne informacje i przede wszystkim - trzymać mocno za Ciebie kciuki!
  • Odpowiedz
Aaaa i usunąłem też w #!$%@? fejsbuka,bo na tym człowiek tracił czas i się zawieszał w ciągu dnia oglądając życie innych osób jednocześnie wpadajac w doła przez to


@PsiPatrolek: szanuje w opor za taka samoswiadomosc. Alez ja ci kibicuje chlopie :)
  • Odpowiedz