Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zarabiam 24 tysiące brutto i nie stać mnie na swoje mieszkanie czy dom.
Kiedyś posłuchałem mądrych "Zmień pracę, weź kredyt", ale w banku mieli inne zdanie i powiedzieli, że niepotrzebnie zmieniłem pracodawcę, bo teraz muszę odczekać kilka miesięcy. Potem był problem, że odrzucali moje wnioski, bo w kilku bankach na raz sprawdziłem swoją zdolność (za dużo zapytań BIK- wtf? To nie można ofert porównywać?) Później przeszedłem na B2B bo UoP to złodziejstwo i ten sam problem, bank stwierdził, że muszę być minimum rok na B2B. Mogę odkładać kilka lat i spróbować kupić bez kredytu, ale wszystko cały czas drożeje. Jak to jest, że singiel który od 5 lat zarabia nie ma szans na kredyt przy takich dochodach, a niektórzy wzięli kredyt mając dzieci i pracę za troszkę powyżej najniższej?

#nieruchomosci #kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 36
za takie pieniądze to, spokojnie odłożysz i kupisz mieszkanie bez kredytu


@kacappylon: no to policzmy. 4k na życie mu dajesz, ok.

24 brutto = 16,7 netto
ale niestety wpadasz w 2 próg podatkowy i od czerwca to już nie jest 16,7 tylko 12-14k
razem w rok zarobi 181,6k
koszty życia 4 * 12 = 48k
czyli rocznie odkładamy 133,6k
dajesz mu 4 lata czyli odłoży 534,4k

a piszesz, że zaoszczędzi prawie
@kacappylon: kawalerka kosztuje powiedzmy te 500k
"popracuję 4 lata i odłożę, kupię za gotówkę"
...
mijają 4 lata
Twoja upatrzona kawalerka kosztuje aktualnie 1000k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

niestety tak to wygląda i piszę to jako osoba co dobrze zarabia i chciała kupować za gotówkę, a teraz za największy błąd finansowy uważam że nie ładowałem kredytu po jaja w 2019/2020
Później przeszedłem na B2B bo UoP to złodziejstwo


@mirko_anonim: strategiczny błąd, w ostatniej sekundzie na UoP trzeba było brać zaświadczenie o zatrudnieniu, a jak się ma sztamę z paniami z HRu to i później się ogarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

za takie pieniądze to, spokojnie odłożysz i kupisz mieszkanie bez kredytu


@kacappylon: nie ma uja żeby odłożyć na mieszkanie z takimi pieniędzmi, chyba że mówisz o
Zarabiam 24 tysiące brutto i nie stać mnie na swoje mieszkanie czy dom.


Mogę odkładać kilka lat i spróbować kupić bez kredytu

Ja #!$%@?ę, że też wam się chce takie gówniane baity pisać

@affairz:

kawalerka kosztuje powiedzmy te 500k

A to już kwestia percepcji, za 500k możesz mieć dom za zadupiu albo kawalerkę w warszawie. Twój wybór.
I zanim mnie ktoś zje że za 500k nie można mieć domu to nie
@mirko_anonim: ale nie rozumiem zdziwienia.

Bank kalkuluje ryzyko.

Dla niego b2b to jak firma. Dużo mniejsza pewność że spłacids. Trzeba było brać jak byłeś na UOP a potem zmieniać.

Jak jesteś młody to tak samo bank kalkuluje ryzyko czy taka osoba będzie spłacać itp.

Ja tu widzę tylko twoją winę, że się nie zainteresowałeś jak to wygląda. Co ocenia bank itp.